vanou nebo sprchou

Jak vybrat zrcadlo v koupelně?

Anonim

V koupelně to nemůže udělat bez dobrého zrcadla v žádném případě. Snad všichni s tím budou souhlasit. Další věc je, že ne každý může okamžitě rozhodnout, jaké zrcadlo je vhodné pro konkrétní koupelnu. Tyto pochybnosti jsou pochopitelné, protože je nutné současně vzít v úvahu několik zdrojových dat. Svojí chutí může vybrané zrcadlo nejen vyzdobit koupelnu, ale také vizuálně rozšířit prostor, což je velmi důležité pro většinu moderních městských rozvržení.

Začněte lépe s obecnou představou, jaký typ zrcadla je vhodný pro tento konkrétní interiér. Například stěnová zrcadla v koupelně jsou tak rozmanité, že si můžete vybrat pro jakýkoli styl a design. Pokud je koupelna vyrobena ve zdrženlivých skandinávských tradicích, potom velké zrcadlo v drahém zlaceném rámu bude vypadat směšné a příliš náročné. Konverzace je také pravdivá - v prostorné koupelně vybavené drahým příslušenstvím, skromné ​​zrcadlo někde v rohu bude spíše vzácné.

Dalším obecným doporučením je zvolit si zrcadlo ve stříbrné koupelně. Takové výrobky jsou velmi odolné proti vlhkosti, což je obrovský plus. Jedinou nevýhodou je cena produktu. V každém případě byste neměli nakupovat příliš levné produkty pro tento typ prostor. Pravidelně nízké zrcadla rychle ztrácejí své reflexní vlastnosti kvůli častému zamlžování. Pokud jde o rám výrobku, je třeba poznamenat, že nerezová ocel nebo vysoce pevný plast jsou nejlepší materiály pro koupelnu. Ačkoli současné trendy nabízejí zrcadla bez jakéhokoli rámce vůbec.

Plány plánu

V další fázi se rozhodneme o nákupním rozpočtu, který předkládá návrh budoucího nákupu a pochopíme, kolik peněz je na ně vynaloženo. Bylo by pěkné, než půjdete do obchodu, procházet na internetu zrcadla v koupelně, fotografie jsou zveřejněny na různých místech. Nákupní cesta bude tudíž věnována mnohem méně času.

Rozmanitost zrcadel

Všechna zrcadla jsou obvykle rozdělena do následujících skupin:

 • Z hlediska velikosti a funkce: velké a malé, pro realizaci některých akcí, pro zlepšení a rozšiřování území.
 • Podle tvarů: oválný, kulatý, čtvercový, obdélníkový.
 • Pro nejrůznější vzory: pro dekoraci, kombinovanou s policemi a skříněmi nebo individuálními, se zvýrazněným nebo bez zvýraznění, vyhřívaný nebo ne.
 • Podle druhů rámů: bagety, dlažba, plast, zlato, dřevo atd.

Světelné zrcátka

Nyní na trhu je výběr zrcadel obrovský jak ve tvaru, tak ve velikosti a funkčnosti.

Zrcadlo s osvětlením v koupelně je důležité pro místnosti, kde není hlavní osvětlení dostatečné nebo prostor místnosti je poměrně velký. Také zrcadlo vybavené dodatečným osvětlením je velmi výhodné pro použití make-upu, vlasového stylingu a určitých hygienických postupů. Kromě toho, pokud nezahrnete hlavní osvětlení a použijete pouze osvětlení ze zrcadla, můžete vytvořit jemnou a uvolňující atmosféru. V tomto prostředí je příjemné odpočívat po dlouhé práci.

Můžete si také vybrat zrcadlo se světly v koupelně s tak zajímavými detaily jako osvětlené rámy. Toto moderní řešení je velmi vhodné pro interiér, vyrobené v tmavých nebo světlých barvách. Podsvícení může být dokonce vícebarevné, pokud je to žádoucí, je ještě neobvyklé a zajímavé.

Pro znalce nových inteligentních produktů nabízí trh přepínače čidel pro zrcadla: stačí ruce přenést po spínači a světla zhasnout. Žádný dotek mokrých rukou. Senzorová zařízení jsou vyšší v ceně, ale ulehčují nám život. Osvětlení v těchto zařízeních může být nastaveno, jsou odolné proti vlhkosti, i když voda vnikne, nic se nestane s dotykovým zrcadlem, bude pokračovat v práci.

Další funkce

Jedna z těchto funkcí může být považována za vybavená zvláštním topením pro koupelnové zrcadlo. To je podobné jak vyhřívané postranní zrcátka v autě. Princip práce zde je jednoduchý - reflexní fólie provádí své podnikání. Pěkná malá věc - zrcadlo nezhasne. Takové modely můžete instalovat sami bez pomoci profesionálů. No, pokud finanční prostředky neumožňují takovéto dodatečné výdaje, existuje také cesta. Stačí si zakoupit speciální řešení a otřít zrcátko s ním. Zvláštní kapalina neumožní, aby se sklo nějakou dobu zamlžilo.

Na prodej najdete zrcadla, které jsou již vestavěné lupou. Je výhodné, když se člověk oholeje nebo promývá.

Také existují modely s dodávanou zásuvkou. V tomto případě bude vhodné například připojit další osvětlení.

Zrcadla s dalšími položkami

Existují modely, které jsou kombinovány s funkčními prvky, jako jsou police a malé skříňky. Zakoupením zrcadla v koupelně s polici si můžete být jisti správností svého rozhodnutí. Například průhledná skleněná police umístěná pod zrcadlem je dostatečně silná, je velmi výhodné umístit na ni různé nádoby, lahve, bižuterie.

Zrcadlo v koupelně se skříní bude také rozumné nákupu. Je pohodlný a velmi funkční. Neexistuje žádný problém umístění všech potřebných, a design sám již hraje roli nábytku, který může zdobit místnost.

Při výběru zrcadla s poličkou (pro koupelnu) nebo skříňky můžete vyřešit spoustu problémů malého prostoru - tyto kusy nábytku jsou v mnoha případech jen kouzelným hůlkem.

Pro velkou koupelnu

Předpokládejme, že máte velký pokoj a nemusíte přemýšlet o tom, jak získat další prostor, který by vyhověl všem potřebným. Zrcadlo s policemi pro koupelnu je irelevantní a nezajímavé. V tomto případě elegantní podlahové zrcadlo v nejlepších tradicích hollywoodského kina - absolutně vaší volbou. Ne každý si může dovolit tento luxus.

Instalací podlahového zrcadla typu "king size" můžete přidat prostor k bohémství a luxusu. Jak pohodlné je vidět svůj odraz úplně a jak se mění koupelna - těsně za slovy.

Malé kosmetické zrcadla

Vedle hlavních (velkých) zrcadel se doporučuje zakoupit další malé zrcátko pro koupelnu. Jsou také nazývány kosmetickými. S jejich pomocí je opravdu mnohem pohodlnější provádět kosmetické procedury, protože Obličej lze prohlížet z blízké vzdálenosti a make-up je také neuvěřitelně pohodlný. Taková zrcátka mohou být umístěna přímo na desce dřezu nebo připojena ke stěně vedle hlavního zrcadla.

Charakteristickým rysem kosmetického zrcadla je schopnost nasadit je různými směry. Často výrobci takové zrcadla vybavují světlem. Nezapomeňte, že materiály, které se používají při výrobě těchto zrcadel, jsou také důležité.

Zrcadla pro děti

Rozmanitost zrcadel je tak skvělá, že pokud chcete, můžete koupit i malé zrcátka v koupelně pro děti. Jedná se o speciální výrobky, jsou téměř úplně bezpečné, krásně zdobené. Existuje mnoho variací výkonu. Znaky oblíbené karikatury, legrační tváře, postavy, zvířata.

Plavat se, hledáte v zrcadle, bude ještě zábavnější. Křiklavé a plačí zapomenou na své slzy a dívají se na tak zajímavou věc. Nicméně nikdo nezrušil ostražitost dospělých a je třeba se starat o děti, které hrají v koupelně, zvláště když dítě nadšeně zkoumá zrcadlo.

Zrcadlový kit se soupravou headsetu

Skvělá volba pro koupelnu, která eliminuje dlouhý proces reflexe, hotové sady nábytku se zrcadlem, jsou také někdy nazývány "moidodyr". Obvykle takovéto sestavy obsahují umyvadlo, skříň pod ním, zasazené zrcadlo v koupelně spolu s kabinou umístěnou za ním. Taková množina může být vytvořena jako celek nebo z prvků nezávislých jeden od druhého.

Výhody tohoto nábytku jsou zřejmé:

 • Návrháři již uvažovali o všem, co se týče funkčnosti a stylu.
 • Nic není třeba vybírat a zakoupit samostatně, ačkoli chcete změnit sadu s potřebným příslušenstvím, nebude to těžké.
 • Všechno je vyrobeno ve stejném stylu, designu, barvě.
 • Stejný výrobce.
 • Stejná kvalita výkonu.

Jakékoliv další otázky můžete vždy požádat o konzultanta v obchodě.

Jak zvýšit prostor koupelny se zrcadly

Existují některé triky, které vám pomohou:

 • Zvláštní objem do koupelny přidá kruhové zrcadlo.
 • Pomocí zrcadla čtverce můžete vizuálně dát místnost větší proporcionalitu. To platí pro úzké a obdélníkové místnosti.
 • Chcete-li vizuálně zvednout ne příliš vysoké stropy, doporučujeme zvolit prodloužené zrcadlo.
 • Pokud chcete, aby velká a široká koupelna, dokonce i vizuálně, získala obdélníkové nebo prodloužené zrcadlo.
 • Takový trik jako zrcadlový displej pod vanou také výrazně zvyšuje prostor místnosti. Musíte však vzít v úvahu, že taková obrazovka by měla být trvanlivá a že je žádoucí udržovat pořádek v místnosti, aby se rozptýlené věci neodrážely a nezničily celkový obraz.

Několik tipů při nákupu zrcadla

Nekupujte koupelnové zrcadlo prostřednictvím internetových stránek. Je lepší kontaktovat specializované prodejny nábytku a předměty pro interiéry. Zde můžete poskytnout veškeré záruky kvality.

Také, abyste svěřili takový nákup někomu jinému, není také dobrý nápad, protože ho budete muset použít. A všichni lidé vnímá reflexi svým vlastním způsobem. Je třeba najít zrcadlo, ve kterém se kupující sám bude dokonale odrážet. Stručně řečeno, musíte se se svými zrcadlovými přáteli.

Pokud je zrcadlo se skříňkou, otevřete dveře, zasuňte a ucíťte police. Jste pohodlný? Nic by nemělo omezovat pohyb a omezovat prostor.

Zvláštní pozornost věnujte kvalitě všech okrajů, konců a ploch. Jakékoli nedostatky - důvod k odmítnutí koupit.

Nezapomeňte, že obyčejná koupelnová zrcadla nebudou fungovat. Zvolte výrobky pouze se speciálním postřikem.

Je lepší vybrat modely zrcadel s kovovými kování - je odolné, odolné proti opotřebení. Plast je nežádoucí.

Nezapomeňte vzít v úvahu růst všech vašich domácností. Každý by měl být pohodlný a pohodlný. Pokud jde o šířku zrcátka, neexistují žádné zvláštní pokyny, ale je vhodné zaměřit se na šířku pláště.

Pamatujeme si na obecný styl prostoru.

Zakoupením velkého zrcátka v koupelně je vhodné se o něj postarat.

Osvětlete mé zrcadlo, řekněme

Správně vybrané zrcadlo v koupelně může změnit prostor mimo uznání. Pro tuto místnost je zrcadlo základním prvkem výzdoby, nezbytným detailem. Zrcadlo může být vrcholem interiéru. Proto musí být výběr proveden s veškerou odpovědností, aniž bychom zapomněli na nejmenší detaily. Hlavní postuláty jsou popsány v tomto článku, samozřejmě je pravděpodobné, že nebude možné vše zakrýt najednou. Ale vyzbrojené znalostmi zde prezentovanými se již hodně dá pochopit a otázky, které se objevují v procesu výběru a získání tohoto atributu, lze snadno vyjasnit od specialistů v jejich vlastním podnikání přímo v obchodě.

Nechte vaše zvolené zrcadlo v koupelně každý den. Nastavuje náladu, dává důvěru a osvětluje vaše nejlepší funkce. Nechte nechat koupelnu opustit. Vychutnejte si nový interiér, obdivujte svůj odraz, odpočiňte si v útulné koupelně s knihou nebo sklenkou vína, ukažte své znalosti v oblasti výběru zrcadel. Nechte svůj domov být místem, kde se vždy chcete vrátit! Hodně štěstí!