zahradnictví

Úžasný phlox: výsadba a péče, nemoci

Anonim

Pokud existuje touha růst phlox, výsadba a péče, nemoci trvalky jsou tři hlavní nuance, které musí nováček květinářství vzít v úvahu. Obvykle stačí zvolit správné místo správně a správně krmit tuto nenáročnou rostlinu během vegetačního období. Pro doporučení se obracíme na profesionální zahradníky.

Jak na rostlinách rostou rostliny

Dobré místo pro tuto květinu budou otevřené, slunečné oblasti, jinak by rostlina vyprchala a nedala potřebné bujné květy. S nedostatkem výměry si můžete zvolit tichý pozemek, ale v tomto případě byste neměli očekávat jasné barvy. Střely budou slabé, tenké a bledé a květiny nebudou trvat v sepálech a v polovině obvyklého času. Vhodné odrůdy phlox s fotografiemi je nejlepší hledat v oficiálních zahrádkářských obchodech. To je jediný způsob, jak získat záruku, že přesně to, co je na obrázku zobrazeno, poroste.

Půda pro tyto trvalky nemůže být speciálně připravena, ale stále upřednostňují lehké hlíny. Je nutné hnojit, vodu a uvolnit Zemi v čase, pak rostou zdravé floxy i na slabě kyselé půdě. Výsadba a péče jsou choroby této rostliny zcela závislé na klimatu regionu, kde se plánuje pěstovat květinu. Vysoce kvalitní shnilý hnůj, kompost, minerální hnojiva, dřevní popel a humus jsou přivedeny do studní. Toto krmení rozšiřuje kvetení a výrazně ji vylepšuje.

Kořenový systém dosahuje hloubky 25-30 cm, což je důvodem, proč se pěstování půdy provádí ve stejné výšce díry. Tento postup se provádí několik týdnů před vysazením phloxu. Výsadba a péče, jejichž onemocnění jsou vždy spojena se zavedením nebo omezením počtu hnojení. Po usazení půdy je možné vysadit vytrvalý phlox.

Když je výsadba správná

Ideální čas pro jarní výsadbu těchto jasných barev jsou první dva týdny v květnu. Je třeba mít na paměti, že načasování kvetení se pohybuje v průměru 10-11 dní. Vzdálenost mezi otvory by měla být nejméně 40 cm, v závislosti na odrůdě rostlin. Nicméně, můžete rostliny květiny a blíž k pádu. Čas zakončení bude koncem srpna a celého září, hlavním důvodem není zmrazení mladých floxů. Výsadba a péče, onemocnění, která obyčejně pronásledují trvalky - všechny tyto nuance se z tohoto článku snadno naučí, ale nic nemůže nahradit životní zkušenost. Pokud je podezření na chladnou zimu, umístění floxů na pozemek by mělo být odloženo.

Zajímavostí je, že dobře oplodněné květy se vůbec netěší infekce a téměř netrpí škodlivým hmyzem, jako jsou mšice. Navíc je možné transplantaci dokonce i kvetoucích vzorků - pro to je třeba několik dní hojně rostlit, pak je opatrně vykopat houbou země a přesunout ji na nové místo. Kořeny v takových případech mohou být mírně ořezány, aby se uzdravil stárnutí phlox. Horní část oddenky by měla být vždy 3-5 cm pod úrovní země, pak mladé pupeny nebudou za špatného počasí zemřít a rostlina se rozvíjí dobře.