zahradnictví

Juniper Gold Star - popisy, rysy a recenze

Anonim

Každý amatérský zahradník vytváří pohodlí ve svém dvorku. Za tímto účelem se používají různé květiny, keře, stromy v různých kombinacích a složení.

Vytváření krásy na místě, nezapomeňte na slavný jehličnatý keř - jalovec. Vypadá skvěle na trávnících, u květinových záhonů a mezi příbuznými. Je velmi oceňován krajinnými designéry pro originalitu, praktičnost a kombinatorický charakter.

Popis a vlastnosti křoví

Juniper je stálezelený keř s různými formami koruny, výšky rostliny a barevných odstínů. Různé odrůdy umožňují rozšířit možnosti krajinné představivosti v interiéru zahrady.

Juniper Gold Star si zaslouží zvláštní pozornost a povíme vám o tom víc.

Tento druh neuvěřitelně harmonického vzhledu ve všech možnostech. Lidé volali jalovcový keř Zlatá hvězda "Zlatá hvězda". A jméno keře nebylo dáno náhodou. Jeho rozšiřující se korunka má tvar hvězdy. To je velmi neobvyklé a obvykle přitahuje pozornost.

Popis Juniper Gold Star - poměrně populární rostlina - můžete pokračovat neomezeně:

 • Takže tento jehličnan s průměrnou výškou dosahuje v průměru 60 cm. Jako dospělý může růst až na jeden metr.
 • Kromě toho středoněmecká zlatá hvězda má šikovnou rozkročenou korunu. Křovinořez v průměru nejvýše jednoho metru.
 • Jehly šupinaté nebo jehly. Ale zřídka je přítomnost kombinace dvou typů jehel najednou ve stejném křoví.
 • Barva keře je výjimečná - v jejím středu převládá zelená barva a rozkrojené výhonky mají žlutožlutou barvu. To vše vypadá velkolepě a atraktivně.

Funktem jalovce je nejen její krása a jedinečnost, ale také užitečné vlastnosti. Je schopen nejen očistit vzduch, ale i dezinfikovat. Esenciální oleje, které vyrábějí jehličnaté větvičky, jsou velmi užitečné při nachlazení a infekcích.

Je třeba poznamenat, že zpětná vazba od zahradníků o odrůdě jalovce zlatých hvězd je pouze pozitivní. V podstatě milovníci ocení jehličnatý keř za své dekorativní vlastnosti, snadnou péči a kompatibilitu s různými rostlinami.

Výsadba borůvky borůvky

Je lepší jalovce na jaře, když mrazy přešly a počasí se stalo stabilnějším. Podzimní výsadba je také povolená, ale zkušení zahradníci stále doporučují, aby neměli žádné šance. Mladý Bush potřebuje čas, aby se zpevnil a uklidnil se.

Před vysazením je třeba zajistit zdravý stav keře. Chcete-li to udělat, na radu zahradníků, je třeba zkontrolovat větve, které by neměly být žádné cizí skvrny a výrůstky.

Pokud chcete, aby barva jalovce Gold Star byla nasycená, musíte zvolit správné místo pro její přistání. Obecně patří k rostlinám odolným proti holením, ale jeho jas a krása přímo závisí na osvětlení. Takže místo je lepší vybrat slunce, bez průvanů.

Důležité je také vzít v úvahu šířku budoucnosti, již dospělého křoví, takže později nebude mít problém s růstem koruny. Otvory musí být vykopány takovou velikostí, že během výsadby nepoškodí kořenový systém. Jak doporučují zkušení zahradníci, je nutné předem zpracovat kořen stimulátor růstu a po výsadbě je nalit velkým množstvím vody.

Péče a podmínky

Juniper Gold Star, výsadba a péče, které podle recenzí není příliš komplikované, není docela pěkné na půdě. Ale základ pro výsadbu, samozřejmě, musí být výživný. Pokud je problém s úrodnou půdou, pak během výsadby můžete přidat humus a rašelinu.

Juniper miluje mokrou půdu, ale s umírněností. Prvních pár let by mělo být dodatečně provedeno zalévání keře. Po horkém dni nebude borůvka nadbytečná, aby vás hýčkala osvěžující večerní sprchou. A kmen stromu je vhodnější pro mulčování speciálních štěpků, nebo alespoň kosit trávu a piliny.

Závod, jak říkají odborníci, dokonale snáší zimní období. Ale mladé keře, první dvě zimy, je lepší zakrýt. To platí zejména o místě u základny kmene jalovce. Můžete použít lapnik, suché listy.

Prvních 2-3 let také vztyčuje oblouk oblouku a zakrývá ho nepromišťovacím materiálem. Polyetylén používaný pro úkryt, nedoporučuje se!

Chov

Mnozí se zajímají o reprodukci středoněmecké zlaté hvězdy. Popis způsobů, kterými vás upozorňujeme.

Obecně platí, že jalovec chová jarní řízky. Řez tohoto druhu se provádí buď před probuzením ledvin nebo na začátku tohoto procesu. Je důležité opustit tzv. Patu. Pro začátečníky je lepší ruce odtrhnout větvičku. Zvětšením plochy řezu v šikmé podobě vzrůstá vysoká pravděpodobnost zakořenění řízků.

Pro tvorbu kořenů jsou řízky vytvářeny skleníkovými podmínkami - v průměru 22 ° C. Statistika zakořenění řízků ukazuje 50% úspěšnost přežití. Na otevřeném terénu je lepší je za pár let.

Juniper střední Zlatá hvězda může být také propagována vrstvením. Jedná se o poměrně snadný a snadný proces:

 • Pro tento účel si vyberte zdravý výstřel, nejlépe mladý, a ohněte dolů na zem.
 • Pod místem mírného přehybu musíte vykopat mělkou díru.
 • Přidejte humus nebo rašelinu do půdy.
 • Zajistit odchylku otvodky a přikopat jeho zemi.
 • O rok později se vrstvy zakořejí a mohou být vysazeny jako samostatná rostlina.

Řezání

Průměrná jalovcová zlatá hvězda dokonale dodává řezání a lití. Obvykle se provádí, je-li to žádoucí, aby se keř dostal do určitého tvaru. Sanitární prořezávání odstraňuje deformované, staré nebo nemocné výhony.

Nemoci a škůdci

Nejčastěji je přítomnost chorob a škůdců na jalovce výsledkem nevhodné péče o rostlinu. Uvádíme společné onemocnění jalovce Gold Star, jejíž popis jsme vám nabídli:

 • juniper miner miner;
 • Jalovec Scypovka;
 • pavučina roztoč;
 • mšice

Bush může také zasáhnout rez. Toto onemocnění je charakterizováno přítomností blistrů s houbovými nátěry.

Juniper může být uložen v počáteční fázi onemocnění. Všechny postižené větve musí být odstraněny. A místa řezů jsou zpracovávána zahradním hřištěm. Zároveň je třeba keř stříkat speciálními roztoky, síranem měďnatým nebo směsí Bordeaux.