udělejte to sami

Řemesla z odpadních materiálů: nápady

Anonim

Již několik let byl tento trend velmi módní. "Handmade" nebo DIY ("udělejte to sami" z angličtiny "udělejte to sami") - ruční práce z odpadních materiálů, výrobky z věcí, pro které nepotřebujete kupovat drahé nástroje a suroviny - zdobí domovy mnoha lidí. Nejzajímavější a originální věci se prodávají na prestižních aukcích. Mnoho návrhářů se specializuje pouze na ekostyly. Ale řemesla z odpadu jsou tak dobrá, že poskytují úplnou svobodu tvůrčí imaginaci. Stačí, když se podíváte do komory nebo suterénu, kde po celá léta rostla web, kde jste dal vše, co už není potřeba. Nebo na mezipatře, kde bylo všechno, co "možná jednoho dne, děti nebo vnoučata" ...

Přestávka se sentimentálností: určitě staré tašky nebo kožené bundy, lampy nebo směšné vázy nebudou potřebovat nikdo v jejich původní podobě. Ale tvůrčí zpracování v řemeslech z odpadních materiálů bude potěšením mnoho let. Co tedy přesně může jít? Prakticky všechno: dřevěné palety a krabice, lepenkové krabice, balicí fólie, plastové nádobí, staré disky, použité oblečení a obuv, kožené tašky a kufry. Někteří zvlášť nadšeni řemeslníci dokonce staví domy nebo letní altány z ... skleněných lahví. A plast, který se hromadí v neuvěřitelném množství v jakémkoliv domě, může být použit v nejvíce neočekávané podobě. Ruční práce z improvizovaného materiálu s jejich použitím jsou jak nábytek (např. Obláčky), obrazovky, kazety a ... Fantasy není nic cokoli omezena a moderní noční časopisy nabízejí různé nápady marně.

Ještě více populární řemesla z přírodních materiálů. Fotografie takových věcí lze nalézt na stovkách. Na první pohled neatraktivní, větev nebo zábrana se může stát závěsem nebo lampou. Velký pahýl je výborný stůl pro několik lidí nebo stoličku. Z kamenů můžete přijít s mnoha originálními věcmi: od malých postavy až po grilování pro grilování. Vše závisí na míře myšlení a na cílech. Kameny vypadají například úžasně jako výzdoba fontánek, alpské skluzavky. Řemesla z odpadních materiálů jsou tak dobrá, že suroviny pro ně mohou být nalezeny nebo ... chráněny před odpadkovým košem. Například, papírové ubrousky s krásným vzorem mohou být použity pro populární zdobení decoupage technika. A gumové boty se mohou stát květináči. Používají se i plechovky - od nich můžete také učinit hodně užitečných věcí. Mohou být základem pro pořadatele na stole, na svícny, na lampy. Dekorace je zcela na vás a co je po ruce. Barvy, staré krajky, kožené ozdoby, korku a dokonce i nádobí. Mimochodem, druhá, podle myšlenek Feng Shui, se nedoporučuje být doma. Ale sloužit k výrobě mozaiky, to může dobře.

S rukou a duší můžete dát druhému životu téměř zbytečné věci. Například starý kufřík může sloužit jako základ pro polstrovanou stoličku nebo stůl. Totéž lze provést s dřevěnými palety. Řemeslníci vytvářejí celé místnosti s pohovkami, postelemi, konferenčními stolky. A zpracování palet závisí na umělecké koncepci. Můžete je namalovat, můžete jednoduše brousit a lakovat. Stručně řečeno, podívejte se do komory. Jaká je skutečnost, že v průběhu let pokryta prachem může být oživena?