domácí bezpečnost

Studie schématu zapojení FE 212-45

Anonim

Schéma zapojení zařízení FE 212-45 pomůže připojit zařízení okamžité odezvy k požáru. Majitelé soukromých a komerčních nemovitostí jsou si jisti, že požární poplachové zařízení zachycuje i trochu kouře.

Funkční charakteristiky

Přístroj reaguje na poměr kouře ve vzduchu. Používá účinek rozptýlení záření požáru šedým kouřem.

Při měření úrovně kouře se indikátor přepne do stavu "Požár". Zároveň se vnitřní odpor sníží na 1 kΩ. Indikátor svítí jasným červeným světlem, v režimu "požár" je nepřetržitý a v normálních podmínkách přerušovaný.

Funkčnost detektoru je kontrolována zvláštním zařízením v testovacím režimu.

Zařízení a provozní postup

Vyhlášený požární kouř SP 212-45 - optické elektronické zařízení. V pohotovostním režimu indikátor bliká rychlostí 12 krát za minutu. S kouřem se vnitřní odpor přístroje snižuje, signál se přenáší přes dvouvodičovou smyčku, indikátor svítí jasně a plynule.

Kompletní sada hlásičů požáru SP 212-45 obsahuje dva oddělitelné prvky: signalizační zařízení a zásuvku.


Strukturálně se zařízení skládá z desky umístěné v plastové skříňce s rádiovými součástmi a odnímatelnou kouřovou komorou.

Odnímatelný - oddělitelný design je účinný a šetří čas při instalaci a technické údržbě zařízení.

V pasu výrobku musí být umístěn schéma zapojení FE 212-45. V zařízení - spotřebitel elektrické energie vyžaduje spolehlivost elektrických kontaktů. Detektor obsahuje kontakty bez šroubů, což zvyšuje bezpečnost při provozu a snižuje dobu montáže.

Odstranění zařízení ze zásuvky je doprovázeno vytvořením signálu "Chyba" v smyčkovém spojení GC. Z technického hlediska je signál dosažen konfigurovanými zkratovanými kontakty č. 3 a č.4.

Detektor pracuje 24 hodin denně bez přerušení.

Protipožární detektor kouře IP 212-45 je konfigurován tak, aby pracoval s řídicími a přijímacími zařízeními, které reagují na snížení vnitřního odporu IP 212-45 a poskytují napětí v smyčce v rozmezí od 9 do 30 voltů.

Instalace zařízení

Jeden požární detektor slouží 80 metrů čtverečním prostoru s výškou stropu 3, 5 metru. Podle pravidel požární bezpečnosti jsou však snímače instalovány ve dvou kopiích, dokonce i v desetimetrovém pokoji.

Připojení snímače IP 212-45 se provádí na stropě, na stěně a v prostoru mezi zavěšeným a základním stropem. Na zavěšeném stropu je detektor namontován pomocí montážního kroužku. Normy pro umístění zařízení jsou následující:

  • mezi sousedními snímači stropu vzdálenost devět metrů;
  • mezi stěnami ne více než 4, 5 metrů;
  • geometrie místnosti vyžaduje obdélník, bez výškových rozdílů stropu nad 0, 4 m a bez přídavků v obrysu; Pokud podmínky nejsou splněny, počet snímačů se zvyšuje.

Instalace zařízení je zjednodušena kvůli univerzálnosti schématu zapojení IP 212-45.

Blok detektoru obsahuje čtyři kontakty:

Č. 1 - U dálkového indikátoru.

Č. 2 - Výkon kladného napětí.

Č. 3 - Výstup záporného napětí.

№4 - Pro vytvoření signálu "Porucha".

Kabel pro připojení jedné nebo skupiny snímačů je vybrán jako nehořlavý, například měděný kabel s nízkou toxicitou s nehořlavou bariérou ze slídy KPVSvng (A) -FRLSLTx 1 x 2 x 0, 5.

Připojovací obvod požárního snímače IP 212-45 je určen pro jeden a skupinový případ. Když je skupina připojena, do dálkového senzorového bloku je připájen odpor.

Montážní hardware demonstruje schopnost sklouznout z ruky a zabalit do nepřístupných míst. Vývojáři FE 212-45 zajišťovali spojení bez šroubů. V bloku zařízení jsou 4 otvory. Kabelové jádro je oříznuto na délku horní flanky ukazováčku. Má-li assembler v kapse pravítko, pak je drát odstřižen jeden a půl centimetru. Připravené jádro je vloženo do otvoru, šroubovák přesune vlajku na terminál. Při správných instalačních operacích master uslyší kliknutí - to je žíla fixovaná v terminálu.

Po dokončení instalace čtyř závěrů o schématu zapojení je test IP 212-45 testován na provozuschopnost.

Technické parametry

Přístroj má malý objem - průměr 9, 3 cm a výšku 4, 6 cm. Hmotnost ve sbírce je 210 gramů. Pokud konstrukce spadne ze stropu, jsou fyzické zranění vyloučeny.

Výrobci zaručují desetiletou životnost detektoru.

Interval mezi okamžikem kouře a provozem zařízení nepřesáhne devět vteřin. Tentokrát je 4-6krát menší než horizontální horizontální rychlost šíření požáru v obytném domě a ve výrobní oblasti.

Nevýhodou zařízení PI 212-45 je, že zařízení reaguje na kouř a prach. Aby se zabránilo nesprávnému spuštění zařízení, fotoaparát je vyčištěn vysavačem. Elektronická technologie je vysávána v režimu "foukání". Četnost preventivních opatření - jednou za šest měsíců.