vanou nebo sprchou

Záchodová mísa uniká - co dělat? Oprava odtokové nádrže

Anonim

Koupě inženýrské sítě, chceme, aby sloužila po dlouhou dobu. Ovšem provozní podmínky mohou někdy vést k takovým potížím, jako je tok vody. A nejčastěji se to děje se záchodovou miskou. Kromě zvýšených účtů za vodu vede proudění vody k tvorbě skvrn na záchodě na toaletu a v průběhu času vzhled močového kamene. Umístění zvýšené vlhkosti může způsobit tvorbu hub, plísní a to představuje vážné nebezpečí pro lidské zdraví. Co dělat, když má toaletní mísa netěsnost? Chcete-li začít, zvážit návrh schéma tohoto instalatérství.

Zařízení na toaletní misku

Jakákoliv nádrž na spláchnutí toalety se skládá z následujících částí:

 • float;
 • plovoucí jehlu;
 • sifonový uzávěr;
 • pryžové těsnění pro utěsnění;
 • spojovací kroužek;
 • pákový otvor;
 • kulový ventil;
 • páka pro nastavení jet;
 • kovová deska;
 • plastová membrána;
 • přilehlé odtokové potrubí;
 • vodovodní potrubí;
 • upínací hlavu na toaletu.

Nezáleží na tom, jaký rok je vypouštěcí nádrž. Princip fungování zůstává stejný.

Abychom pochopili, proč toaletní mísa uniká, podíváme se, jak existují typy zařízení a jak fungují.

Zobrazení

Existuje několik klasifikací:

 • Podle umístění spouštěcího mechanizmu: boční, horní. Mohou to být tlačítka, řetězy, páčky. Existují modely s dvěma tlačítky, které vám umožní vypustit vodu v obvyklém režimu a hospodárně.
 • Materiálem nádrže: kov (nejčastěji litina), plast, keramika.
 • Prostřednictvím instalace: kompaktní (toaleta a nádrž jsou drženy společně), samostatný (lze použít pro retro-design, nebo našel ve starých domech), skryté (celá instalace je skrytá v krabici, závěsné WC).
 • Metoda vymytí: přímá, reverzní.
 • Místo, kde jsou kování pro vypouštěcí nádrž. Je zde horní a spodní uspořádání.

Bez ohledu na to, jaké zařízení toaletní cisterny a ke které klasifikaci patří, algoritmus provozu zůstává stejný.

Mechanismus účinku

Podle principu fungování je nádrž komplexem sypkého a odtokového systému. Voda vstupuje do zásobní nádrže vodovodním potrubím. Úroveň definuje float. Dosažením požadovaného objemu kapaliny zastaví ventily proudění vody.

Odtokový systém začíná pracovat po mechanickém působení na tlačítko (páka, řetěz). V tomto okamžiku se ventil otevírá a správné množství vody proudí do toalety. A pak kruh zapne plnicí systém. Jak pochopit, proč toaleta uniká? Pojďme se podívat dál.

Vizuální definice

Oprava nádrže začíná řešením problémů. Může to být vzhled vody u toalety, špatně fungující systém odtoku, konstantní proudění vody. Vzhled kaluží v blízkosti instalatérských zařízení říká, že těsnění je porušeno.

Chcete-li to provést, zkontrolujte místo připojení vodovodu k nádrži. Nejčastěji to je důvod. Dalším krokem je zkontrolovat stav upevnění záchodu na zásobní nádrž. Další možnost - gumové těsnění v místě přívodu vody do odtoku bylo deformováno a volně zavírá otvor. Špatně fungující systém odtoku naznačuje zablokování tohoto mechanismu nebo problém s membránou.

Konstantní tok vody do toalety může být způsoben několika důvody. Zvažte každý typ poškození samostatně a jakým konkrétním případem proveďte opravu vypouštěcí nádrže.

Přívod vody

Častým problémem vzhledu louží u toaletní misky je odtlakování připojení vodovodního potrubí a trysky nádrže. V moderních modelech jsou plastové součásti. Během provozu se proto může nit poškodit a tím se zničí těsnění.

Tento problém je velmi jednoduchý. Uzavřete uzavírací ventil přívodu vody. Navlékněte navíječ hadice na lněném nebo jemném vlákně. Zpětné točení. Pokud se tok zastavil, problém se vyloučí. Pokud tomu tak není, opakujte postup zvýšením vrstvy těsnícího materiálu. Dalším důvodem může být prasknutí v plastové armatuře. V tomto případě by měl být nahrazen novým.

Gumové těsnění, montáž

V obou případech je kryt odstraněn, ventil cisterny je odstraněn. Zkontrolováno pro deformaci gumového těsnění. Mohou existovat dvě možnosti:

 • Volné uložení. Chcete-li situaci napravit, znovu sestavte nádrž.
 • Deformace během provozu. Chcete-li být nahrazen obdobným produktem.

Nádrž může být upevněna na toaletní misku v průběhu času, může se uvolnit a zhroucit pod vlivem raže. Proto dochází ke ztrátě těsnosti nebo k opotřebení gumových těsnění. V prvním případě utáhněte šrouby a vyměňte těsnění, i když nejsou deformovány. Ve druhé změňte těsnění.

Záchodový ventil pro toalety

V tomto případě odborníci doporučují koupit nový a nainstalovat ho. Je-li rozhodnuto o opravě stávajícího zařízení, mělo by být rozebráno a mezera mezi odtokovým potrubím a tryskou by měla být nastavena. Chcete-li to provést, vložte poslední. Chcete-li tuto práci udělat dobře, musíte být trpěliví. V opačném případě selhání nebude opraveno. Proto doporučujeme vyměnit starý odtokový ventil toalety za nový.

Existuje další situace. Velmi často je příčinou, kdy dochází k úniku toaletní mísy, trhlina v těle ventilu. V takových případech bude nahrazení starého s novým také jednodušší a hospodárnější. Chcete-li to provést, musí být popraskaná část s sebou vzata. Protože moderní trh instalatérských zařízení nabízí širokou škálu odvodňovacích mechanismů.

Utěsňovací manžeta mezi cisternou a toaletou

V takových případech se upevňovací šrouby odšroubují, nádrž se vyjme. Manžeta může být plastová, kovová, pryžová. Během provozu může:

 • Přesuňte se V takovém případě je třeba jej opravit.
 • Deformovat se. Nahradit nový.

Dále je nádrž instalována na místě. Chcete-li zvýšit úroveň utěsnění, můžete jít po křižovatce se silikonovým těsněním.

Float

Často dochází k situaci, kdy toaletní mísa proudí kvůli nesprávně nastavené poloze plováku. Může to být několik důvodů:

 • Pohyblivá páka se posunula a přitiskla se k něčemu. Opusťte - opravte, zkontrolujte zdraví.
 • Pozice plováku není nastavena. Přístroj je mírně zvednutý. Únik - fixujte pozici. U některých zařízení se to provádí ohýbáním spic plaváku, v moderních zařízeních se provádí regulací závitů.
 • Selhání úniku plováku. Voda by měla být nalita a vložena do vaku. Toto je dočasné řešení. Pro kapitál - by měl být nahrazen novým nebo uzavřít otvor. Naštěstí vám rozsah lepidla umožňuje.

Problémy s plovákem jsou často způsobeny, když voda z nádrže neustále proudí do toalety.

Jak můžete vidět, řešit je to docela jednoduché. Co dělat, když manipulace s plovákem neposkytla pozitivní účinek? Příčinou může být zlomení zpětného ventilu. V takových případech se návrh úplně změní.

Siphon

Nejčastěji je selhání takového plánu způsobeno deformací membrány. Přívod vody je zablokován. Skladovací nádrž je vyprázdněna, armatury pro cisterna jsou odstraněny. Odšroubujte matice sifonu, vyjměte membránu. Vizuálně zkontrolovat integritu a deformaci.

Je-li to nutné, zakoupte nový a vyměňte. Staré výrobky by měly být přivedeny do obchodu. To pomůže zvolit si správnou část z bohatého sortimentu. Poškozená membrána může způsobit nefunkční splachovací tlačítko (když voda začne proudit do toalety po několika kohoutcích).

Zaseknutí tlačítka

Při takovém zhroucení je odtok fixován do jedné polohy. Proto proudí toaletní mísa. Co dělat v této situaci? Kryt je odstraněn, je zkontrolován z důvodu zablokování mechanismu. Často se kontroluje odvodňovací mechanismus pro následující funkce:

 • Zanesený systém. Vymazáno z plaku.
 • Ucpaná zásoba. Příčina rušení je zjištěna a vyloučena. Je-li to nutné, přejděte na novou.
 • Vratná pružina se zhoršila (spojovací kroužek na páce byl deformován). Bude nahrazen.
 • Tahový systém se zlomil nebo deformoval. Může být vyroben z improvizovaných prostředků, například z drátu. Ale bude to dočasné řešení problému. Protože během následujícího provozu se drát ohýbá v průběhu času a budete muset zopakovat postup znovu.

Samozřejmě, před tím, než přerušíte poškození, vypněte přívod vody, vypusťte kapalinu z vypouštěcí nádrže.

Zahrnuje opravy klempířských

Spravidla samotné zařízení propláchnutí nádrže a její instalace na toaletu není obzvláště obtížné. Proto je možné provádět opravy bez problémů. Je však třeba pamatovat na několik důležitých bodů:

 • Nepřerušujte upevňovací prvky. V opačném případě plastové spojovací prvky právě prasknou. A remorkér kovu může vést k tomu, že dlaždice sama instalatérské instalatérské.
 • Pokud chcete změnit jakoukoli součást na novou, měli byste ji vzít s sebou do obchodu. Tímto způsobem ušetříte další práci, pokud jste zakoupili nesprávnou součást "podle oka".
 • Náklady na díly pro cisterna jsou nízké. Ale volání zámečníka přidá značnou částku. Proto je lepší opravit sami.
 • Včasné opravy zabrání problémům, jako je zaplavení sousedů.
 • Před zahájením opravy nezapomeňte vypnout napájecí systém.

Jednoduchost mechanismu nezpůsobí žádné zvláštní potíže ani pro nejzkušenějšího mechaniku.

Proto vyzbrojený trpělivostí a vynalézavostí můžete eliminovat únik samotné nádrže. Navíc to nevyžaduje vážnou sadu nástrojů.