zahradnictví

Malina "Krása Ruska": popis odrůdy, péče, foto

Anonim

Prakticky na každém osobním pozemku můžete vidět rozlehlé malinové keře. Ale ne každý zahradník se může pochlubit neobvyklými stromy této rostliny, jejichž plody jsou srovnatelné s třešňovými rajčaty. Mluvíme o velkoplodých malinových odrůdách, mezi nimiž má malina Krása Ruska obzvlášť oblíbenou a respektovanou mezi zahradníky, fotografie na levé straně níže. Pěstování této odrůdy patří k moskevským chovatelům Institutu zahradnictví tím, že kombinuje vlastnosti a vlastnosti malinových odrůd - Marosejka a Mirage.

Malina "Krása Ruska", popis odrůdy

Malíčko "Krása Ruska" nese jeho jméno. Koneckonců, plody maliny mají neuvěřitelnou chuť a krásu. To je pro tyto kvality tak ocenil amatérské zahradníci maliny "Krása Ruska". Popis odrůdy zahrnuje takové rysy, jako je doba zrání plodů, stupeň výnosu, tvar keře, velikost výhonků a kořenů, velikost, tvar, barva a chuť ovoce. Tato odrůda je rostlina, která opouští listy na zimu. Trvalý keř s dobře vyvinutým oddenkem je malina "Krasa Rossii". Popis odrůdy zahrnuje nepřítomnost trní na výhoncích, což umožňuje bez poškození oškubávat ovoce.

Podmínky dozrávání ovoce

O časování a charakteristikách hodnocení plodin malin "Krása Ruska" získává stejný všude. Zrání ovoce začíná v polovině léta a trvá do desátého srpna. Během tohoto období můžete provést až pět sbírek bobulí. V souladu s tím jsou plodné odrůdy připisovány průměrné splatnosti.

Výnosové odrůdy

Po výsadbě malinových keřů začíná plodnost až ve druhém roce. S dobrou péčí a správným hnojením dosahuje sklizeň z jednoho keře pět kilogramů, což svědčí o vysoké produktivitě malin této odrůdy. Sazenice mladých keřů produkují o něco méně ovoce.

Velikost výhonků a oddenků

Malinové stonky rostou asi dva roky, pak je třeba je aktualizovat. Při vytváření křovin se dosáhne jejich kompaktnosti a nepřeplnění, zbývají až sedm výhonů, zbytek se odstraní. Délka výhonků dosahuje dva metry. Malina "Krása Ruska" je zcela zbavena trní. Popis výhonků prvního roku - trávy měkké stonky jsou zelené, s krátkými vnitřnostmi, pokryté šedým kanónem a lehkým voskovým povlakem. Následující rok se větve keře stanou stromy a jejich barva se změní ze zelené na hnědou. V axilách listů ročních výhonků se nacházejí dva květnaté pupeny různých velikostí, z nichž se formují pozdější větve s pupeny. Ovocné výhonky jsou tlustší než vegetativní a mají větvení ve čtyřech vrstvách. Na takových výhledech dozrávejte asi dvacet plodů. Z dolních pupenů vyvine zanedbatelný počet kvetinových větví. Poté, co výhonky přestanou přinášet ovoce, vyschnou a v příštím roce budou mladé výhonky vylít od přezimujících oddenků. Pokud růst roste na jaře, má čas růst až do podzimu, to jsou tyto výhonky používané k omlazení keřů.

Oddenka zkroucené formy, lignifikovaná, s četnými kořeny, které tvoří kořenový systém větvení. Většina kořenů se nachází v hloubce 30 cm. V suché sezóně dosahují jediné kořeny hloubku až jeden metr, čímž nesou keř a živiny. Šířka se rozšiřuje na dva metry. Kořeny maliny jsou dodávány s náhodnými pupeny, ze kterých se v zemi bez světla vytvářejí téměř bílé průhledné výhonky a rostou z nich ročních kmenů. Další pupeny jsou položeny v červenci. Na rozdíl od jiných odrůd existuje několik kořenů malin "Krása Ruska". Popis odrůdy označuje nepřítomnost zahuštění takových pouzder.

Malina "Krása Ruska", popis ovoce

Malina patří do rodiny Rosaceae, ovoce je složité ovoce, skládající se z malých kamenných farem, které jsou pevně spojeny na nádobě.

Tvar ovoce připomíná podlouhlý kužel, purpurová nebo nasycená červená barva, leskne se na slunci. Raspberry variety "Krása Ruska" (foto vlevo) je známá pro velké bobule, jejichž hmotnost dosahuje dvanáct gramů a je srovnatelná s velikostí krabice zápasů. To je důvod, proč tato odrůda patří k odrůdám malinových plodů. Jahody jsou sladké s malinovou příchutí a vůní, dužina je hustá a šťavnatá, tam je málo semen. Ovoce lze použít jak čerstvé, tak pro konzervaci.

Výsadba malin

Sazenice maliny "Krása Ruska" by měly být vysázeny na podzim nebo na jaře. Pokud na podzim pořídíte keře, jsou pokryty zeminou z mrazu a s příchodem jara je tato země odstraněna. Místo pro maliny je vybráno bez větru, takže v zimě sněží. Země musí být připravena předem, odstranit všechny plevele a nechat půdu odpočívat jeden rok. Jako výsadbový materiál, vyberte sazenice maliny "Krása Ruska", které mají dobře vyvinuté pupeny kořeny a zralé nadzemní výhonky. Organická a minerální hnojiva by měla být aplikována na předem připravené studny. Vzdálenost mezi otvory je asi jeden metr. Před vysazením jsou kořeny vysázených rostlin ponořeny do speciálního roztoku s růstovými stimulátory, pak jsou vysázeny a navlhčeny půdou. Pro lepší zakořenění zkracujte výhonky a nechte pár desítek centimetrů.

Stále existuje způsob, jak na konci léta vysadit maliny, a to pomocí kořenových procesů, které byly odebrány ze země jako výsadbový materiál. Výsadba by měla narovnávat kořeny a nemělo by se hodně kropit zemní základna úniku.

Výsadba maliny "Krása Ruska" se provádí několika způsoby. První metoda zahrnuje vytvoření pouzdra pro každou sadbu. K tomuto účelu na konci druhého roku jsou křehké výhonky vyříznuty a zůstávají až na sedm nejsilnějších stonků.

Druhou možností je výsadba rostlin v pásech nebo stuhách, což přispívá k vyšším výnosům. V pásmu, jehož šířka dosahuje 50 cm, jsou příležitostně vyloučeny přebytečné stonky, mezi pásy jsou vytvořeny cesty, a také odstraněny všechny malinové výhonky.

Tvorba keřů

Netoleruje zesílení maliny "Krása Ruska". Řezání pomůže vytvořit keř 6-7 stonků. Nebude to bolet, aby se podpořily malinové keře, ke kterým by měly být stonky spojeny. Je to lépe to udělat poprvé, když stonka dosáhla 80 cm výšky, a pak ve výšce 1, 8 m. Takový podvarek přispívá k lepšímu osvětlení a větrání vzduchu, čímž je bush přesnější. Podpora slouží jako ochrana větví před větrem a také nedovolí, aby se výhonky rozpadly během zrání velkých bobulí, zvláště pokud je na nich mnoho vaječníků. Pokud nevážete dolní větve, hromadí se na nich hnilobné houby. Plody na těchto stonkách jsou náchylné k kontaminaci a rychlému rozkladu. Kromě toho je snadnější vybírat bobule na správně svázané keře.

Zavlažování

Páčí se mierné půdní vlhkosti maliny "Krása Ruska". Péče o tuto odrůdu potřebuje druh. Pro ni bude jak nedostatek vlhkosti, tak její nadbytek katastrofální. Tato rostlina miluje výživnou, volnou půdu. Mladé keře by měly být napájeny častěji, než je již ponořeno, a nalít až šest litrů pod každý křoví. Aby se snížilo odpařování vlhkosti a zabránilo se tvorbě kůry kolem rostliny, je země pokryta mulčováním, použitím zhnité trávy nebo rašeliny.

Nejlepší oblékání

Před vysazením sazenic by měly odrůdy zlepšit elementární složení půdy pomocí organických a minerálních hnojiv (potaše, dusíku). Organické látky by měly být provedeny předem na vybraném malinovém pozemku. Pokud hodláte rostliny na jaře, zavádějí humus na jaře a pokud je výsadba plánována na podzim, je hnojivo rozptýleno na jaře. Nemáte-li čas, abyste předaly organické látky, je rozptýlena po celé posteli ve výši 10 kg na metr čtvereční a pak vykopaná pro rovnoměrné rozložení. Čerstvý hnůj se nepoužívá, protože infestuje různé rostlinné škůdce.

Kromě organických hnojiv se aplikují potašové a dusíkaté hnojiva ve formě močoviny, dřevěného popílku, dusičnanu amonného, ​​tinktury kravského hnoje a síranu draselného. Množství těchto hnojiv je 5-6 kg na 100 metrů čtverečních, zvyšují množství cukru v ovoci. Dusíkaté hnojivo se s výhodou aplikuje na začátku podzimu, aby se zlepšilo rozvětvení výhonků. Fosfátová hnojiva představují superfosfát.

Hnojiva obsahující chlór se nepoužívají, protože chlorové ionty narušují růst rostlin. Když malina roste na jednom místě, uvolňuje pro ni toxické látky, proto by se mělo místo výsevu pravidelně měnit.

Příprava na zimu

Mrazuvzdornost odrůdy je průměrná, odolává teplotám do -30 ° С. V oblastech, kde se v zimě vyskytuje malý sníh, můžou růžová květy Ruska zmrazit. Péče o malinové plantáže na podzim je připravit na zimu. Za tímto účelem se mladé výhonky ohýbají v září a jejich vrcholy jsou pokryté zeminou. Vytvořte speciální oplocení pro udržení sněhu pomocí větví nebo štítů. Na jaře by měly být vykopány malinové větve a mělo by být provedeno stříhání zlomených a slabých výhonků.

Recenze na odrůdu "Krása Ruska"

Kromě pozitivních okamžiků má malina "Krasa Rossii" různé recenze, včetně kritických. Mezi nevýhody zahradníků vyzařují malou sladkost a nepopsatelný zápach, ale tyto nedostatky lze vysvětlit. Je dokázáno, že nedostatek potašových a hořčíkových hnojiv na půdě rostlin vede k pomalé syntéze cukrů v rostlinách, resp. Plody nebudou sladké. Na lehkých půdách se hnojiva rychle umyjí srážením. Množství světla také ovlivňuje chuť plodů, méně sacharidů se vyrábí na stínovaných plochách v rostlinách.

Proto byste měli pěstovat tyto plody profesionálům. Odrůda maliny "Krása Ruska" není vždy správně charakterizována recenzemi nově příchozích na zahradnictví. Koneckonců stále neznají všechny jemnosti výsadby a péče o odrůdy velkých plodů. Dále - o možných chorobách odrůdy "Krása Ruska".

Prevence malinkových nemocí

Nejčastějšími chorobami jsou chlorosa a malá listová mozaika. První onemocnění se projevuje nažloutnutím listů mezi létem a druhou chorobou listy připomínají mozaiku tmavých a světlých skvrn. Tato onemocnění postihují nejen listy, ale snižují výnos. Chcete-li léčit postižené rostliny, je nemožné, můžete pouze zničit, aby se zabránilo šíření nemoci.

Při deštivém počasí se mohou vyvinout houbové choroby, jako jsou hnědé stonky a šedé hniloby. K prevenci těchto onemocnění jsou malinové kruny ošetřeny směsí Bordeaux nebo biosyntézy Fitosporin, která inhibuje vývoj patogenů.

Jak se vypořádat s škůdci

Nejnebezpečnějším škůdcem malin je malinový brouk, nebo spíše jeho larvy. Krmí se květinami, listy a plody malin a nechávají za sebou bezlisté křoví zbavené sklizně. Bojovníci jsou problematická, protože se skrývají v půdě.

Jiný zástupce řádu hmyzu způsobuje značné škody - je to malinový-jahodový nosorožce. Harm maliny přinášejí vajíčka, které samice dávají do pupenů.

Roztoč pavouků způsobuje velké škody na malinových keřích. Na listí se objevují bílé skvrny. Jedná se o sekce listů, ze kterých roztoč nasával džus. Obvykle postižené listy se zahnou do zkumavky.

Stonka galessa proniká do dřeva střílí a zanechává vejce, čímž poškozuje malinové keře, které následně mohou vyschnout. Ovlivněné křoviny jsou vykopané a spálené.

Pro zničení parazitů používejte speciální pesticidy, které sprejují křoviny a zem kolem, nebo ručně zachyťte hmyz.