konstrukce

Kovové lakování: hlavní kroky a požadavky

Anonim

Ve výstavbě a výrobě se jednalo o velké množství širokého spektra kovových konstrukcí. Jejich poptávka je důsledkem řady nesporných výhod. Jsou to mnohem lehčí železobeton, jsou odolné a trvanlivé. Avšak kov má jedno "slabé" místo - oxidované, to se změní na rez, to je zničeno. Pro zabránění tohoto procesu se používají různé metody. Nejběžnější a nejúčinnější je samozřejmě barvení. Jedná se o poměrně levnou a spolehlivou ochranu. Malování kovových konstrukcí nejen chrání před korozí, ale také jim dává estetický vzhled.

Tento proces někdy zahrnuje jednoduše nátěr a nátěr. Ale tento typ zpracování se používá jen zřídka, především k ochraně nových objektů. Nejčastěji technologie malování kovových konstrukcí zahrnuje provedení přípravných prací. Mohou být provedena následující opatření: odstranění starého povlaku zcela nebo jen z určitých oblastí (kde dochází k otokům, loupání apod.), Odizolování a ošetření zvláštními prostředky. Pokud se takové postupy nevykonávají, další práce mohou ztratit veškerý význam. Výklenky naznačují přítomnost vzduchové vrstvy pod krytem. A to znamená, že kov v těchto místech je pravděpodobně zkažený korozí.

Lakování kovových konstrukcí zahrnuje předběžné čištění a povrchovou úpravu antikorozními prostředky. Čištění lze provádět buď ručně (s papírem smirk) nebo pomocí speciálních mechanismů. Odstraněná vrstva z kovu. A pomocí speciálních chemikálií je proces koroze pozastaven.

Podklad se provádí za účelem vyrovnání povrchu a zvýšení adheze (přilnavosti) laku k kovovému povrchu. Proto je tato fáze povinná. Trvá ještě víc času než přímo namalovat kovové konstrukce. Faktem je, že základový nátěr by měl dobře vyschnout, což samozřejmě vyžaduje čas.

Mimo jiné při provádění tohoto druhu práce je třeba znát některé jemnosti. Například studený kov nelze namalovat. To je způsobeno skutečností, že je vždy přítomen kondenzát. Proto by měl být kovový nátěr prováděn pouze na povrchu normální teploty. Technologie tohoto procesu zahrnuje použití speciálních typů primerů. Výběr správné barvy také znamená hodně. Konečný výsledek závisí na tom. Nejčastěji používané speciální barviva, které přidaly antikorozní komponenty.

Ceny za tento druh práce se mohou značně lišit. Za prvé, cena samozřejmě závisí na společnosti, která bude opravu vyrábět. Známá společnost a bude požadovat odpovídající částku za své služby. Ale můžete si být jisti, že barvení, zejména přípravná fáze, bude provedeno kvalitativně. Náklady na lakování kovů mohou také záviset na souvisejících faktorech. Například někdy tento proces zahrnuje práci na výšku. Samozřejmě budete potřebovat další instalační vybavení, stejně jako odborníky vyškolené pro práci s ním.

Je lepší kontaktovat osvědčenou společnost. Pak si můžete být jisti, že za pár měsíců barva nebude začínat odjíždět a nebudete muset zopakovat opravu.