nábytek

Eurocover na pohovce: jak vybrat požadovanou velikost, jaké jsou její výhody?

Anonim

Po koupi kvalitního nábytku si majitelé po dlouhou dobu myslí na bezpečnost drahého čalounění. Její děti jsou špinavé, rozmazávají se na pohovku, zkazí domácí zvířata a snaží se jim vyčistit drápy po stranách měkké náhlavní soupravy. Přemýšlení majitelé se zamýšlejí nad ochranou nábytku a přikládají pohovku na euro.

Použití krytů

Kryt na euro na pohovce a židle přeměňuje vzhled čalouněného nábytku v souladu s novým interiérem místnosti po rekonstrukci. V případě, že staré náhlavní souprava po mnoha letech provozu stalo se neotřesitelné, použijte střihy. Nákup nového nábytku je odložen na nepředvídaný čas.

Dekorativní kryty

Krásná elegantní výzdoba pohovky a židlí bude vypadat ekologicky v místnosti na hostincích, slavnostní večeře. Příležitostná eurocoverová pohovka se mění na oblečení vyrobené z drahé látky. Barva a struktura materiálu odpovídají vybranému stylu návrhu místnosti, doplňují jej.

Kryty pro čalouněný nábytek pro dekoraci událostí jsou vyrobeny v různých verzích, které se liší v závislosti na významu události. Slavnostní a oficiální návštěvy se odehrávají v přírodních barvách jednobarevného nábytku. Romantické a přátelské strany budou vyžadovat odpovídající kryty světlých veselých barev. Někdy v hodině žalu oblékly na pohovkách a židlích tmavě barevné pláště, které zdůrazňují smutek.

Eurocover na pohovku pro každý den

Praktické tkaniny se používají pro šití každodenních obalů. Jsou snadno čistitelné, neroztrhnou a zůstávají atraktivní po praní bez použití žehličky.

Textura a barva napodobují základní tkaninu pohovky, jsou kombinovány se stávajícími odstíny interiéru místnosti. Jedná se obvykle o hustou ochranu nábytku před znečištěním a poškozením. Nejčastěji se tato vyměnitelná kapuce vyrábí v různých variantách. Nejoblíbenější typ je však považován za eurocover na pohovce s elastickým pásem.

Kryje se jako prvek vnitřku

Zaplacením za přeměnu interiéru místnosti v souladu s novým designovým řešením můžete ušetřit peníze na nákup nového nábytku. Staré křesla a pohovky se skvěle hodí do stylu místnosti, pokud se použijí kryty zvolené pro materiál a barvu, které je aktualizují.

Vytvářejí kryty v závislosti na stylu interiéru

Obrovský a symetrický nábytek vyrobený z drahého dřeva v empírovém stylu je pokryt hem krytem a damaškem s malým vzorem nebo pruhy. Barevná schéma obsahuje jasně zelené, fialové, modré barvy, změkčené velkým množstvím bílé barvy, okořeněné bronzem a pozlacenými motivy.

Vlnovité záda a kudrnaté měkké sedačky elegantních barokních sedacích souprav s vyřezanými nohama a područkami dávají lidem pocit luxusu a bohatství. Účinek se obvykle projevuje použitím drahé těžké tkaniny s napodobeninou přírodních materiálů: želvovina, mramor, malachit, onyx. Prvky závěsné sestavy, zlacené kartáče a přívěsky slouží jako dekorace.

Čalouněný nábytek v venkovském stylu představuje jednoduché sedací soupravy a křesla, na kterých používají kryty z přírodních tkanin různých barev s vybledlými tóny. Často používejte chintz, len, satén, vlnu. Barvy kapes se berou v blízkosti přírody, např. Omezené zelené, béžové, lehké terakoty, barvy podzimních stromů a jemné odstíny slunce. Malý vzor nebo slabě označené celulární balení je povoleno.

U obalů s jednoduchou geometrií v technologickém stylu se používají barvy převládající studené palety - bílá, šedá. Pokud stěny místnosti obsahují převážně takové odstíny, pak pro kryty vezmou materiál s jasnými lesklými barvami s kovovým leskem - červená, zelená, černá a oranžová. Materiálem obalů je tkanina, přírodní nebo umělá kůže.

Shebbi-chic styl je charakterizován množstvím obalů na nábytek, položených na pohovkách, křeslech, židlích a polštáři. Hedvábí s matnou barvou a vzorem růží, zahradní květiny se používá jako materiál. Povolené tenké pásky a malé buňky. Při šití jsou široce používány volánky, rukávy, drapérie, luky. Vyberte materiál bledě modrý, světle šeřík, levandule, krémovou barvu, pěnovou barvu mořských vln nebo slonovinu.

Tkaniny používané pro obaly na nábytek

Pro šití nejčastěji používají následující materiály:

  • Lesklý s hladkým povrchem. Používá se pro trvanlivé vynikající produkty, které se mohou protáhnout, díky penetračním elastickým vládám v dopředném a příčném směru světelného plátna.
  • Jacquard. Vyrobeno z přírodní bavlny s přídavkem elastických nití a polyesteru. Materiál je odolný, často se používá pro každodenní ochranu.
  • Pletené Má pružnou strukturu, která postupně učí koťata, aby přemýšleli o nemožnosti ostření drápů o tomto materiálu.
  • Mikrovlákno. Díky extrémní roztažnosti je z ní šit univerzální kryt na pohovku s elastickým nábytkem, který je používá pro nábytek různých velikostí.
  • Koženka nebo dermatin. Čistí se mokrý, aniž by byl odstraněn kryt z nábytku.
  • Umělá nebo přírodní kožešina. Dává pocit tepla. Používá se v místnostech s dočasným vytápěním, jako jsou zimní zahrady, připojené verandy, terasy a podkrovní místnosti.
  • Pletené eurocover na pohovku. Obvykle se vyrábí z tlustých nití ve třech doplňcích. V současné době je to stylová ochrana nábytku. Domovníci tkát případ s vlastními rukama.

Vlastnosti moderních eurocoverů

Nedávno byly v obchodech prodávány hotové čepice pro čalouněný nábytek nepravidelného tvaru. Šité šaty na pohovce vlastními rukama nebo objednané ve specializované dílně. Moderní průmysl nabízí geniální novinky ozdobného designu - elastický, bezrozměrný produkt. Jedná se snadno o podobu nábytku, na kterém je umístěn.

Stretch eurocovery na pohovkách a křeslech s elastickým páskem lze snadno položit na měkké pohovky jakéhokoli tvaru a modelu s různou výškou zad, dvěma nebo více područky nebo bez nich. Výrobci zajistí, že obal jednoduše obaluje výrobek o větší velikost. Tato vlastnost tkaniny je způsobena dvojitou vrstvou elastické tkaniny použitou při výrobě, která umožňuje, aby se materiál roztahoval téměř bez rozměrů ve všech směrech a v případě potřeby se vrátil do původní polohy. Moderní eurocovery se dodávají v několika velikostech: pro třímístné pohovky, dvojité a rohové modely. Samostatně vyrábět bezrozměrné "oděvy" na židle a čalouněný nábytek v původních stylech.

Náklady na produkty

Cena eurocoverů je založena na několika faktorech. Náklady jsou ovlivněny velikostí pohovky, tvarem řezu, typem materiálu. Na základě těchto indikátorů zvolte eurokonektor na pohovce. Levnější je nejjednodušší model žakáru na dvojité pohovce. V souladu s tím je eurocover na úhlové pohovce a fantazijní nábytek považován za drahý předmět.

Udělejte to sám

Domácníci a jehlice vědí, jak dobře sešit. Využívají své dovednosti k tomu, aby každý den a návrhářský nábytek sami. Nejprve proveďte měření všech rovin pohovky a sestavte vzor na papíře. Zkušební vzorek je vyroben ze staré nežádoucí tkáně, takže by to nebylo škoda, že by se to zkazilo. Pak šité díly a zkuste na čalouněný nábytek. Pak šit plášť z vybraného materiálu. Závěrem je třeba říci, že použití čalouněného nábytku pokrývá jejich úklid a čištění mnohem jednodušší. Stačí vyjmout výrobek a umyt. Stejně důležité je prodloužení životnosti nábytku, zejména pokud má vysoké náklady.