opravy

Jak udělat sám oblouk ve dveřích?

Anonim

Oblouk je efektivní a běžný způsob, jak interiér působit živějším, svěžím a barevnějším. Tento architektonický prvek je schopen zdůraznit krásu bydlení, čímž je více originální. Široká škála tvarů, konfigurací a neobvyklých řešení vám umožní vybrat si původní verzi. Než vytvoříte oblouk ve dveřích, musíte zvolit způsob a materiály.

Jeden ze dvou

Dnes, vybavit klenutý otvor dvěma způsoby. První se týká instalace zdobením stěny a předběžným vytvořením výkresu. Druhá metoda se používá hlavně pro byty, které mají vysoké stropy a odpovídající dveře, to znamená, že celá logika této metody je záměrně utěsnit horní část otvoru deskami dřevotřískové desky nebo sádrokartonu. Vzhledem k tomu, že není snadné vytvořit oblouk ve dveřích, je důležité předvídat každou nuanci.

Používáte-li první metodu, tj. Sekáním stěny perforátorem, nejprve musíte zbavit rám dveří dekorativního obložení. Pak je ve dveřích načrtnut obrys, po kterém začíná práce s děrovačem. Je nutné vyvrtat otvory v polovině stěny na obou stranách, čím častěji jsou umístěny, tím lépe. V závěrečné fázi bude nutné okraje stěny zpracovat omítkou, po níž se skříň vloží do otvoru a upevní se. Jak můžete vidět, dělat oblouk ve dveřích tímto způsobem není příliš obtížné.

Druhá metoda zahrnuje montáž oblouku v samotném vchodu. Je důležité, aby instalovaný rám nebyl pod vchodem a nezhoršil jeho vzhled. Přesto při výběru této metody byste nejprve měli sestavit rám na základě dřevěných tyčí nebo již vyrobeného kovového profilu. Vzhledem k tomu, že potřebujete správně vytvořit oblouk ve dveřích, je důležité vypočítat všechny potřebné poloměry. Po vytvoření rámce můžete označit sadrokarton nebo jiný materiál. Délka by měla být rovna poloměru oblouku a šířka odpovídá velikosti otvoru. Po těchto manipulacích by měla být k rámu přichycena sádrokartonová deska, po níž by se při použití pily vyřezal potřebný půlkruhový tvar. Po vyhotovení polotovarů můžete začít s montáží černými červenými horkými samočinnými šrouby.

Jaké věci?

Pokud je instalace hotová, doporučujeme použít dřevotřísku nebo sádrokarton. Šitá na již hotovém rámu, který je vyroben z dřevěných tyčí. A pokud bude zeď rozdrcena, budete muset použít dekorativní rámy s reliéfem a objemem, které budou umístěny na obloukovitém otvoru a koncích bočních stěn. Než vytvoříte oblouk ve dveřích, měli byste správně přistupovat k výběru stavebního materiálu. Mnoho z nich dává přednost tomu, aby sádrokartonový materiál byl nejvhodnější z hlediska zpracovatelského materiálu. Je pravda, že je nutné s tím zacházet opatrně, ale jeho struktura umožňuje vytvářet nejsložitější formy.

A přesto, jak dělat dveře oblouk, takže konečný výsledek potěšil nejen s kvalitou, ale také s krásnou kompozicí? Přistupujte zodpovědně k výběru materiálu, kreslení kresby a značení na stěnách, a pak bude snadné a jednoduché přeměnit interiér vašeho domova i bez určitých dovedností.