nástrojů a zařízení

Hilti Hammers: Přehled, funkce, ceny

Anonim

Děrovač již dávno přestal být nástrojem, který lze nalézt výhradně v dílně profesionála. Dnes je toto zařízení aktivně využíváno v každodenním životě. Díky tomu můžete provádět opravy a urychlit stavbu. A to může být poměrně levné, ale v tomto případě by se nemělo spoléhat na vysoký výkon a možnost dlouhodobého dlouhodobého provozu bez přehřátí vnitřních součástí a pouzdra.

Před výběrem tohoto zařízení je třeba vzít v úvahu několik faktorů, mezi nimi i energii nárazu, která je jednou z hlavních charakteristik. Pro měření je používán joule.

Zakoupením lehkého modelu se stáváte vlastníkem nástroje s nárazovou silou nejvýše 2 J. Zatímco perforátory mohou zasáhnout s větší silou až do 15 J. S nárůstem nárazové energie můžete získat větší otvory.

Je důležité vzít v úvahu frekvenci stávek. Čím větší je, tím vyšší bude rychlost děrování. Výkonnost jednotky bude záviset právě na této charakteristice, stejně jako na energii nárazu. Známí výrobci, kteří vyrábějí účinné a trvanlivé zařízení, se naučili úspěšně kombinovat tyto parametry. Před zakoupením konkrétního modelu však musíte zvážit několik možností. Velkým příkladem jsou Hilti punchers, které budou popsány níže.

Přehled, charakteristiky a náklady modelu TE 70-ATC / AVR

Tento kombinovaný punč je poměrně drahý. Jeho cena je 85 000 rublů. Konstrukce zajišťuje kartuše typu SDS Max. Snížená energie nárazu je 5, 5 J. Energie jednoho úderu je 11, 5 J. Zařízení má optimalizovanou mechanickou spojku, která zajišťuje maximální přenos kroutícího momentu. Ten může být aktivně monitorován díky jedinečné technologii, která okamžitě zastaví motor při ucpání vrtáku.

Pro dlouhou životnost a zvýšenou pevnost jsou části těla vyrobeny z vyztuženého skleněného vlákna. Hilti TE 70 lze použít k vrtání otvorů pro kotvy s vysokým zatížením. Průměr se může pohybovat od 20 do 40 mm.

S pomocí zařízení je možné vrtat s vysokým točivým momentem v dřevěných a ocelových polotovarech. Pomocí vrtáků, jejichž průměr se rovná mezní hodnotě od 12 do 150 mm, můžete vrtat:

 • beton;
 • přírodní kámen;
 • zdi.

V prvním převodovém stupni je otáčky bez zatížení 360 otáček za minutu. Přístroj váží 9, 5 kg. Jeho rozměry jsou 540x125x324 mm. Mezi další možnosti patří funkce drážkování a dostupnost indikátoru služby. Síťový kabel má poměrně působivou délku, která činí 4000 mm.

Dále s tímto Hilti punchem, jehož cena pro mnoho zákazníků se může zdát docela působivá, můžete použít modul extrakce prachu TE DRS-Y, který není součástí sady.

TE 7-C perforátor přehled, funkce a náklady

Tento model zařízení je levnější - 24 500 rublů. Nástroj je dodáván v kufru, má sestavu kazety v sadě, stejně jako karbidové vrtáky. Bez zatížení při první rychlosti bude počet otáček za minutu 900. Jednotka váží 3, 5 kg.

Maximální průměr vrtání je 28 mm. Jmenovitý výkon je 720 wattů. Volitelná volba je obrácená. Hladina hluku během provozu zařízení dosahuje 110 dB. Děrovač Hilti TE 7 může pracovat v jednom ze tří režimů. Mezi ně patří:

 • drážkování;
 • vrtání bez nárazu;
 • vrtání s ránu.

Přehled, charakteristiky a náklady modelu TE 7-C

Alternativním řešením výše popsané verze zařízení je vrták Hilti TE 7 C. Jeho cena je 15 900 rublů. Zařízení kombinuje zamyšlený ergonomický design a vysokou pevnost konstrukce. Nástroj lze použít pro intenzivní a častou práci s působivými zátěžemi.

Je možné ovládat jednotku pro vrtání a vrtání otvorů do betonu a zdiva. Po práci se sekáčkem můžete povrch vyříznout dotažením šroubu nebo vytvořením výklenku. Výhodou je rukojeť ve tvaru písmene D, která poskytuje pohodlí a bezpečnost i při dlouhé práci.

Energie nárazu dosahuje hodnoty 2, 6 J. Zařízení poskytuje schopnost pracovat v jednom ze tří režimů:

 • vrtání;
 • vrtání;
 • vrtání vrtání.

Hilti puncher má moderní kazetu SDS-plus, s níž můžete vyměnit vrták nebo vrták, čímž snížíte vibrace. Pro přesné ovládání hloubky vrtání umožňuje konstrukce hloubkoměr. Souprava obsahuje:

 • hloubkový doraz;
 • perforátor;
 • odnímatelná nastavitelná boční rukojeť;
 • případě.

Hmotnost a rychlost otáčení

Přístroj váží 4, 99 kg. Výrobce zaručuje výrobní vady. Není časově omezen. Délka napájecího kabelu dosahuje 4 m. Pomocí děrovacího nástroje Hilti v hliníku můžete dělat otvory o průměru 4 až 22 mm. U dřeva činí tento parametr 20 mm, zatímco při práci s ocelí - 13 mm. Napájecí zařízení 720 wattů.

Při volnoběžných otáčkách dosahuje 740 otáček za minutu. Minimální průměr vrtání vrtáku odpovídá 8 mm, maximální hodnota dosahuje 16 mm. Pomocí koruny můžete vytvořit díru o průměru až 68 mm.

Přehled, charakteristiky a náklady modelu baterií TE 6-A36-AVR

Pokud často pracujete v oblastech, kde není možné připojit se k elektrické síti, měli byste zvolit bezdrátový děrovač Hilti. Vynikajícím příkladem tohoto zařízení je model TE 6-A36-AVR, který lze zakoupit za 35 000 rublů. Dodává se s:

 • kufr;
 • karbidové vrtáky;
 • baterie;
 • nabíječka;
 • vrtačka na baterie.

Bez zatížení při první rychlosti lze rotaci dosáhnout 1040 otáček za minutu. Nástroj váží 4 kg. Má možnost aktivní absorpce vibrací. Kapacita baterie dodávané se zařízením je 3 Ah. Můžete sledovat stav nabití akumulátoru na displeji.

Napětí a velikost

Jmenovité napětí je 36 V. Maximální průměr vrtání je 20 mm, zatímco minimální hodnota je 5 mm. Další možností je zastávka hloubky. Můžete použít zpětný spínač.

Rozměry zařízení jsou poměrně kompaktní a rovnají se 344x94x215 mm. Konstrukce zajišťuje systém odstraňování prachu. Můžete pracovat s pomocí zařízení v režimech vrtání bez úderu a vrtání s ránu. Hladina hluku během provozu zařízení je 99 dB. Při zatížení je frekvence zdvihů 5283 za minutu.

Na závěr

Děrovačky Hilti jsou nabízeny k prodeji v širokém sortimentu. Přicházejí s různou silou a četností nárazu. První parametr je velmi důležitou vlastností. Pokud je zařízení vybaveno kazetou SDS-Max, její výkon může dosáhnout 1, 2 kW.