nábytek

Mobilní čalounění nábytku: pracovní pořadí, potřebné nářadí a materiály, foto

Anonim

Pokud stará pohovka nebo křeslo ztratilo svůj bývalý atraktivní vzhled, má majitel dvě možnosti. První je vyhození starého nábytku a na jeho místě v novém salonu nábytku získáte moderní pohovku. Druhou možností je dát starou pohovku nebo jiný čalouněný nábytek druhý život. Mnozí si sami vybírají první možnost, protože s nimi není prakticky žádný problém. Ale tam jsou ti, kteří dělají čalounění s vlastními rukama. Zvažte, jak se to dělá.

Demontáž a demontáž starých čalounických materiálů

V této fázi je nutné demontovat vzorek nábytku pro budoucí zúžení. Chcete-li odstranit pohovku nebo židli, musíte to udělat - to je přímo sedadlo, zadní, boční části. Některé předměty, například dřevěný rám pohovky, mohou vyžadovat drobné opravy. To lze provést v této fázi práce.

Aby bylo možné úplně rozebrat jakýkoli typ pohovky, je nutné demontovat boční díly - vyšroubovat šrouby, které jsou přišroubovány do základního rámu. Potom vyjměte sedadlo a opřete. To se provádí po odstranění mechanismu pohovky. Když je mechanismus demontován, můžete snadno zcela odmontovat zbytek konstrukce - sedadlo a záda lze snadno oddělit od základny. U některých modelů je zadní část a sedadlo jednotkou. Před provedením demontážních prací doporučujeme načrtnout pořadí upevňovacích prvků všech prvků mechanismu - můžete je opravit na papíře nebo použít fotoaparát na vašem smartphonu. Moderní pohovky mají poměrně komplikovanou strukturu - značky na papíře nebo fotografie mohou výrazně pomoci při opětovné sestavě.

Funkce odstranění čalounění

Při odstraňování čalounění s každou z detailů pohovky nebo židle je nutné jednat co nejdůvěrněji - je důležité nejen odstranit starou látku z čalounění za každou cenu, ale udělat vše, aby základna nebyla poškozena a ukázalo se, že se zachovává tvar tkaniny. Faktem je, že pro čalounění čalouněného nábytku s vlastními rukama se staré prvky čalounění používají jako vzor. Poté, když se odstraní veškeré čalounění, zkoumají stav vnitřního plniva - to je nejčastěji pěnová pryž, syntetická zimolez. Uvnitř některých modelů lze nalézt pálkování. Pokud se pohovka potopila, plnivo je opotřebené (a to je nejčastěji případ), pak by mělo být nahrazeno novým. Také v pohovkách s prameny v procesu vytahování nábytku s vlastními rukama změňte pružinovou jednotku - také se vyčerpá.

Čalounění v nábytkových továrnách pro čalouněný nábytek je upevněno speciálními třmeny. Oblíbené upevňovací body pro výrobce nábytku jsou plochy obrácené k stěnám a podlaze. Chcete-li odstranit čalounění, bylo snadné a jednoduché, potřebujete plochý šroubovák, stejně jako kleště.

Je-li úkolem výměna výplně pohovky, je zcela odstraněna ze základny - obvykle je lepená. Při odstranění sinteponu byste se měli snažit udržet co nejvíce kusů pěnové gumy v místech, kde jsou instalovány šrouby pro montáž bočních stěn. Dále se nová pěna roztahuje na část a vršek bude uzavřen plátnem nebo polstrováním z polyesteru. Pak bude připevněn k rámu pohovky.

Nástroje a materiály

Čalounění nábytku s vlastními rukama bude vyžadovat určitý nástroj. První věc, kterou potřebujete, je sešívačka nábytku - pokud můžete získat profesionální pneumatické modely co nejlépe, nicméně mechanický nástroj bude dělat jen jednou. Také potřebujete šroubovák, silné šroubováky, kladivo, vytahovač, nástroje pro měření a značení, nůžky, dláta. Kromě toho by mělo být připraveno vhodné místo pro řezání tkaniny. Chcete-li šit nový kryt, použijte spolehlivý a výkonný šicí stroj.

Opravy nábytku

Po odstranění starého čalounění se pod spleteným materiálem může vyskytnout vážné poškození. Ale nemusí se bát. Jakékoli problémy lze řešit pomocí minimálních investic a sady nástrojů.

Trhliny v nosnících rámu

Všechny modely starých sedacích souprav a židlí jsou založeny na rámu. Ta se skládá z dřevěných částí propojených zámky a lepidlem. Je to velmi solidní a prakticky věčný systém. Podle mistrů může být takový rám provozován mnohem déle než připojení na samořezných šroubů, které jsou nyní často v nových pohovkách. Když život čalouněného nábytku skončí, rám na rohách oslabuje a na těchto místech se objevují praskliny. Nosníky musí být změněny.

Při výměně doporučujeme zvolit suché dřevo. Na desce by neměly být žádné vady - uzly, trhliny, kůra. Luk nebo střed s rovnou a rovnou strukturou se nejlépe hodí pro tento účel. V opačném případě bude paprsek, který nese velké zatížení a nebude mít dostatečnou pevnost a neporušenost, velmi rychle praskne. Surové dřevo v apartmánech suší a deformuje po dlouhou dobu. Je lepší opakovat frézování hradu, lze jej objednat v truhlářských dílnách. Klouby nosníků jsou předem impregnovány lepidlem na dřevo.

Zlomené prvky dřevotřísky

V procesu čalounického nábytku s vlastními rukama, majitelé často musí čelit zlomené spodní části pohovky nebo jakékoliv jiné detaily z lisovaných desek. Všechno je zde velmi jednoduché. Stačí měřit velikost a vyříznout nové díly sami pomocí elektrického skládačky. Doporučuje se připravovat samostatné prvky skokanů - ve většině starých modelů pohovky jsou tři. Jedná se o střední část, stejně jako o dvě boční části. V případě přerušení se snadno mění. Upevněte díly k rámu pomocí hřebíků, sešívačky.

Pružiny

Pokud na křesle prasknou pružiny, znehodnocení se zhorší, ale hrozí nebezpečí zranění. Nejslabším bodem je střední část pohovky. To je místo, kde děti nejčastěji skákají a hosté sedí. V některých případech můžete otáčet pružinovou jednotku a nahradit přerušovanou pružinu. Neexistují však žádné záruky, že v procesu vykořisťování nebude prasklý starý pramen a bude nutné znovu rozložit čalounění z pohovky a rozložit konstrukci. Je mnohem racionálnější, když vytahujete nábytek vlastním rukama, abyste zcela vyměnili pružinovou jednotku.

Jak změnit sedadla bezpečnostních pásů?

Nejčastěji jsou rám sedadel a opěradel ve starých židlích utaženy speciálními pásky navzájem propojenými, na kterých je položena pěnová pryž. Tyto pásy jsou velmi zřídka roztrhané. Ale jsou častěji otřásáni. To platí zvláště v případě, kdy se pás připojí k rámu. Jakékoliv vhodné silné pásky jsou vhodné pro výměnu. Hlavní věc je, že tkaní je dostatečně hustá a trvanlivá.

Stará pěna

Čalounění, opravy a vytahování vlastních rukou znamenají výměnu pěnové gumy. Bez ohledu na odrůdu má druhá technická charakteristika - počet kompresí. Tento indikátor udává počet stlačení, po kterém materiál obnoví pružnost a tvar. Po otevření čalounictví majitel vždy vidí starou a "unavenou" pěnovou gumu, která se v této charakteristice již dávno vytratila. Musí být vyhozen bez lítosti.

Výběr čalounění a výplně

Při výběru materiálů pro protahování nábytku doma s vlastními rukama je důležité věnovat pozornost především vzhledu tkaniny, síle materiálových a provozních charakteristik. Důležitou nuancí, která ovlivňuje výběr čalounické tkaniny, je typ plniva. Měkčí čalounění, tím měkčí by měla být potahová látka. Tvrdé materiály rychle praskaly. Jako plničky pro pohovky a židle používaly odpalování, sintepon, pěnovou gumu.

Při výběru tkaniny je třeba vzít v úvahu velikost nábytku nebo položky, které se budou táhnout. K této velikosti je třeba přidat asi 15 procent. Zvažte populární textilie pro čalounění nábytku:

  • Mikrovlákno je velmi měkké a plastové. Je příjemné na dotek. Aby se zvýšila jejich výkonnost, výrobci pokrývají textilii s teflonem - díky tomu se zlepšují vlastnosti odpuzující prach a vodu. Taková tkanina neztratí svůj vzhled po dlouhou dobu, nebude se protáhnout a nebude se valit dolů.
  • Ženilka má tlustou měkkou hromadu a obrovskou škálu odstínů. Tkanina má v průběhu let jedinečný vzhled. Materiál se nebojí vody, prachu, odolného proti všem druhům mechanických poškození.
  • Jacquard - poměrně hustá, lehká a vysoce kvalitní tkanina. Existuje mnoho způsobů vazby žakáru. Materiál nevybledne, nevystřílí a dlouho nezachovává barvu.
  • Eko-kůže je moderní materiál, který ve svých provozních vlastnostech připomíná přírodní kůži.

Tvorba nových obalů

To je nejvíce kreativní část celého procesu čalounování vlastního nábytku. Můžete nechat starý vzhled čalouněného nábytku, a v tomto případě můžete vzor použít na starých krytech nebo starých krytech, pokud jsou v dobrém stavu.

S určitými tvůrčími schopnostmi a šitými schopnostmi můžete snadno změnit a vylepšit vzhled starého čalounění čalouněného nábytku vlastním rukama. Hlavní modifikace vzhledu je dosažena pěnovou vložkou - na bocích můžete přidat měkké válečky a na zádech vytvořit opěrky hlavy. Na kolena můžete přidat podložky pod kolena a spodní část zad.

Řezání a šití

Pro řezání jsou staré části položeny na tkanině a označeny křídou nebo tužkou. Označením vyříznutých polotovarů pro následné čalounění vlastními rukama.

Ujistěte se, že ponecháte povolenku pro budoucí švy - 1-1, 5 centimetrů, v závislosti na tom, jak tlustá tkanina. Je žádoucí, aby okraje částí překrývaly nebo kývly. Čalounická tkanina s velkou hromadou před šitím na psacím stroji je ručně odstraněna tak, aby se součásti nepohybovaly.

Pokud je jako materiál zvolena kůže, přírodní nebo umělá kůže, pak pro švy švů je třeba použít speciální přítlačnou patku, ale speciální válec. Při procesu šití musíte vyzkoušet případ pěnové gumy co nejčastěji.

Instalace krytu

Když je připraven, je vhodné pokračovat v jeho utažení na detailech čalouněného nábytku. Pokud je design pohovky nebo židle dřevěný, což je často případ, pak by bylo skvělým řešením předběžné pokrytí dřeva lakem.

Podrobnosti o čalounění jsou připevněny k hlavním prvkům a dílům konstrukce se sešívačem nábytku s držáky, které jsou do něj zasunuty. V tomto procesu je důležité napravit materiál. Čalounění neumožňuje záhyby a nesrovnalosti, pokud není nábytkem čalouněný rukama. Jakékoli nesrovnalosti musí být okamžitě opraveny. Při instalaci krytu je důležité opatrně napínat textilní látku. Pokud je k rámu připevněn volně, takový kryt nebude delší dobu.

Přepravní steh

To je jeden ze způsobů, jak změnit vzhled staré pohovky nebo křesla. Kovový spoj je neobvyklé, originální a krásné řešení. Tato technika se provádí v několika fázích a je poměrně složitá. Předtím, než se pokusíte dělat nábytkové čalounění s vlastním rukama, měli byste procvičovat a získávat zkušenosti.

Pro čalounictví potřebujete speciální tkaniny. Vystřihněte kartonovou šablonu, kterou bude vzorek vyroben z ozdobných hřebíků nebo knoflíků. V dřevěné základně na vzorku vyvrtané otvory. Dále se sešívání v místech pod tlačítky sešívá. Dále v bodech dělají otvory již v čalounění. Poté zašroubujte hák pro pletení zevnitř a zašroubujte šňůru pro fixaci knoflíku. Kabel je upevněn na zadní straně.