nástrojů a zařízení

Dieselové ohřívače domácnosti: recenze, funkce a recenze. Dieselové infračervené ohřívače: typy, popis a vlastnosti

Anonim

S nástupem chladného počasí majitelé bytů a soukromých domů přemýšlejí, jak zahřát doma. Moderní trh je zastoupen velkou řadou ohřívačů, které pracují na principu jejich působení a liší se cenami. V samostatné kategorii by měly být přiděleny dieselová zařízení, která se nyní stávají stále oblíbenějšími.

Přehled domácích ohřívačů nafty

Spotřebitelé říkají, že si vybírají naftové topení, protože mají vysokou účinnost, která dosahuje 90%. Mimo jiné jsou takové přístroje hospodárné, protože spotřebovávají palivo v malém objemu. Poskytují vysokou kvalitu a rychlost vytápění místností a hladina hluku během jejich práce je poměrně nízká.

Chcete-li se rychle pohybovat po místnosti, je mnoho modelů vybaveno koly a zařízení můžete nainstalovat jak na strop, tak i na podlahu i na stěnách. Spotřebitelé zdůrazňují, že naftové topení jsou dnes zcela bezpečné, protože jsou dodávány s automatickým systémem, který řídí spalování. Zařízení je vybaveno palivovou nádrží, takže zařízení může pracovat poměrně dlouho bez doplňování paliva.

Hlavní typy

Ohřívač nafty lze klasifikovat podle principu vytápění: mohou být přímé nebo nepřímé. Tyto dva typy se vyznačují skutečností, že přímé vytápění neznamená přítomnost filtru a potrubí spalovacích produktů. Při provozu takového zařízení dojde k vniknutí produktů spalování do místnosti. Proto jsou jednotky s přímým vytápěním používány pro nebytové prostory nebo pro opravy během chladné sezóny. Tato zařízení mají vestavěný automatický systém, který řídí spalování, a přítomnost palivové nádrže vám umožní naplnit palivo 15 hodin po předchozím.

Nepřímé topné naftové ohřívače nevyzařují spalovací produkty do vnějšího prostředí, předběžně čistí vzduch pomocí komínových systémů a filtrace. Taková zařízení se používají pro obytné prostory, protože mají systém, který ovládá hořák, plamen a chrání zařízení před přehřátím. Jako příklad zařízení s nepřímým ohřevem lze považovat model 25 AP ZF-80ID od firmy FUBAG PASSAT, který bude popsán níže.

Specifikace modelu 25 AP ZF-80ID od společnosti FUBAG PASSAT

Pokud máte zájem o naftové ohřívače, můžete upřednostňovat výše uvedený model, který stojí 40 700 rublů. Toto zařízení je napájeno ze síťového napětí 220 V, objem zásobníku je 50 litrů. Za hodinu zařízení spotřebuje 2, 59 l paliva. Spotřeba ventilátoru je 177 W, zatímco rozměry zařízení jsou omezeny následujícími parametry: 1080 x 430 x 550 mm.

Přehled funkcí

Dieselové ohřívače domácností jsou dnes nabízeny v širokém rozsahu, protože jeden z nich může být považován za model 25 AP ZF-80ID, který má vestavěný termostat. Je třeba poznamenat, že toto zařízení odstraňuje produkty spalování ve vyčištěné podobě, takže čistý horký vzduch vstupuje do místnosti a předem prochází komínem. Přeprava tohoto zařízení je velmi výhodné, proto výrobce dodal kola. Prostřednictvím nich lze tepelné zařízení otočit pro vyhřívané topení.

Modelové recenze

Pokud vybíráte naftové ohřívače pro garáž, pak můžete považovat za příklad model popsaný výše. Může být používán v místech, kde jsou lidé neustále. Přístroj je charakterizován vysokým výkonem a nízkou spotřebou paliva. Podle zákazníků má jednotka zabudovaný systém, který ovládá plamen. Práce je možné zajistit v automatickém režimu, což je velmi výhodné, pokud není možné neustále sledovat zařízení.

Přehled, hodnocení a charakteristiky dieselových zařízení pro vytápění 239F 633703210 od společnosti "Patriot"

Pokud hledáte domácí motorové topení, pak můžete věnovat pozornost tomuto modelu, který se používá pro vytápění hangárů, skladů, skleníků a obytných prostor. Přístroj má metodu nepřímého ohřevu, která je skvělá pro místnosti, kde budou lidé neustále přítomni. Odstranění spalovacích produktů se v tomto případě provádí přes komín. Spotřebitel bude schopen regulovat teplotu vzduchu v zásuvce, což znamená, že zařízení má indikátor.

Přístroj váží 39 kg a výkon při ohřátí je 23 kW. Nejen motorová nafta může být použita jako palivo, ale i petrolej. Rozměry této jednotky jsou 1030 x 590 x 670 mm. Spotřebitelé považují za výhodu, že topení má stupeň ochrany IPX4. Díky systému maximálního spalování paliva zvyšuje účinnost a snižuje emise výfukových plynů. Termostat s indikátorem umožňuje udržovat předem stanovenou teplotu, zatímco digitální displej pomáhá diagnostikovat výkon. Spotřebitelé upozorňují, že toto zařízení má integrovaný ochranný systém proti přehřátí, který činí provoz bezpečný.

Odrůdy dieselových infračervených ohřívačů

Dieselové infračervené ohřívače lze klasifikovat podle teploty topného tělesa. Některé ohřívače jsou "tmavé" nebo "černé", zatímco jiné jsou "bílé". Druhý typ má relativně vysokou teplotu topného prvku, což je důvod, proč je záře viditelná i ve tmě. Ale záření z tmavých ohřívačů není lidskými očima vnímáno. Rozdíl je v rozsahu záření: čím jasnější prvek svítí, tím kratší jsou vlny.

Popis a charakteristiky dieselového infračerveného ohřívače značky OPTIMA »DSPI-120

Pokud máte zájem o dieselové infračervené ohřívače, měli byste věnovat pozornost tomuto modelu, který bude stát 58 700 rublů. Jeho hmotnost je 42 kg, konstrukce obsahuje snímač vyvažování paliva a systém ochrany proti přehřátí. Je velmi výhodné, že jednotka je vybavena indikací okolní teploty vzduchu. Palivová nádrž se vejde do 30 litrů a topná plocha je 120 m 2 . Pro snadnější ovládání je k dispozici dálkové ovládání.