konstrukce

Magnetický zámek na vnitřních dveřích - záruka tichého provozu

Anonim

Při výběru vhodného interiéru pro vnitřní dveře nesmíme zapomenout na nákup kvalitního kování. Pro tento typ dveří neexistují žádné přísné požadavky na samotný uzamykací mechanismus, na rozdíl od zámků na vchodových dveřích. Příslušenství by mělo být stále snadné a trvanlivé. Většina zámků instalovaných na dveřích v bytě jsou klasické mechanické nebo magnetické zámky. Začaly je instalovat na interiérové ​​dveře poměrně nedávno - patří k nejmodernějším typům armatur.

Princip činnosti

Nejvíce známým typem magnetického zámku je vnitřní hlasitý odposlech namontovaný na dveřích budovy. Magnetický zámek na vnitřních dveřích nese stejný princip činnosti. Je založen na jedinečné vlastnosti magnetu, který přitahuje kovové předměty a udržuje je v kontaktu s magnetizovaným povrchem. Při otáčení knoflíku se kovová lišta a nainstalovaný magnet pohybují k boční straně a dveře se otevírají.

Nejmodernější model magnetického zámku instalovaného na vnitřních dveřích je zařízení, které nemá standardní západku, ale speciální "jazyk". Dotýká se zadní strany zámku pouze tehdy, když jsou dveře zavřené. Uvnitř zámku je feritové jádro, přitahované protizávěrem zámku, který má protilehlý náboj. Magnet, který je zabudován do reciproční desky, uzavírá štěrbinu v krabici a zajišťuje tichý chod zámku a čistý vzhled dveří. Instalovaný magnetický zámek na vnitřních dveřích tohoto typu se otevírá pomocí klíče pomocí kolíku s profilem.

Výhody magnetických zámků

Jednou z hlavních výhod magnetických zámků - jejich bezhlučnosti. Když zavřete dveře, nemůžete slyšet kliknutí, protože to není. Takový zámek bude nezbytný na dveřích ložnice nebo školky.

Zámky, které se otevírají pomocí kolíku nebo klíče, jsou vhodné pro kancelář, protože poskytují nejen tichý provoz, ale také další zabezpečení.

Spolehlivost a trvanlivost magnetických zámků jsou vysoce ceněny. Vzhledem k tomu, že v jejich konstrukci nejsou žádné pohyblivé části, lze zabránit poruchám v takovém zámku. Když je magnetický zámek na vnitřních dveřích správně nainstalován, bude sloužit po mnoho let bez poškození.

Úhledný vzhled magnetického zámku, který nevyčnívá na konci rámu dveří, bude velmi vhodný pro drahé dveře z drahého dřeva.

Instalace magnetického zámku

Jak správně instalovat magnetický zámek závisí především na typu zámku. Kromě toho existují určité nuance v samotné instalaci. Například přesné nastavení střižní desky vzhledem k zámku, jako je spolehlivé zavření a tichý provoz, je nutná jejich úplná shoda. Magnetický zámek na vnitřních dveřích může být také instalován samostatně, zvláště pokud návrh neobsahuje otevírání klíčem nebo profilovým válcem. Ale je lepší, kdyby se to stalo specialisty s potřebnými zkušenostmi a sadou nástrojů.