konstrukce

Dumpingové silnice. Technologie silniční výstavby

Anonim

Povrchy silnic, které se provádějí podle standardních typů konstrukcí, musí splňovat širokou škálu požadavků. Povlak musí být odolný, trvanlivý a musí se lišit v optimální izolaci horních vrstev. Nicméně, ne všechny oblasti mají smysl vybavit vícevrstvé plátno. Výhodnější a optimální výkon je plnění silnic se speciálním plnivem. Správně zvolená frakce umožní dlouhou dobu provozovat vytvořenou základnu bez nutnosti pravidelných oprav.

Materiál pro dumping

Základem pro sypký materiál jsou obvykle volné pozůstatky starých povrchů silnic - například částice betonu, asfaltu a dokonce i půdy. Cvičil a použití písku se sutinami, ale takové možnosti jsou dražší. Pokud jde o výkonnost, je lepší používat asfaltové čipy. Takový únik silnic s přídavkem ve formě bitumenu pojidla po zhutnění poskytuje odolnou proti vlhkosti a trvanlivou základnu. Spolehlivost povlaku je způsobena vysokou hustotou, ale za předpokladu, že je použita vysoce kvalitní plastifikátor a podbíjení bylo prováděno se speciálními zařízeními.

Výhody asfaltového plniva lze připsat a odolnost vůči klimatickým vlivům. Mráz a srážení nejsou tak hrozným základem. To je mimochodem hlavní rozdíl od tradičních silničních komponent. Takže dumpování silnice se v praxi může poškodit deštěm. Platí to pro písečné základy, které bez správného asfaltového vaziva slouží pouze krátké období. Existují však nevýhody asfaltu. Pod vlivem slunečního záření je možné roztavit plastifikátor a v důsledku toho změkčit tkaninu.

Technologie silničního dumpingu

Ihned je třeba poznamenat, že použití několika materiálů ve stejném dumpingu není povoleno, s výjimkou zvláštních případů stanovených v projektu. Přímé práce jsou prováděny z okrajů základny do středu vrstev. Současně je nutné pokrýt celou šířku využívané části včetně skloněných částí se zemí. Sekundární a dodatečný dumping není povolen kvůli jeho neúčinnosti. Všechny následné inkluze se během použití vymyjí. V některých případech však silniční dumping umožňuje možnost rozšíření. Po dokončení pracovních činností se z plátna odstraní extra půda a výplň. Není nutné ho vynechat - v případě potřeby můžete na doskách a rampách zajistit dosypki.

Balení skládky

Tato část má větší vliv na tvorbu kvalitativních vlastností povlaku než na počáteční aplikaci asfaltu nebo drceného kamene. Před zhutněním se každá vrstva vyrovnává podle velikosti podélného sklonu. Poté můžete začít s válcováním sítě pomocí speciálních zařízení po celé šířce silnice. V některých oblastech ve stísněných podmínkách by mělo být provedeno bodové utěsnění. Chcete-li silnici vytvořit pevnou vodorovnou rovinu, problémové oblasti jsou ručně podbíjeny vibračním nárazem. Současně není možné používat podbíjecí desky v oblastech, kde jsou uloženy nástroje.

V případě použití volných náplní pro vozovku se doporučuje provádět zhutňování s mřížkovými nebo vačkovými válci. Tato technika je používána v první fázi, můžete také použít stroje na pneumatikách, které mají neúplné zatížení předplňovače - 10-15 tun. V závěrečné fázi zhutnění je dunění silnic pícháno pneumatikami, jejichž hmotnost dosahuje 25 tun.

Obnova silniční dopravy

Pokud se zařízení s plným textilním dampingem často provádí s asfaltovými třískami, pak se v případě opravy typických silničních konstrukcí doporučuje používat drcený kámen. Při akciách obnovy kapitálu dochází k úplné změně vrstev. V těchto dílech má dumping pouze samostatnou část při vytváření přípravné formace. Oblázková dlažba pokropená v několika vrstvách. První je tvorba velké frakce, po níž je nahrazena jemně zrnitým povlakem. To je přesně ten případ, kdy může být dumping v kombinaci s asfaltovým betonem, který působí jako pomocná technologická vrstva. Pokud plocha deformované plochy na silnici nepřekročí 25 m2, namísto dumpingu se doporučuje provést standardní opravu.

V jakých případech se používá dumping?

V tradiční verzi se dumping provádí v oblastech, které nemají ani dopravní zátěže. Zejména se vytváří taková plátna na příjezdové cestě mimo město. Také s pomocí této technologie se provádí široká škála rekonstrukčních prací. Samotný dumping je nezbytnou vrstvou v standardních konstrukcích, a proto v oblastech, kde neexistují zvýšené požadavky na horní vrstvu, je dlažba ponechána ve formě broušených asfaltových třísek. Pokud jde o použití materiálu jako technologické složky, může být například troska účinnou drenážní vrstvou.

Závěr

Jak se technologie vyvíjí, zlepšuje se kvalita vozovek. Použití moderních technologií, vazebných přísad do řešení a účinných principů instalace vám umožní vytvořit trvanlivou konstrukci silnic. Ale vysoká kvalita je dosažena na úkor odpovídající ceny, zatímco v některých případech pokrývání plného rozsahu se samo o sobě neodůvodňuje. V takových situacích se doporučuje použít tvoření dumpingu. Hlavní výhodou této technologie je její dostupnost i nízká cena. Jedná se o druhotný materiál, který je v podstatě recyklovaný asfalt ze starých povlaků - resp. Lze ho získat prakticky bez investice. Zbývá pouze provést vyhození a utlumit hmotnost plachty v souladu s požadavky konkrétního místa.