udělejte to sami

Do-it-yourself lůžko pro psy: výrobní technologie

Anonim

Pes je plnoprávným členem rodiny. Každý chovatel souhlasí s touto pravdou. A není divu, že váš čtyřnohý přítel by měl mít oddělené místo pro spaní v klidném koutě bytu. V dnešní době je snadné si koupit psí postel u specializovaného obchodu - různé tvary, modely a barvy jsou prostě úžasné. Největším projevem péče o domácí mazlíčky jsou však lůžka s vlastními rukama. Navíc, ručně vyrobené postele jistě potěší vaše zvíře mnohem víc, protože bude naplněno laskavostí a láskou.

Požadované materiály

Takže, co je zapotřebí k tomu, abyste postavili psí postel s vlastními rukama? Především byste si měli vybrat hustou přírodní látku. Barvy mohou být v souladu s interiérem bytu nebo mohou být přizpůsobeny barvě zvířete. V obchodech je snadné najít vhodnou látku s tematickým vzorem - s potiskem v podobě tlap nebo obrazů zvířat. Nejdůležitější je, že plátno bylo dostatečně husté a nebylo opotřebované z aktivního použití. Budete také potřebovat pěnovou gumu o tloušťce asi 3, 5 cm. Šicí stroj, silná jehla, odolná nit, centimetr, nůžky - to vše je užitečné při vytváření psích postelí vlastním rukama.

Velikost postelí

Abychom zjistili, jakou velikost by měla být postel, je třeba měřit psa, když leží na jeho boku s rozšířenými zadními nohami. Je-li váš mazlíček stále štěňátkem, zvažte průměrnou velikost dospělé osoby, pokud nechcete změnit postel, jak pes roste. Lůžka pro malé psy jsou vhodnější, aby kulatý nebo oválný tvar, takže vypadají nejlépe. U psů velkých plemen se doporučuje obdélník, ve formě pohovky. Umístěte lůžko vašeho domácího mazlíčka do útulného rohu, daleko od průvanu, aby zvíře bylo pohodlné. Aby se zabránilo poškrábání na stěně po stranách zvířecích lůžek, můžete vytvořit malé strany.

Proces šití

Předtím, než budete pokračovat přímo ke šití, je nutné polštářovou vzorku požadované velikosti vyříznout z pěnové gumy. Stejně tak jsme tkali látku tak, abychom získali dvě tkaniny, které odpovídají velikosti pěnové pryže. Plátna jsme šili na třech stranách a obrátili jsme ho vzhůru nohama. Naplňte kufřík pěnovou gumou a pečlivě šijte ze čtvrté strany. Jako plnivo můžete kromě pěnové gumy použít i jiný měkký materiál, pokud je neškodný. Pro stranu lůžka odřízněte obdélník z tkaniny tak, aby její délka odpovídala délce budoucí strany a šířka se rovná šířce strany vynásobené dvěma. Nezapomeňte učinit povolenky na každé straně 2-3 centimetrů. Šijeme stranu na třech stranách, otočíme ji směrem ven a naplníme pěnovou gumou. Pak šit čtvrtou stranu a opatrně připevnit k hlavnímu polštáři. V závislosti na tom, jaký druh koncového pohledu na postel na psa máte v úmyslu udělat s vlastními rukama, může strana zblízka na jedné straně nebo být prakticky celá cesta, s výjimkou místa pro vstup. Pokud je to žádoucí, může být postel ozdobena různými stužkami, opletkami, aplikací. Takové dekorativní prvky zdůrazní péči majitele domácího mazlíčka a potěší oko.