konstrukce

Základ pro garáž: technologie a konstrukční prvky

Anonim

Stavba každé garáže musí být doprovázena základem pro ni. Pokud bude veškerá práce provedena správně, bude konstrukce trvat dlouho. K provedení takových manipulací je nutné překonat několik etap, které budou popsány níže.

Studie půdy

Spolehlivá garáž pracuje, pokud ji instalujete na pevném základě. Před nalitím konstrukce je nutné provést geologické průzkumy půdy, které jsou svěřeny odborníkům. Takové studie poskytují úplné informace o podkladových formacích a složení půdy, stejně jako úrovni podzemních vod. Bez těchto znalostí bude velmi obtížné určit typ nadace i jeho hloubku.

Pokud se v průběhu výzkumu stane zřejmé, že půda na území téměř neabsorbuje vlhkost nebo zem je přeplněná vodou, pak musí být základna vybavena drenážním systémem. Jeho nepřítomnost za dodržení popsaných podmínek povede k tomu, že v zimě bude voda v zemi zmrznout a rozšiřovat a s příchodem tepla se rozmrtí. Výsledkem je, že konstrukce bude mít zatížení, které mohou způsobit deformaci základny a garáže.

Hloubka základů závisí na druhu půdy. Pokud stavíte základy pro garáž na skalnaté půdě, pak můžete odmítnout vykopat příkop. Nicméně předběžný plot je dobře zarovnaný. Na štěrkové a jílovité půdě hloubka přesahuje 2 m. Konstrukce bude na úrovni, která je pod hranicí mrazu. Na písečných půdách bude nutné vykopat příkop, který bude hlouběji o 70 cm. V některých případech může být vyloučeno 40 cm.

Stavba garáže se nedá provádět na břehu. Pokud není jiná cesta, vrstva rašeliny by měla být odstraněna na minerální bázi půdy a potom vyplněna výsledná plocha směsí písku a štěrku.

Výběr typu nadace

Důvodem může být garáž. Nicméně, nezávisle je snadnější provedení konstrukce základových pásů. Činnosti nebudou doprovázeny velkým výdajem fyzické síly a použití těžkého vybavení nebude nutné.

Nejčastěji majitelé vozidel vybavují monolitickou pásovou základnu, jejíž stavba vyžaduje minimální pozemní práce. Máte-li zájem o to, jak naplnit základnu pod garáží, měli byste vědět, že poměrně snadnou volbou v provedení je beton.

Jedná se o typ pásky. K tomu je třeba připravit cementový a sutinový kámen. Technologie je téměř identická. Pod garáží můžete nalít další plovoucí základ. Používá se, když je budova umístěna na nestabilních půdách. Tento design je schopen odolat těžkým nákladům, nebojí se vibrací půdy a povětrnostním vlivům počasí. Stavbu však přinesou velké finanční náklady. Může být zastoupen pohyblivý základ:

  • obyčejný;
  • mřížka;
  • monolitické.

Druhý typ je monolitický nebo týmový. Pokud jde o monolitický základ, je na okrajích zesíleno kovovými výrobky. Volbou základny můžete rozhodnout o jejích parametrech. Délka závisí na rozměrech garáže a šířce - na masivu budovy. Obvykle poslední hodnota dosahuje 0, 5 m.

Vlastnosti bednění

Podklad pro garáž je nalit do bednění. Jedná se o krabici, která se skládá ze štítů. Těchto dřevěných nebo polystyrenových pěn lze použít téměř jakoukoli. Plátna jsou navzájem namontována, musí být hladce a pevně nasazena. Bez konstrukční úrovně v této fázi není dost.

Upevňovací konstrukce přinesly dřevěné podložky. Než nasypete základnu pod garáží, budete muset nainstalovat bednu, která je odnímatelná nebo neodstranitelná. V posledním případě je krabice vyrobena z expandovaného polystyrenu a zůstává po vytvrzení betonové směsi. Tento formulář lze nahradit odnímatelným designem.

Základna je vyztužena sítí tyčí, jejichž průměr dosahuje 1, 2 cm. Nad dnem příkopu jsou umístěny dvě dlouhé tyče v dolní části. Je nutné položit tyče menšího rozsahu přes dlouhé tyče. Vzdálenost mezi nimi musí být 0, 5 m. Na místech, kde se tyče vzájemně protínají, je třeba instalovat svislé tyče a upevnění je možné provádět pomocí svařovacího nebo trvanlivého svařovaného drátu. Každých 0, 3 m tyče by měly být přivařeny ke svislým lištám.

Provádění lití základových pásků

Podklad pásky pro garáž se nalije v dalším kroku. Betonová směs se může pohybovat v příkopu v částech. Ale můžete celou hlasitost okamžitě vyplnit. Odborníci doporučují používat druhou technologii a pravděpodobnost vzniku švů je snížena na nulu. Nezávisle se vypořádat s naléváním v jednom přístupu je nepravděpodobné, že uspěje.

Při položení roztoku na díly by měly být vytvořeny vrstvy, jejichž tloušťka nepřesahuje 15 cm. Při tomto postupu se materiál natáhne pomocí ručních přístrojů nebo vibrátoru. Když byl naplněn základ pro garáž s vlastními rukama, zůstala a zůstala 10 dní. Konstrukce je pak izolována z vody a v případě potřeby izolována. Jako hydroizolační prostředek obvykle působí asfaltový tmel, aplikuje se na vnější stěny a poté se střešní materiál lepí. Chcete-li snížit náklady v této fázi, můžete použít obvyklé hlíny místo tmelu. Materiál se nalije do sinusů a zhutní. Přídavná drenážní membrána nebo geotextilie je instalována na střešní plsť.

Technologie zařízení pro betonové základy

Chcete-li vědět, jak vytvořit základnu pro garáž, pak musíte prozkoumat několik technologií a zvolit pro vás optimální řešení. Jednou z nich je technika nalití betonových základů. V první fázi práce je nutné vyznačit lokalitu a vykopat výkop.

Na dno příkopu se nalije písek a stavební písek. Poté je směs zhutněna. Sutra se položí na dno. Po smíchání dvou kbelíků z cementu s lopatou z písku je nutné nalévat směs do prvního řádu základny. Další vrstvou budou znovu kameny, které jsou opět naplněny maltou. Opakujte postup, dokud poslední vrstva směsi nedosáhne okraje výkopu. Takovýto betonový podklad pro garáž je vodotěsný způsobem popsaným výše.

Jaký základ zvolit pro garáž z betonu z betonu

Při výběru struktury jako základu je třeba vzít v úvahu několik faktorů a blíže se seznámit s typy základny. Podklad pásů pro pěnové bloky garáže je poměrně spolehlivý a trvanlivý, jeho cena není příliš vysoká. Návrh může být mělký nebo konvenční. Druhá možnost se používá při podzemních vodách nad 2 m.

Vzhledem k projektům základů garáží pochopíte, že sloupková základna je skvělá pro jednopatrovou stavbu a hliněnou půdu. To platí zejména v případě, že zmrznutí půdy je zaznamenáno nad 1, 5 m. Při plnění pólů se používá výztuž, která zajišťuje tuhost a pevnost konstrukce.

Mezi sloupky se udržuje ve vzdálenosti minimálně 1, 5 m. V oblasti podpěr je nutné jít hlouběji o 20 cm více, než je úroveň zmrazování půdy. Základ nástavby pro garáž je instalován na pískovém polštáři a poté je provedena bednění, jejíž prostor je nalit betonem. Předtím je nutné upevnit výztužnou klec, pomocí závěsů budete mít možnost spolehlivého upevnění.

Použití základové piloty

Podklad pro garáž lze také nahromadit. Používá se na nestabilní půdě. Pokud se plánuje, že budova bude umístěna ve svahu, dokonce se dokonale hodí struktura vlasů.

Pokud délka stěn nepřesahuje 6 m, pak závěsné sloupy zajistí stabilitu budovy. Instalace takové základny se provádí pomocí hromád, které jsou předtím hnány do půdy až do dosažení pevného lože půdy. Veškeré pracovní zatížení po dokončení těchto prací dopadne na pevné půdě.

Pak můžete přistoupit k výztuži. Používá se pro monolitické základy. To zabrání struktuře před prasknutím. V pískovém polštáři musí být umístěna mřížka. Potom vylijte cementovou maltu. Řešení musí být tekuté, aby zlikvidovalo všechny sutiny.

Garážová konstrukční technologie

Půdní beton je relativně lehký, takže jeho stěny nevyžadují hluboké ani těžké základy. Ale pokud mluvíme o vyvýšení půdy, je třeba postavit monolitickou strukturu. To je způsobeno vlastnostmi bloků, které se dobře nedaří vyrovnat s zatížením v ohybu. To vede k trhlinám a samotná budova je zničena. Aby se odstranily nepříjemné důsledky tohoto druhu, stěny jsou rozloženy na železobetonovou desku, která plává v zemi s budovou.

Instalace nosníků

Pokud projekt zajišťuje prohlídku, monolitická deska zmizí. Je nutné vytvořit ponořený pás nebo kombinovaný základ páskového typu. Důležité je uspořádat bránu v jedné ze stěn. Musí mít pevnou základnu ve formě paprsku. Pro tento účel je vyroben ocelový rám, který se nalije betonem.

Délka nosníku musí přesahovat délku otvoru o 0, 2 m na každé straně. Provedení můžete dokončit s kovovým úhlem o straně 50 mm. Rám je přivařen k velikosti brány. Je instalován tak, že zevnitř je umístěn v blízkosti stěny. Roh je pevně utěsněn cementem, nahoře je namontován I-nosník, který spočívá na bránici a rámu.

Stěny a zastřešení

Je nutné začít rozehrávat bloky z rohu. Po dokončení všech čtyř je lano roztažené mezi nimi, na kterém se provádí pokládka. Každé dva řádky jsou zesíleny. Tyče se nacházejí mezi bloky. Jakmile se dostanete na podlahové nosníky, proveďte pokládku bez přemístění bloku. Výrobky jsou oříznuty tak, aby se svazek stehů nezlomil.

Nejběžnější možností zastřešení je instalace betonové desky, která je pokryta střešním plátnem, položená v několika vrstvách. Nicméně pokud jsou stěny z pěnového bloku, není tato technika vhodná, protože materiál je poměrně křehký a pod hmotností desky lze prodávat. Za účelem vyloučení takového negativního dopadu je nutné vytvořit nosnou střechu pomocí nosníku I.

Na závěr

Stavba garáže je zcela zodpovědná. K zajištění spolehlivé ochrany vašeho vozu můžete použít různé materiály, jako je pórobeton, dřevo nebo cihla. Novým řešením je pěnobeton, který se nedávno stal známým spotřebiteli. Je to lehká, cenově dostupná a snadno zpracovatelná.