konstrukce

Alpine slide. Pokyny k postupnému uspořádání a péči

Anonim

Součástí terénní úpravy v moderní zahradě je skalní zahrada. Práce odborníků v jeho tvorbě se někdy překládá do báječných částek. Ale alpský kopec s vlastními rukama, jehož schéma je zde uvedeno, výrazně ušetří peníze.

Krok za krokem

První krok

Takže, alpský snímek. Podrobné pokyny pro jeho uspořádání naznačují, že je třeba zvolit vhodné místo. Nyní je důležité si představit toto budoucí dekoraci. Předem kreslené alpské snímky pomohou objasnit vaši představu o budoucí výzdobě místa. Nezapomeňte uvést cesty vedoucí ke stavbě, umístění největších kamenů.

Druhý krok

Důležitým krokem v práci bude uspořádání místa. Po vykreslování lopaty obvodem budoucí výzdoby zahrady je nutné vykopat půdu a odstranit asi 40 cm od podkladové vrstvy.

Třetí krok

Příprava drceného štěrku. To bude odpovídat drenážní vrstvě o tloušťce patnácti centimetrů. Ujistěte se, že trosky byly zhutněny a opatrně napojeny. Úloha odvodnění spočívá v odtoku přebytečné vody. Přebytečná vlhkost rostlin rostoucích ve skalnatých oblastech je škodlivá. Dále stejná tloušťka vrstvy písku. Dobré podbíjení a zalévání pomůže zabránit usazování skluzu. Takový alpský snímek, jehož krok za krokem se navrhuje, bude poměrně stabilní.

Krok čtyři

Nyní vezměte půdu. Jeho drobivost a výživná hodnota zlepší hrubý písek a rašelinu. Všechny součásti jsou odebírány ve stejných poměrech: 1/1/1. Stále je vrstva zhutněna. Jeho tloušťka bude stejná. Je lepší použít zakoupenou půdu, protože v ní neexistují buriny, které by mohly zabíjet všechny rostliny. Jinak budete muset strukturu rozebrat, abyste je zbavili. Alpine slide, krok za krokem, jehož konstrukce bude nepostradatelným pomocníkem, se stane zřejmou výzdobou místa.

Krok pátý

Kladení kamenů. Za prvé jsou položeny největší kameny. Pro spolehlivost jsou pohřbeni. Podlahové pokropily 2/3 jejich výšky. Je také nutné zkontrolovat, jak jsou stabilní. Umístěné pod dno malých oblázků pomůže odstranit zjištěné nedostatky. Symetrie umístění zde není dobrá. Jen chaotické umístění kamene bude připomínat přírodní kopce. Neměli bychom zapomenout na přírodní květináče, ve kterých jsou rostliny umístěny. Alpine slide, krok za krokem, který doporučuje použití dívčích květin z dříví, patek a fragmentů tufu, bude vypadat skvěle.

Krok šest

Poslední. Poskytuje výsadbu. Jejich výběr není tak jednoduchý. Je třeba si uvědomit, že výsadba by se neměla navzájem vytratit. Nápověda bude zobrazovat fotografie s připravenými kompozicemi. Aby skalní zahrada mohla dlouho kvitnout, musíte si vybrat rostliny s různými obdobími kvetení. Zasazeno shora dolů. Na dříku je vytvořena drážka, od ní jsou vylity malé kamenné oblázky.

Péče o skalnatý kopec

Vše je velmi jednoduché: čištění z plevele a pečlivé pravidelné zavlažování. A s nástupem chladného počasí je nutné vázat větve jehličnatých rostlin pomocí lana (pokud samozřejmě existují). Pak jim těžký sněh neublíží a na jaře vás znovu potěší svou krásou.