nábytek

Domokomplekt z baru - výhodná možnost výstavby domu

Anonim

Dřevo jako stavební materiál je používáno dlouhodobě. Výhody tohoto materiálu jsou také dobře studovány. Kromě toho se různorodost forem a typů výrobků vyrobených ze dřeva neustále mění a roste.

Jedním z těchto nově vyřezaných dřevěných výrobků je domokomplekt z dřeva. Při budování soukromého domu je práce s tímto produktem velmi vhodnou volbou. Ze samotného názvu stavebního materiálu vyplývá, že to není jen lepené laminované dřevo, ale souprava polotovarů potřebných pro montážní a konstrukční práce na stavbě domu, jako vlastně jakákoli budova. Chcete-li začít pracovat s tímto materiálem, musíte nejprve zjistit všechny jeho pozitivní vlastnosti a existující nedostatky.

Výrazné vlastnosti dřevěného stavebního materiálu

Všechna práce s dřevařskými výrobky začíná sušením dřeva. Pro každý typ výrobku má vlastní specifické procento vlhkosti. Takže pro bar je toto procento 10% vlhkost. Přirozeně nikdo nevysuší strom sám, který má také schopnost absorbovat vlhkost ze vzduchu.

Proto nemůže být lepší než sušení tyče ve speciálních sušičkách. Při práci se sušenými řezivami byste měli znát řadu potřebných bodů:

  1. Dokonce i suchý strom se časem zmenšuje, deformovaný, jak odborníci říkají, "hraje". To velmi ovlivňuje práci na další dokončení domu.
  2. Pokud nemáte vlastní sušicí komoru, je samo o sobě nemožné provést sušení.
  3. Nezávislá výstavba domu z dřeva znamená dostupnost volného pozemku, kde bude možné umístit materiál na plastovou fólii a s tímto filmem chránit před srážením. Takovýto krytý dřevěný nosník by se však neměl pevně skládat, ale v pravidelných intervalech procházet železnicí. V opačném případě existuje možnost formování, temnoty a následkem rozpadu stromu.

Délka práce s domokomplektom výrazně snížila. Všechny součásti "návrháře" jsou již vybaveny velikostí, ošetřeny antiseptiky a protipožární impregnace.

Domokomplekt dřeva od výrobce - to je vlastně velký plus, protože není zapotřebí nákladů na práci na přípravné a jiné vedlejší práce.

Profesní materiál

Samotný materiál je velmi dobrý. Je vytvořena samotnou přírodou, a proto má takové přírodní vlastnosti jako:

  • přirozené větrání místností, tj. v moderním odborném jazyce, je paropropustné;
  • povrch dřeva je ošetřen, stačí ho natřít nebo lakovat - a vše je připraveno (ve smyslu dokončení);
  • výrobci sady domů z profilovaného dřeva vytvářejí polotovary tak, že díky drážkám a zbývajícím dokovacím stanicím, i když je to v průběhu času deformuje, je zajištěna ochrana proti průvanu;
  • dokonce i zdánlivě takový složitý proces, jako je konstrukce, nevyžaduje přítomnost speciálního vybavení.

Materiál nevýhody

Bez ohledu na to, jak někdo chválí strom, má také negativní stránky:

  • Jeden z nepříjemných okamžiků, které budou muset čelit - je hnilobný.
  • Druhá je pálení. Bez ohledu na to, jak tvrdě se pokoušíte s ní léčit speciálními řešeními, je odložen pouze čas zahájení zapalování. Ale v každém případě v případě požáru nedokázal odolat.
  • Stejně jako jakýkoli jiný materiál musí být stěny dřeva izolovány. Ukazuje se, že náklady na výstavbu dřeva mohou z toho důvodu vzrůst.

Dvojitý paprsek

Domokomplekt z lišty lze lepit nebo profilovat. Kromě toho existují další možnosti. K dispozici je také domokomplekt z dvojitého baru. Takový soubor, pokud jde o pozitivní aspekty a nevýhody, se také nelíbí od předchozích materiálů.

Dokončený domokomplekt z baru se stejným způsobem dodává na stavbu, po kterém můžete bezpečně pokračovat do montáže domu. V tomto případě obsahuje také ekologickou vlnu, což je zvláště důležité, protože není nutné čekat na smrštění celé konstrukce, ale můžete ji okamžitě dokončit.

Vnitřně i zvenku vypadá dům nádherně vzhledem k tomu, že pro dekoraci se používá pouze lak.

Dům váží trochu: domokomplekt z baru umožňuje ušetřit na stavbě základny. A obecně je cena baru malá.
Ekologická složka takové budovy, stejně jako jiných typů dřeva, je prostě dokonalá.

Nevýhodou je, že montáž může provádět pouze odborníci. Snad v budoucnu bude možné zjednodušit práci a snížit složitost.

Průmyslová výroba bytových souprav

Samotná výroba dřeva je už dávno zavedena, ale domokomplekt z dřeva je již považován za individuální objednávku. Všechny prvky jsou navrženy a vyrobeny okamžitě "od a do". Proces vytváření sady nezávisí na osobě - ​​stroj vypočítá vše a znamená, že je zajištěna přesnost montáže.

Výrobci bytových souprav profilovaného dřeva oceňují svou pověst. Samozřejmě neumožňují hack-work. Chcete-li přilákat zákazníky, získáte na baru domokomplekt různé slevy, nabízí se bezplatná dodávka. Kromě toho může zákazník řídit proces výroby dílů od samého počátku.

Několik doporučení při objednávání sad dřeva

1. Důvěra mezi zákazníkem a výrobcem pomůže při vytváření nejlepšího domácího projektu pro vaše stránky.
2. Přemístění pozemku ve správné podobě - ​​příprava pozemku pro stavbu.
3. Zjistěte od odborníků, co je správné.
4. Používání základů po dobu nejméně jednoho roku po smrštění.

Závěr

Nyní je módní mluvit o budoucích technologiích. V dřevěném domě a útulné a pohodlné.
Dřevěné sady laminátových dýh vám umožní prodloužit životnost dřeva. Vylepšená montáž rámu zjednodušuje instalaci.

V důsledku toho majitel domu obdrží za přiměřené peníze ideální volbu domů.