zahradnictví

Divoké hrozny: výsadba a péče o světlé révy

Anonim

Jak je možné zalévat divoké hrozny a je možné to udělat za účelem zdobení místa? Taková otázka se možná objevila u amatérských zahradníků, kteří viděli dům útulně propojený s jasnými lány. Odpověď je ano: nebudete mít žádné problémy. Jak rostlina divokých hroznů a zdobí vaši zahradu a budovy s ní? Podívejme se blíže na tuto neuspokojivou dekorativní láni.

Divoké hrozny: výsadba a péče

Obrovský plus lezeckých rostlin je, že mohou být použity pro vertikální zahradnictví a pokrývají velké plochy. Když rostou, uzavírají nevzhledné budovy, neúspěšné ploty a zchátralé stromy, které je třeba vykořenit. Zároveň se vaše výhody stávají mínusy vašeho webu. Krásné divoké hrozny (výsadba a péče o ně jsou k dispozici všem zahradníkům novic) je velmi dobrá pro zdobení zdí a ploty. Jeho listy se objeví velmi brzy a celé léto nezrůstá. A na podzim se zcela změní na karmínové odstíny a vytvoří nádherný efekt podzimní koule na vašem webu. Uvádíme způsoby šíření divokých hroznů. Výsadba a péče o ně bude poměrně obtížné, pokud riskujete, že se bude pěstovat ze semen. V tomto případě je třeba začít v lednu. Na začátku roku se semena umístí do samostatných malých hrnců. A za pár měsíců budou mladé, ale silné výhonky. Jednodušší způsob je vysadit révu kořenem.

Chcete-li to provést, řezte to, ponechte dva nebo tři pupeny a několik listů. Můžete také řezat vinici - řezat řezy se čtyřmi pupeny na každé, ponořit je do vody pro sedm až osm centimetrů a po vytvoření kořenového systému, rostlina to. Koncem května je optimální čas umístit mladé rostliny na půdu.

Divoké hrozny: výsadba a péče, podvazek k podpěře

Tato rostlina bude vyhovovat téměř všemu místu na místě. Nejdůležitější věcí pro něj je přítomnost podpory. A ne nutně stejně stabilní jako zeď. Může se jednat o síť, výztuž nebo protažené lano. Hrozny se budou držet na podpěře knírek a vínka bude mít požadovaný tvar. Nicméně, protože růst tenkých lan může být nestačí. Silný kmen potřebuje vážnější podporu.

Jedna z nejdůležitějších podmínek pro kvalitní péči o vaše hrozny - připravte ji na zimu. V očekávání chladné sezóny budou listy upuštěny. To pomůže rostlině tolerovat lepší mráz. Budete také muset zbavit vína převislé hrozny. Takové hrozny jsou nepoživatelné. Ale odstraněním klastrů pomůžete rostlině. Nicméně, polevec výhonů nezabije révu. Nové výhonky budou rychle růst z kořene na jaře. Během několika měsíců bude réva méně bujná než dříve, než byla vystavena nízkým teplotám. Také pozornost a péče o zahradníka by se měla projevit ve skutečnosti, že bude pravidelně stříhat rostlinu. Tak bude mít lepší vzhled. Samostatně by se mělo říkat o semenách. Pokud se obáváte, že divoké hrozny budou růst po celém pozemku, neměli byste ovoce uschnout na révě a rozpadat se. Musí být řezány a zničeny.