zahradnictví

Jak rostliny melounů - tipy pro dobrou sklizeň

Anonim

Máš na zahradě spoustu volných pozemků? Snažte se vysadit největší bobule - melouny. Jsou nenáročné a nevyžadují mnoho potíží.

Výběr semen

Nejdříve se musíte rozhodnout o semenách. Je lepší vybrat takové odrůdy melounů, které dozrávají krátkou dobu, ale také odrůdy, které se vysévají velmi rychle, je také lepší nezískat. Pro zahradu by nejlepším řešením byly odrůdy, jako je Sugar Kid nebo Twinkle. Při nákupu také uveďte, odkud semena pocházejí. Pokud z jihu není skutečností, že budou přizpůsobeny přirozeným podmínkám vašeho proužku. Pěstování melounů může začít s jarním. První věc, kterou potřebujete k pěstování sazenic. Koneckonců, výsadba vodních melounů na zahradě je nebezpečná kvůli riziku náhlých mrazů. Mohou zničit přistání. Květináče pro sazenice melounů si musí vybrat průměrný průměr. Nerozdělovali semena, zdánlivě pro starší střílet! Před vysazením semen v hrnci je třeba je uchovávat 10 minut v teplé vodě. Poté se prohněte do země o 3 až 4 centimetry. Je třeba monitorovat teplotu v místnosti, kde se nacházejí hrnce semen. Mělo by být od 18 do 23 stupňů. A když se objeví výstřely, pokuste se dodržet teplotu 18 stupňů.

Sazenice melounu: Péče

Na konci května - začátkem června se začnou vysazovat sazenice v zemi. Po výsadbě bude lepší zakrýt vodní melouny s určitým materiálem. Několik dní před výsadbou vodních melounů v zemi by se semenáři měli začít tvrdit. Během týdne je třeba postupně prodloužit dobu, po níž rostliny zůstávají bez přístřešku. Pokud teplota neklesne pod 8 stupňů v noci, můžete se pokusit udržet sazenice otevřené na noc.

Jak rostliny melounů: výběr místa

Místo musí být slunečné a teplé. Nejlepší možností je, že je přístupná od jihu k slunci a uzavřena ze severu a západu od chladného větru. Otvory se nejlépe dělají ze severu na jih za sebou. Vzdálenost mezi nimi by měla být nejméně 60 centimetrů. Jámka jsou přibližně 50 cm hluboká, potřebují přidat 2-3 kbelíky kompostu nebo humusu, jedna třetina pytlů z kbelíku a trochu superfosfátu, nejlépe dvakrát. Všechen obsah důkladně promíchejte. Půdy můžete zamíchat, v důsledku toho nebude potřeba neustále trávit a pro kořenový systém díky mulčování budou vytvořeny téměř ideální podmínky. Na krycích materiálech se dělí otvory, do kterých je třeba vysazovat sazenice. Můžete také vodu na vrcholu materiálu;

Nejlepší oblékání

Sazenice melounů se ulovily a začaly růst, takže je třeba začít krmení. Pro první krmení je vhodný kuřecí hnůj nebo krmivo. Poté, po 12 dnech, znovu podávat, ale s minerálními hnojivy, zalévání vodních melounů musí být přísně teplou vodou, zvláště pokud je počasí horké. Zavlažování by mělo být časté, ale od začátku srpna může být zastaveno zavlažování.

Čas sklizně

Tak, jak rostl melounů, přišel na to. Teď se podíváme, kdy můžete sklízet. Pokud vás léto potěší teplými dny, může být první meloun připraven k použití již dvacátého července. Ale hlavní sklizeň se obvykle odebírá od poloviny srpna. Pokud v tomto okamžiku je stále horké počasí, pak se nepokoušejte sklízet, vodní melouny mohou stále růst do září. Tak pěstujte a vychutnejte si sladké výsledky jejich úsilí. Nyní víte, co můžete na zahradě. Každá osoba to může udělat, protože je naprosto snadné dovážet vodní melouny a ještě více je rozvíjet a starat se o ně.