udělejte to sami

Zařízení "živá" a "mrtvá" voda s vlastními rukama. Přístroj pro přípravu "živé" a "mrtvé" vody - fotografie

Anonim

Jednou v ruských pohádkách se objevila koncepce "mrtvé" a "živé" vody. První válečníci si umyli své rány a několik lidí po druhé oživilo. Můžete věřit legendám nebo jim nevěřit, ale vědci se naučili, jak získat tyto magické tekutiny. Proces byl nazýván elektrolýzou. V důsledku působení elektrického proudu na běžnou vodu se vytváří "živá" a "mrtvá voda". Ručně vyrobené zařízení je snadno vyrobeno ze šrotu.

Podstata jedinečné dezinfekce nebo málo chemie

Za prvé, dvě kovové desky jsou spuštěny do nádoby s vodou, každá z nich je připojena k jednomu z kontaktů baterie. Když je takový obvod uzavřen, v něm vzniká elektřina a proces elektronů se pohybuje v kapalině. V blízkosti anodové desky se vytvoří kyselé médium a v blízkosti katodové desky se vytvoří alkalický materiál. Po odpojení přístroje od proudu se vše promíchá a vrátí se do normálního stavu, voda se opět stává běžnou tekutinou.

Během elektrolytické reakce vzniká několik látek, včetně:

 • kyslík, kyselina a ozon;
 • chlór a peroxid vodíku;
 • dusík a vodík.

Odkud pocházejí všechny tyto látky? Je známo, že voda je univerzální přírodní rozpouštědlo, před jejímž působením nemohou vydržet ani kapaliny, ani plyny ani nerosty. V důsledku elektrolýzy dochází ke změně molekulárních vazeb. Aktivovaný roztok je měkčí a transparentnější než originál. Oxidační činidla vyrobená z vody samotné dezinfikují kapalinu a vracejí se do svého původního stavu po dokončení svého úkolu.

Jaké jsou pojmy "žijící" a "mrtvá voda"? Přístroj, vyrobený vlastními rukama, pomůže nejen ukázat dětem zajímavou zkušenost. Věda prokázala dezinfekční a hojivé vlastnosti těchto tekutin.

Složení a vlastnosti "báječných" kapalin

Prvním přístrojem pro přípravu "živé" a "mrtvé" vody s vlastními rukama pro průmyslové účely navrhli pracovníci jedné z vrtů v SSSR. Náhodou objevili léčebné vlastnosti takové kapaliny. Po omytí pracovníci uzdravili popáleniny a kousky na kůži, používání vody uvnitř zvýšilo celkový tón a účinnost lidí. Medicína se o fenomén zajímá, ale použití aktivátorů není rozšířené.

Ukázalo se, že "živá" frakce má slabé alkalické prostředí a je silným biostimulantem. Semena rostlin, které s ním ošetřují, poskytují silnější výhonky a bohatou sklizeň. Požití posiluje lidskou imunitu, pomáhá zlepšovat trávení. Účinek této vody na procesy stárnutí a růst nádorových onemocnění byl pozorován.

"Mrtvá" voda má mírně kyselé složení, je silným dezinfekčním a sterilizačním činidlem. Tato frakce voní mírně kyselinou a má slabou adstringentní chuť. Tato tekutina dokonale vylévá za studena oplachováním. Snižuje tlak, uklidňuje bolesti kloubů, zmírňuje nespavost.

Jak vyrobit zařízení "živou" a "mrtvou" vodou s vlastními rukama

Nejjednodušší zařízení pro přímou elektrolýzu je sestaveno z následujících částí:

 • kapacita skleněných litrů;
 • dva obdélníkové kusy nerezové oceli (145 mm x 40 mm);
 • diodový most;
 • dva kusy napájecího drátu;
 • konektor;
 • džínové nebo plátěné látky;
 • plastový kruh s otvory.

Hrana každého pásu je ohnutá pod úhlem 90 stupňů (10 mm). Na ohnutých částech jsou pro šrouby vyvrtány 2 otvory. Na jedné z elektrod mezi montážními otvory je další (větší) pro instalaci diody.

Postup montáže zařízení

Zařízení "živá" a "mrtvá" voda s vlastními rukama namontovanými v následujícím pořadí. Elektrody jsou umístěny na víku a upevněny šrouby. Kovové pásy by měly být vzájemně rovnoběžné. Dioda je přišroubována do příslušného otvoru a připojena k horní svorce kabeláže. Pájecí drát je také připájen k druhé elektrodě. Oba terminály jsou u spínače uzavřeny.

Taška sešitá z plachty je na anodové desce vložena diodou, která shromažďuje "mrtvou" vodu. Ihned po vypnutí proudu z tohoto pouzdra je nutné rychle nalít tekutinu do samostatné nádoby. Kolem negativní elektrody tvoří koncentrát "živé" vody.

Textilní sáček se používá jako separační membrána. Zabraňuje míchání roztoku po vypnutí napájení. Dioda slouží jako "usměrňovač" střídavého proudu ze sítě.

Zařízení na výrobu "živé" a "mrtvé" vody je připraveno vlastními rukama. Zbývá naplnit nádobku a pouzdro obvyklým roztokem kapaliny a zapojit ji do sítě.

Jak dlouho mohou "živá" a "mrtvá" voda zachovat své kvality?

Přístroj s vlastními rukama (fotka to demonstruje) je sestavena a připojena k síti. Reakce by měla pokračovat přibližně 5 minut, dokud se plechovka nedostatečně zahřeje. Během této doby je nutné připravit dvě nádoby pro transfúzi získaných frakcí. Ihned po vypnutí proudu jsou elektrody opatrně odstraněny z nádoby spolu s plátnem pláště. "Mrtvá" voda se vylije z vaku do jednoho kontejneru a "živá" (zbývající v hlavní nádobě) do jiné nádoby.

Pokud zůstanete a obě kapaliny opustíte v původní pánvi, reakce se velmi rychle stane v opačném pořadí a všechny oddělené součásti se promíchají. Voda zůstane aktivovaná, dekontaminovaná a užitečná, ale ztratí exkluzivní vlastnosti, které jí "živá" a "mrtvá" voda dala. Tuto věc můžete zničit vlastními silami a musíte začít od začátku.

Doby skladování jsou následující:

 • kyselé kapaliny ("mrtvé") skladované do dvou týdnů;
 • Alkalická ("živá") by měla být spotřebována během několika hodin, protože rychle ztrácí své léčebné vlastnosti.

Mohu nainstalovat pravidelnou nerezovou ocel pro anodu a katodu

Pokud je přístroj "živou" a "mrtvou" vodou s vlastními rukama, je důležité použít potravinářskou ocel, která je čistí od všech druhů nečistot. Je dokázáno, že při působení elektřiny během reakce molekul těžkých kovů jsou uvolněny. Voda nasycená ionty niklu a chrómu, molybdenu a železa, vanadu a dalších se stává nejen škodlivou, ale jedovatou. Nemůže být používán k pití.

Proto se katoda a anoda v tomto zařízení dostávají z nerezové oceli.