udělejte to sami

Jak umýt sinteponovye bundy: doporučení výrobce, výběr mycího prostředku a režimu při mytí v zařízení

Anonim

Jak umýt sinteponovye bundy? Koneckonců, tyto výrobky se staly oblíbenými nejen kvůli širokému sortimentu, ale také kvůli svým vlastnostem výkonu (jsou schopni udržet tělesné teplo i při -30 ° C) a nízké náklady. Ale po dlouhou dobu bude taková bunda šťastná pouze tehdy, pokud je správně umyta.

Tipy výrobce

Před vypláchnutím výplňových plášťů je třeba nejprve pečlivě prozkoumat dostupné štítky. Výrobci zpravidla upozorňují na všechny odstíny čištění výrobku v psacím stroji nebo ručně. Ukazuje teplotu praní, způsob a způsob sušení.

Navíc existují obecná pravidla pro promývání studované věci:

 • je přísně zakázáno umývat výrobky z vrstveného sinteponu, je vhodné pouze pro suché čištění;
 • v automatické pračce můžete umýt předměty z jehlicového nebo termicky upevněného syntetického zinku.

Tato pravidla jsou důležitá! Než budete umývat sinteponovye bundy, nasákněte je nestojí za to, protože na povrchu mohou být skvrny. Před odesláním do stroje zajistěte vyjmutí kožešin nebo jej vložte do speciálního obalu.

Není možné tisknout sinteponovye bundy pomocí psacího stroje, protože tento proces narazí plnivo do jednoho com.

Jak zvolit režim

Často majitelé mají otázku: "Je možné vypláchnout polštář v psacím stroji?" Ano Pro zachování integrity výrobku a výkonových charakteristik ohřívače je však důležité zvolit správný režim. Nejčastěji se doporučuje používat funkce jemného a ručního praní (pokud na štítku nejsou žádné jiné informace nebo vůbec neexistuje štítek).

Pozitivní výsledek může být dosaženo opakovaným opláchnutím velkého množství vody (vypláchnutí může být manuální nebo provedeno za použití speciálního režimu). Toto důkladné oplachování je nezbytné, aby se zabránilo výskytu bílých skvrn, zejména pokud byl použit granulovaný prášek.

Znalost o tom, jak umývat vycpávkový plášť v pračce, je také při určování správné teploty. Studovanému plniči se nelíbí vysoké teploty. Proto se doporučuje tyto bundy umýt při teplotě 30-40 ° C.

Asistent koule

Pokud si nejste jisti, zda lze vycpávkový plášť umýt v psacím stroji, ale mytí rukou není možné, měli byste přemýšlet o nákupu speciálních kuliček. Mimochodem, jestliže nebylo možné najít speciální, pak můžete jít nakupovat na domácí potřeby a kupovat ty, s kterými hrají zvířata. Účinek je stejný. Jejich princip činnosti je následující:

 • když je buben zkroucený, zasáhli jeho stěny a pak se od nich odrazili;
 • po tom zasáhly plášť, čímž porušily vatovou bázi sinteponu (a zabránily tomu, aby se zbrzdila) a také vyrazila špínu.

Výhody použití takových kuliček při mytí výrobků sinteponovyh jsou zřejmé:

 • praní se stává účinnějším;
 • snížená spotřeba pracího prášku;
 • bílé skvrny na bundě se téměř nikdy neobjeví;
 • věci rychleji vysychaly.

Jak vybrat nástroj

Je důležité nejen vědět, jak umýt sinteponové bundy, ale také to, co si vybrat. U takových přípravků je lepší užívat prášek v tekuté formě. Skutečnost spočívá v tom, že je velmi obtížné vypláchnout takový výrobek, což znamená, že na tkanině pláště je vysoké riziko vzniku bílých pruhů. Pokud není k dispozici žádný tekutý výrobek, budete muset zvýšit počet výplachů (to může být provedeno ručně nebo můžete spustit další prací cyklus v zařízení, ale bez přidání prášku).

Před použitím je nutné pečlivě zkontrolovat složení prášku. Nesmí obsahovat bělící prostředek (ani v případě, že je odstraněn bílý plášť) nebo odstraňovač skvrn. Tyto komponenty poškozují polstrování.

Pro tuto sezónu lze bundy umýt dvakrát nebo třikrát. V tomto případě je povoleno žehlení výrobku, ale to může být provedeno pomocí gázy. V některých případech je výhodnější používat parní stroj.

Funkce ručního praní

Některé typy studovaných výrobků jsou přísně zakázány umývat v automatické pračce. To je plné nepříjemných důsledků. V těchto případech to nestojí za to, pokud štítek nenaznačuje, v jakém režimu umýt výplň. Nejdříve se jedná o výrobky s kožešinou nebo jinými dekorativními vložkami. Při mytí rukou je nutné dodržovat následující pravidla:

 • teplota vody by neměla překročit 50 ° C (považuje se za optimální 30-40 ° C);
 • voda by měla být velmi hodně, tak umýt lépe v plné vaně;
 • ponořte výrobek do vody pouze po úplném rozpuštění pracího prostředku (nebo gelu);
 • není možné produkt zkroucit nebo stlačit, může být lehce rozdrcený a za přítomnosti kontaminace povrchu může být čištěn štětcem;
 • nezakrývejte výrobek;
 • během praní několikrát vyměňte vodu (dokud voda již není mýdlová);

 • je nutné co nejtěsněji zatlačit plášť bez otáčení, je lepší vytlačit vodu z výplňové destičky dlaněmi;

 • Po opláchnutí můžete nejprve zavěsit kabinu přes lázeň tak, aby voda byla skleněná, pak ji rozložte na froté ručník, opatrně ji narovnejte a pak jej můžete opět zavěsit, dokud nebude úplně suchá.

Pravidla praní džínoviny na polstrování polstrování

Existují určité rozdíly v mytí obvyklého pláště s pláštěm a denim. Především se týká přípravy. Než umyjete plastový plášť psacím strojem, musíte jej otočit dovnitř, což nepoškodí stávající dekorativní prvky (kamínky, pruhy atd.), Všechny zámky by měly být zavřené a samozřejmě by měly být z kapes odstraněny všechny cizí předměty. Musíte také vypnout režim odstřeďování.

Po ukončení pracího procesu v zařízení musí být výrobek ručně opláchnut. Musíte to udělat alespoň třikrát, ale produkt byste neměli otáčet, pouze je musíte potřásat.

Nyní můžete začít sušit. Nejprve musí být produkt položen na pevný rovný povrch a ponechán ve větraném prostoru, občas převrácen, aby se zabránilo vzplanutí zápachu.

Sušení bundy na syntetickém zimolezi (stejně jako jiné s podobným plnidlem) u topných zařízení není možné. Proces sušení můžete urychlit ventilátorem.

Jak umýt sinteponovye bundy z Bologna

Bologna je jemný materiál, takže praní v automatické pračce je nežádoucí.

Nejprve musíte odstranit veškerou povrchovou kontaminaci. Například na mastných místech se doporučuje třepat mýdlem a nechat 2 hodiny a čerstvá mastná skvrna může být posypána solí nebo hořčicí. Následující pokyny vám řeknou, jak umýt sinteponový plášť ručně.

 1. Ohřejte vodu na 40 ° C. Rozpusťte v něm vybraný tekutý prací prostředek.
 2. Namočte plášť do této vody po dobu 15 minut, poté nejčistější místa utřete měkkým štětinovým štětcem (límec, kapsy, lokty). V některých případech může být nutné použít domácí mýdlo, pokud je znečištění těžké.
 3. Nyní musíte plášť opláchnout. Voda by měla být měněna nejméně třikrát. Na konci pláště je třeba umýt ze sprchy vodu. Toto by mělo být provedeno, dokud není čas, dokud nebude celá pěna vypláchnuta.

Způsoby, jak napomoci vyrovnání sinteponu po umytí

Pokud se však při mytí pláště sinteponovoyu nepodařilo vyhnout problémům a výplň se stále změnila na kusy, může se situace uložit takto:

 • Nejdříve omyjte výrobek na vodorovném povrchu, nechte ho uschnout, ale ne úplně, pak jej položte na věšák a v tomto stavu jej zahoďte bambusovou hůlkou;
 • Můžete rozdrtit kusy vysavačem, pro který musí být potrubí ze zařízení vedeno z místa, kde se tvořil kus, na místa, kde není plnění;
 • Radikální metoda je považována za ruční odvíjení sinteponu, pro který musí být obložení rozbaleno, plnidlo narovnáno a pak znovu ušito.

Odstranění skvrn doma

Pokud na povrchu plastového pláště existují skvrny jakéhokoli původu, měly by být k jejich odstranění použity pouze takové prostředky, které by v žádném případě nepoškodily strukturu materiálu. Je nutné odstranit skvrny před běžným mycím právem. Taková sekvence zabraňuje změnám barvy.

Způsob odstraňování skvrn závisí na jejich původu:

 • Rtěnka lze odstranit lékařským alkoholem;
 • základy a lesk na rty se snadno čistí zubní pastou (čistě bílý, nezbarvený gel);
 • prací prostředek na mytí nádobí ušetří od mastných skvrn;
 • Můžete odstranit krevní skvrny domácím mýdlem (hnědé, ne bílé).

Jakákoli léčba by měla být prováděna měkkým štětinovým štětcem nebo houbičkou.

Syntheponová bunda - pohodlná, krásná, levné, praktická. V takovém výrobku se bude dívka i muž cítit pohodlně a teplo. Ale zachování všech těchto vlastností pláště bude opravovat pouze mytí v souladu s pracím režimem, pravidly sušení a volbou pracího prostředku.