konstrukce

Dokončovací tmel - což je lepší, typy, složení a recenze výrobců

Anonim

Stavební směsi se používají při opravách pro různé účely. Pro dosažení nejjemnějšího povrchu je používán tmel. Na prodej je obrovský výběr takových směsí. Před odjezdem do obchodu je třeba zvážit, jaká je lepší povrchová úprava. Odborná rada bude popsána níže.

Účel

Takže zvolte nejlepší složení dokončovacího tmelu. K tomu je třeba určit, proč je tento materiál obecně potřebný. Povrchová úprava je konečná plocha stěny, na které bude aplikována odpovídající dekorativní vrstva. Tento materiál může mít jiné složení. Pro ně je však společný rozsah

Tmel je nazýván práškovým materiálem. Může být bílý nebo mít určitý odstín. Zpravidla jsou dokončovací odrůdy tmely dokonale bílé. To je způsobeno rozsahem kompozice. Na vrstvu vytvořenou tímto materiálem se aplikuje barva nebo tapeta. Můžete použít jiné typy povrchových úprav.

Zvláštním znakem dokončovacího tmelu je velikost jeho zlomků. Skládá se z malých komponent, které vám umožňují vytvořit velmi vyrovnanou vrstvu. V počáteční velikosti tmelu je velikost větší. Proto může být aplikována na povrchovou vrstvu spíše silnou vrstvou. Dokončovací tmel se aplikuje na předem připravený povrch. Jeho vrstva nesmí překročit 1 cm.

Požadavky na tmel

Který dokončovací tmel je lepší, aby zabránil zdi? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zvážit základní vlastnosti materiálu. Dobrý tmel by měl mít vysokou přilnavost. To znamená, že materiál bude pevně držen na povrchu.

Také složení musí být šetrné k životnímu prostředí. Tmel je používán uvnitř. Proto by neměl uvolňovat škodlivé látky do ovzduší. Také kompozice musí být trvanlivá. Nesmí se z důvodu mechanického namáhání zhoršovat. Vrstva dokončovacího tmelu by neměla být nepříznivě ovlivněna poklesem teploty a vysokou vlhkostí. Tento indikátor je zvláště důležitý pro materiály, které se používají pro práci ve venkovním prostředí, v koupelně i v kuchyni.

Další důležitou vlastností dokončovacího tmelu je jeho konvergence. Materiál by měl tvořit plochý povrch rychle a snadno. Jinými slovy, rovná vrstva se získává i bez dalšího mechanického působení. Po vytvrzení musí materiál odolávat dobře broušení. Jedná se o hlavní vlastnosti, které by měly být tkané. Při nákupu stojí za to věnovat pozornost.

Typ základny

Existují různé typy kompozic dokončovacího tmelu, výrobní techniky, které se mohou výrazně lišit. Existují tedy tři typy tmelů. Mohou mít cementovou, sádrovou nebo polymerovou základnu. Rozsah jejich použití závisí na typu kompozice.

Takže cementové kompozice vhodné pro místnosti s vysokou vlhkostí. Může se jednat o koupelnu, kuchyň, sprchu atd. Materiál se neztratí pod vlivem vlhkosti. Pohlcuje to špatně.

Sádrová omítka v obytných oblastech je upřednostňovanou volbou. Sádra je schopna absorbovat vlhkost. Proto je pro pokoje ideální. Tmel pohltí nadměrnou vlhkost. Když se vzduch v místnosti uschne, materiál zanechá vlhkost zpět do okolí. V tomto případě vám sádra umožňuje vytvořit příjemnou mikroklima v místnosti. Ale v mokrých místnostech nebude fungovat.

Polymerní tmely jsou vhodné pro přípravu stropu pro dekorativní úpravy. Jedná se o sloučeniny s nejmenší frakcí. Tvoří dokonale rovný povrch.

Suché složení

Volba, která je lepší dokončení tmel pod tapetu, byste měli věnovat pozornost suché směsi. Jsou prodávány v pytlích. Před použitím je do kompozice přidána voda v určitém množství (uvedeno na obalu). V této formě se vyrábějí všechny druhy tmelů.

Výhodou suchých směsí je snadná doprava a skladování. Velitel může připravit složení požadované konzistence na vlastní pěst. Současně bude trvanlivost suché směsi dlouhá. Jedná se o univerzální typ tmelu. Používají se pro různé druhy povrchových úprav. S pomocí této kompozice můžete provádět i ty nejjemnější povrchy.

Mezi nevýhody suchých směsí je třeba poznamenat potřebu věnovat čas přípravě kompozice. Současně je v relativně krátké době uložena v hotové podobě. Současně je třeba během míchání přesně splňovat požadavky výrobce ohledně poměrů.

Hotové směsi

Vzhledem k tomu, který povrchový tmel je lepší pro malování, měli byste věnovat pozornost konečným formulacím. Jsou prodávány v kbelících s určitou kapacitou. Kompozice je kompletně připravena k použití, hnětení je před aplikací na povrch není nutné. V této formě se nejčastěji vyrábí polymerní omítka.

Hlavní výhodou kompozice je nedostatek přípravy. Nemusíte trávit více času. Také tyto materiály mají vysokou míru konvergence. V hermeticky uzavřených kontejnerech se skladování skladuje dlouhou dobu.

Nevýhodou jsou vysoké náklady. Suché směsi jsou levnější, takže pro dokončení dostatečně velké plochy je výhodnější je zakoupit. Ve stejnou dobu se hotové kompozice nepoužívají pro jemnou práci. Minimální tloušťka vrstvy je 5 mm. Také hotový tmel nemůže být skladován při nízkých teplotách. Tara musí být těsně uzavřená.

Přehled odborníků

Před tím, než půjdete do obchodu, měli byste také zvážit doporučení odborníků, jejich recenze, což je lepší dokončovací tmel pro tapety, malování apod. Abyste dosáhli co nejvyššího výsledku, musíte správně zvolit stavební materiály. Sádrová omítka, například podle recenzí profesionálních stavitelů, se nejlépe hodí pro tapety (tenké i husté).

Polymer tmel se nejčastěji prodává v kbelících. Tento materiál je ideální pro malování. Díky tomuto materiálu se získá dokonale hladký povrch. Je vhodný pro následnou aplikaci barvy.

Cementové směsi jsou vhodné pro snadné dokončení. Nejčastěji se tento materiál získává při přípravě stěn ve schodišti nebo při natírání podlahy. Faktem je, že po vytvrzení je téměř nemožné brousit cementový tmel.

Hodnocení výrobců

Vzhledem k recenzím, které je lepší dokončení tmelu, je třeba poznamenat několik populárních výrobců. Odborníci nedoporučují šetřit kvalitu stavebních materiálů. Takže například existuje mnoho značek na trhu pro tmel na dokončení. Některé z nich jsou málo známé. Ale jejich náklady jsou poměrně malé.

Nicméně, získávání levných materiálů, musíte být připraveni, aby výrobek nebyl nejvyšší kvality. To bude v mnoha ohledech méně kvalitní produkty známých výrobců. Například zmražení směsí méně známých značek bude mnohem více a po zředění se rychle vytvrdí. Odborníci říkají, že při použití levných sloučenin lze pozorovat v některých případech, že povrch praskne.

Mezi nejoblíbenější výrobce dokončovacích tmelů v naší zemi patří Ceresit, Knauf, Sadolin, Polimin, Tikkurila, Caparol, Kreisel atd. Tyto sloučeniny jsou o něco dražší. Nicméně plně odůvodňují své náklady. Vytvářejí pevný, hladký povrch. Při správné aplikaci těchto tmelů získáte vysoký výsledek. Povrch bude zcela připraven k malování nebo tapetování.

Výrobky z ceresitu

Společnost Ceresite vyrábí obrovské množství různých suchých směsí. Jsou určeny pro různé typy stavebních prací. Takže například dokončovací tmel Ceresit CT 225 se používá pro dokončování fasád. Má šedý odstín, takže není vhodný pro vnitřní práce. Cena výrobku činí přibližně 650-700 rublů. pro 25 kg.

Abyste mohli kvalitě dokončit prostor pro malování nebo tapetování, je lepší koupit Ceresit CT 127. Jeho cena je 550-600 rublů. Prodává se v balení o hmotnosti 25 kg. Tento materiál se snadno aplikuje na povrch, liší se složením šetrným k životnímu prostředí. Barva suché směsi a směsi po smíchání s vodou je bílá. Ideální pro vkládání tapety.

Nevýhodou tmelu ST 127 je neschopnost vyrovnat hluboké trhliny. K tomu je nutno použít dokončovací tmel. Také tato konstrukce nemůže být použita v koupelně ani v kuchyni.

Knauf produkty

Vzhledem k tomu, jak zvolit dokončovací tmel pro malování, měli byste věnovat pozornost výrobkům firmy "Knauf". Při výrobě používá výrobce novátorské technologie. Díky tomu kompozice vždy splňují požadavky zákazníků. Existuje mnoho možností pro tmely, včetně dokončení. Mohou být vyrobeny na jiném základě.

Nejoblíbenější jsou tmel "HP Finish" a "Multi-finish". Jsou vyrobeny na omítkové základně, takže jsou vhodné pro dokončení prostor. "HP Finish" stojí asi 300 rublů. na sáček 25 kg. Tato kompozice má růžový nádech. Často se používá k vkládání míst s vinylovou nebo netkanou podkladovou tapetou.

Drahý tmel "Multi-finish". Může být zakoupen za cenu 350 rublů. pro 20 kg. Vytváří velmi silný, dokonale hladký bílý povrch. Tato kompozice je docela vhodná pro lakování, lepení stěn tapety apod. Materiál se snadno aplikuje na stěny, reguluje mikroklima v místnosti.

Sheetrock produkty

Jedním z vysoce kvalitních hotových tmelů je Sheetrock APJC. Vytváří povrch nejvyšší kvality. Nicméně jeho cena je poměrně vysoká. Proto se používá při dokončování malých místností. Tmel si můžete koupit v nádobě o hmotnosti 28 kg. Náklady na to budou ze 1400 rublů.

Mezi přednosti prezentované kompozice stojí za zmínku jednoduchost použití. Kompozice je zcela připravena k použití. Snadno se aplikuje na stěny. Zároveň se povrch ukáže jako ideální hladký. Má bílou barvu. V tomto případě bude vrstva vytvořená pomocí Sheetrock APJC trvanlivá.

Stojí za zmínku, že stavebníci si také mezi výhodami předložené kompozice nazývají trvanlivé obaly. Kompozici lze snadno dopravit. Vedení udržuje mechanické zatížení. Současně je možné jej použít iv průběhu dalších stavebních prací. Nevýhodou tohoto hotového tmelu je jeho vysoká cena.

Putty WeberVetonit

Vzhledem k tomu, jaký druh dokončovacího tmelu je nejlepší pro stěny a stropy, je třeba věnovat pozornost polymerním kompozicím. Jedním z nejlepších materiálů ve skupině je WeberVetonit JS. Je potěšení pracovat s touto sloučeninou, snadno se nanáší na povrch. Současně tmel umožňuje dokonce uzavřít spáry mezi vrstvami sadrokartonu.

Předkládaný materiál je vhodný pro vytvoření souvislé vrstvy. Poté může být povrch vložen do tapety nebo laku. Náklady na společnost WeberVetonit JS činí zhruba 650-700 rublů. pro 20 kg.

Barva nátěru je dokonale bílá. Během let se nezhasne. Při sušení struktury nezanechávají praskliny. Snadno se aplikuje na připravený povrch. Nevýhodou je omezený rozsah. Kompozice je vhodná pouze pro suché místnosti.

Sniezka Acryl-Putz Start "2 v 1"

Vzhledem k tomu, jaký lepší povrchový tmel byste měli věnovat pozornost takovému složení, jako je Sniezka Acryl-Putz Start "2 v 1". Jedná se o univerzální kompozici. Může být použita k vyrovnání významných a malých nesrovnalostí. Také s pomocí této kompozice uzavřete spoje mezi vrstvami sádrokartonu. Předloženou konstrukci je možné aplikovat jak na stěny, tak na strop.

Cena suchého mixu je od 400 rublů. pro 20 kg. Výhodou je snadné použití, stejně jako možnost rychlého a kvalitního broušení po vytvrzení. Tmel rychle zmrzne, takže s ním musíte rychle pracovat. Povrch je dokonale hladký.

Mezi nevýhody patří kupující nemožnost natřít povrch vytvořený pomocí Sniezka Acryl-Putz Start "2 v 1". Vrstva barvy se nedrží dobře na vrstvu dokončovacího tmelu. Díky tomu se dekorativní materiál rychle odlupuje.

Další doporučení

Vzhledem k doporučení a zpětné vazbě o tom, jaký druh dokončovací tmel je lepší, stojí za to zvážit, že více suchých formulací je určeno pro další tapetování. To však neznamená, že barvu na nich nelze aplikovat. Dokončovací vrstva bude dostatečně hladká a bílá, takže vrstva laku bude ležet hladce a její barva nebude zkreslena.

Při koupi připraveného mixu byste měli požádat prodejce o otevření krytu kontejneru. Je-li zlomek velký, je lepší nekupovat tuto kompozici. Má špatnou kvalitu.

Po zvážení toho, který dokončovací tmel je lepší, můžete získat nejlepší typ stavebních materiálů.