zahradnictví

Pivoňka Coral Charm: stupeň psaní

Anonim

Pivoňka je řada vytrvalých rostlin, které mohou být buď trávy nebo strom. Neobyčejně krásné a velké květiny jsou charakteristickým znakem tohoto keřu, což je důvod, proč získal takovou popularitu u mnoha zahradníků.

Pivoňka Coral Charm. Popis odrůdy

Jedná se o trvalou rostlinu. Pivoňka Coral Charm patří k hybridním odrůdám. Má neobvyklou květinovou barvu: zpočátku je tmavě růžová, ale jak se kvete, stín se postupně změní na lehký korál s bílým okrajem podél obrysu okvětní lístky. V závěrečné fázi se barva změní na žlutou barvu. Obvykle jsou na jednom pupenku umístěny 7-8 řady okvětních lístků a průměr je 20 centimetrů.

Bush takového pionu ve výšce může dosáhnout 1 metr. Listy a stonky jsou namalovány tmavě zeleným odstínem. Podle doby květu patří k raným odrůdám.

Jak si vybrat místo k přistání

Území vybrané pro lokalitu by mělo být otevřené a slunečné, ale zároveň je vítáno zastínění v poledne. Aby se zabránilo onemocnění, je pivoňka Coral Charm nejlépe vysazená od budov a dalších keřů, aby se zachovala přirozená cirkulace vzduchu. Květinové kořeny by se neměly dostat do kontaktu s podzemními vodami, jinak by mohly hnilobu.

Půda

Aby rostlina byla co nejpříjemnější, musí být půda jemnozrnná a mírně kyselá. Během výsadby se přidá vápenaté vápno, které alkalizuje půdu.

Přistání

Podzim je nejlepší pro tento postup. Před vysazením by měly být jámy umístěny ve vzdálenosti 1 metru proti sobě, taková velká mezera je způsobena skutečností, že v průběhu času budou křoví růst a zabírají více místa. Pivoňka Coral Charm patří k hybridním odrůdám, takže je velmi důležité zajistit, aby výklenka nepřesáhla 5-6 centimetrů.

První roky života

Aby pivoňka Coral Charm potěšila oko co nejdéle, musíte mu dát čas na vybudování kořenového systému. K tomu je třeba v prvním roce pečlivě vytáhnout všechny pupeny, ale během druhé sezóny je dovoleno opustit jednu květinu. Stojí také za to, že rostlina nejprve vypadá špatně a oslabená a má pouze dvě stonky, ale v budoucnu se jejich počet zvýší na 3-6.

Péče

U horního oblékání je nejlepší použít roztok minerálních hnojiv s přídavkem mýdla nebo pracího prostředku (1 čajová lžička na 10 litrů). Oplodnění rostliny je nutné smáčením listů z konvice se sítkem. Začněte postup od druhého května a proveďte to jednou za měsíc. Zkušení pěstitelé doporučují zahájení takové práce buď ve večerních hodinách nebo v zamračeném počasí, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření.

Coral Charm pivoňka se zalévá jako půda suší. Na jednom dospělém křoví se vyčerpá 2-3 kbelíky vody. Zvláště pečlivě tento indikátor by měl být monitorován během období rozkvětu a kvetení. Také rostlina vyžaduje zvýšenou vlhkost v době pokládky pupenů, obvykle se tento proces vyskytuje v srpnu a září. Po zalévání půdy je nutné projít půdou tak, aby voda byla rovnoměrně rozložena podél kořenového systému.

Životnost hybridních odrůd je omezena na 7-10 let. Aby mohl pion pokračovat, musí být po tomto období rozdělen a přemístěn na nové místo.

Pro přípravu keřů na zimu je nutné odříznout všechny stonky na úrovni země. Výsledný zbytek je pokrytý popelem. Mladá rostlina může také vyžadovat další krytí.

Pivoňkové korálové kouzlo, jehož fotografie je vidět nahoře, se vyznačuje mimořádnou krásou. Pokud se o něj dobře staráte, může žít dostatečně dlouho a každou novou sezónu, aby zahradu zahalil jemnými odstíny a sladkými vůněmi.