nástrojů a zařízení

Akumulátorové vrtačky: recenze, recenze, hodnocení, rady ohledně výběru

Anonim

Použití napájecího zdroje baterií pro elektrické nástroje zásadně změnilo přístup k organizaci workflow. Velitel měl možnost nepřemýšlet o blízkosti elektrické sítě a pracovat na vzdálených místech. Tuto výhodu získaly akumulátorové vrtačky, jejichž přezkoumání umožní určit vhodnou úpravu a další parametry.

Obecné informace o vrtácích s baterií

Hlavní rozdíl tohoto nástroje je v zařízení akumulátoru, ze kterého motor pracuje. Strukturálně toto řešení poněkud váží zařízení ve srovnání s konvenčními síťovými vrtačkami a také zvyšuje velikost, ale výrobci mají tendenci minimalizovat tyto negativní účinky. Nemají však vždy za to, že se musejí věnovat mínusům. Při procesu vrtání musí nástroj pracovat s určitým fyzickým zatížením v pracovním bodě - a v tomto smyslu hmota právě pomáhá obsluze poskytnout potřebný tlak. Další věc je, že toto zatížení není nutné ve vztahu k bezdrátovým vrtačkám. Recenze takových úprav naopak zdůrazňují výhody lehkého provedení, pokud potřebujete dělat díry s malým průměrem, ale ve velkém množství. Vážení konstrukce přístroje v operacích tohoto formátu způsobuje rychlou únavu rukou.

Výběr podle hlavních charakteristik

Primární parametry volby zahrnují výkon, rychlost otáčení vrtáku a průměry otvorů, které může nástroj při práci s různými materiály. Minimální prahová hodnota výkonu je pouze 3 V, ale u takového zařízení bude obtížné vyřešit dokonce malý formát domácích vrtů ve stromu. Minimálně se doporučuje zakoupit zařízení s napětím 10, 5 V. Model 14, 5-18 V je vhodný pro univerzální potřeby a pokud mluvíme o vysokých nárocích na vytrvalost a výkon, pak je rozumné získat 36voltové akumulátorové vrtačky.

Volba točivého momentu dnes není tak důležitá jako dříve, protože vývojáři stále více poskytují možnost přizpůsobení rychlosti. To znamená, že můžete nastavit režim rychlosti, například v rozsahu 400-1000 ot / min. Tato funkce umožňuje nastavit funkci přístroje na charakteristiky konkrétního materiálu - od měkkého dřeva až po tvrdou ocel. Nyní stojí za to mluvit o průměru vrtání. V průměru je pro dřevo 20-25 mm a pro kov - 7-10 mm. Možnosti použití zařízení v jednom formátu závisí nejen na síle zařízení, ale také na typu kazety - měla by se upřednostňovat rychlé utahovací mechanismy, jako je SDS-Max.

Výběr nejlepší baterie

Většina uživatelů si vybírá lithium-iontové (Li-Ion) vrtačky. Jedná se o nejširší segment, který je plně ospravedlněn díky svým pracovním kvalitám. Zejména tato baterie má malou hmotnost a současně poskytuje vysoký výkon. Ale za to budete muset zaplatit v doslovném smyslu aditivum k ceně a vyrovnat se s rozmary prvku v podmínkách práce v chladu. Také na trhu jsou nikl-kadmiové (Ni-Cd) akumulátorové vrtačky, jejichž přehledy naznačují velký počet nabíjecích cyklů a odolnost vůči teplotě. Rozsáhlé rozložení těchto modelů však brzdí velká velikost akumulátoru a paměťový efekt, díky čemuž lze kapacitu doplnit až po úplné spotřebě. Alternativně mohou být rozlišeny prvky nikl-hořčík (Ni-MH). Jejich výhody zahrnují čistotu prostředí, minimální paměťový efekt a skromnou velikost, ale tyto výhody jsou překonány křehkostí baterie.

Další funkce

Aby pracovní postup vyžadoval minimální zbytečné provozní činnosti, je nutné předem poskytnout seznam pomocných funkcí. Například obráceně, to znamená, že zpětný zdvih vám umožní snadné vytažení zaseknutého vrtáku z problému materiálu. Pokud hodláte pracovat s pevnými základy, jako je beton nebo cihla, pak bude dobré poskytnout funkci šoku - kvůli vibračnímu efektu vám umožní účinněji vytvářet velké otvory, s nimiž se běžná akumulátorová vrtačka nedokáže vyrovnat. Zpětná vazba od zkušených řemeslníků také doporučuje začátečníkům věnovat pozornost volbě hladkého chodu, zámku vřetena a okamžitému brzdnému mechanizmu. V různém stupni zvyšují tyto přírůstky ergonomii a bezpečnostní úroveň přístroje.

Makita modelové recenze

Výrobce téměř opustil síťové modely a plně vsadil na segment akumulátoru. Z pohledu průměrného uživatele je akumulátorová vrtačka Makita atraktivní ve strukturální spolehlivosti. To se týká mechanismu působení upínacího sklíčidla, skříně a převodovky, který je považován za slabý bod elektrického nářadí jakékoliv značky. Japonský výrobce vybavuje modely planetovou celokovovou převodovkou, která zvyšuje spolehlivost produktu.

Zařízení "Makita" tradičně získává ergonomický tvar pro snadnou fyzickou manipulaci, kterou oceňují nezkušení uživatelé. Ale profesionální třída, vývojáři neomezují. Stavitelé upřednostňují akumulátorové vrtačky Makita s nastavitelným kroutícím momentem 14-16 otáček a schopností pracovat s velkoformátovými vrtačky. Zaznamenávají stabilitu vrtání, hladkost a obecně vysokou kvalitu výsledku, bez ohledu na základní materiál.

Recenze modelu Bosch

Modely německého výrobce jsou charakterizovány spolehlivostí elementární základny, širokou volbou a výkonem. V praxi aplikace zejména zdůrazňuje použití velkoryse baterie, která umožňuje realizaci složitých sériových úloh, nezastaví výměnu napájení nebo jeho nabíjení. Mimochodem, proces nabíjení může být jen 30 minut. To si všimli uživatelé zařízení s technologií nabíjení Hyper. Trvanlivost pouzdra je další výhodou, že uživatelé německých akumulátorových vrtáků vystupují. Přehledy ukazují spolehlivost a těsnost plastu, která vysílá minimální vibrace na rukojeť a umožňuje udržet stabilitu vrtačky během provozu.

Dewalt Model Recenze

Dewalt není ve srovnání s předchozími dvěma výrobci tak známý, ale jeho vývojáři pravidelně demonstrují řešení, která jsou atraktivní z hlediska moderních spotřebitelských kvalit. Zkušení zkušení odborníci často doporučují tento výrobek díky použití jedinečného modulárního designu. Výhodou tohoto přístupu je, že uživatel získá přístup téměř ke všem odpovědným uzlům nástrojů. To umožňuje možnost automatického opravy akumulátorových vrtaček. Náhradní díly Dewalt ve formě uhlíkových kartáčů, stejné převodovky a těsnění s spotřebním materiálem jsou dnes snadno dostupné, takže můžete počítat s trvanlivým používáním zařízení s minimálními náklady.

Komentáře k modelům "Interskol"

Jeden z největších tuzemských výrobců stavebních zařízení. V první řadě jsou modely této značky velmi žádané kvůli skromné ​​ceně. Interskolové akumulátorové vrtačky v různých segmentech stojí v průměru o 20-25% méně, než například výrobky Bosch.

Co se týče pracovních vlastností, jsou pro majitele zařízení charakteristické, že jsou uspokojivé. Pro řešení standardních jednoduchých vrtacích úkolů je takový nástroj vhodný pro vlnu, ale v odpovědné odborné práci je lepší preferovat působivější model. Z hlediska funkčnosti však bezdrátová vrtačka "Interskol" způsobuje jednoznačně pozitivní reakce. Uživatelé označují elektronickou regulaci rychlosti, indikátory baterií, vyvážení těla apod.

Hodnocení nejlepších modelů

Průměrná cenová kategorie akumulátorových vrtaček je 5-6 tisíc. Z tohoto segmentu byly vybrány nejlepší akumulátorové vrtačky, jejichž hodnocení je uvedeno níže, na základě kombinace pozitivních výkonových charakteristik:

  • GSR 120-LI firmy Bosch. Přestože má zařízení malý výkon 12 V, je tato nevýhoda plně kompenzována 20 polohami nastavení kroutícího momentu, zpětným směrem bitů a spolehlivostí konstrukce.
  • Makita 6271 DWALE. Nástroj má druhé místo kvůli rovnováze pracovních parametrů a volitelným doplňkům ve formě LED svítilny, hladkého chodu a zámku vřetena.
  • Model DCD 710 C2 firmy DeWalt. Toto zařízení je také vybaveno podsvícením a je vybaveno 15-pásmovým mechanismem pro nastavení rychlosti. Ale pokud jde o trvanlivost, nemůže konkurovat předchozím modelům.
  • "Interskol DA-13 / 18M2". Jeden z moderních modelů ruského výrobce, který má dvourychlostní mechanismus pro nastavení kroutícího momentu, podsvícení a zpětný zdvih.

Závěr

Vyberte správné cvičení dnes není obtížné. Dokonce modifikace rozpočtu s nízkým výkonem úspěšně zvládnou většinu každodenních úkolů při vytváření děr. A přesto, pokud je vybrána akumulátorová vrtačka pro domácnost, neměli byste ušetřit další funkce, které zajistí bezpečnější a pohodlnější práci s nástrojem. Varianty tohoto typu naleznete v sestavě Interskol. V případě výběru zařízení pro poloprofesionální účely byste se měli také zaměřit na vysokou úroveň výkonu a spolehlivost konstrukce. Tato volba se nejlépe zaměřuje na rodinu firem "Bosch" a "Makita". Mimo jiné se modely těchto společností vyznačují vysokým provozním prostředkem a stabilní funkcí baterie.