udělejte to sami

Ohřev balkónu udělejte sami: krok za krokem

Anonim

V zimě je nízká teplota na balkonu problémem. Ve výchozím nastavení na balkoně vyvíjejí vývojáři jednokomorové okno s dvojitým zasklením, které se nedokáže udržet v teple. Navíc neexistuje izolace, takže prostor balkonu se stává skladem nepotřebných věcí, pro které není v bytě žádný prostor. Aby se tento problém vyřešil, majitelé bytů provádějí řadu aktivit k ohřevu balkonů pro pohodlnější využití jejich území.

Typy zasklení balkónů

Z možností zvážíme pouze teplé typy zasklení balkónů. Počet skel používaných ve skle je:

 1. Dvoukomorový. Nejčastější typ zasklení. Návrh se skládá ze dvou komor a tří sklenic. Brýle jsou sestaveny do jednoho provedení pomocí rámečků. Vzdálenost mezi tabulkami může být 6-16 mm. Technické parametry skleněné jednotky umožňují použití v středních klimatických zónách.
 2. Tří komor. Jedná se o strukturu sestávající ze 3 komor naplněných vzduchem nebo speciálním plynem. U takových oken s dvojitým zasklením se používají 4 sklenice stejné nebo různé tloušťky. Mezi brýle jsou umístěny hliníkové rámy. Taková masivní okna se používají v případě, že žijí v drsných podmínkách s nízkými okolními teplotami nebo v místech s vysokou úrovní hluku.

Podle typů okenních rámů existují:

 1. Dřevo. Pro výrobu takových rámů se používá lepené laminované dřevo. Dřevo je produkt šetrný k životnímu prostředí. S pomocí speciální impregnace se strom stane trvanlivým a odolným vůči ničení.
 2. Plastové. Vyznačují se dlouhou životností, snadným používáním a dobrou zvukovou izolací.
 3. Hliník. Vhodné pro zasklení velkých ploch nebo stěn z jednoho kusu. Rozdíl v méně výrazném snímku.

Jaké nástroje a materiály budou potřebné

Demontáž oken - proces není nejsnadnější. Výroba je mnohem obtížnější než instalace nových rámců. Je lepší ji provést s partnerem. Připravte následující nástroje pro demontáž:

 • dláto;
 • kladivo;
 • páčidlo;
 • ruční pila;
 • šroubováky;
 • kancelářský nůž s širokým průměrem;
 • kleště;
 • dláta

Pro osobní bezpečnost používejte bezpečnostní brýle a rukavice. Pro instalaci nových okenních jednotek potřebujete šroubovák a pěnu. Proces instalace je mnohem jednodušší a trvá méně času.

Demontáž oken

Před zahájením demontáže starých oken je nutné připravit prostor pro práci. Vyčistěte balkon od věcí, zakryjte podlahu ochranným filmem nebo novinami. Bez ohledu na to, jak pečlivě jednáte, při demontáži bude vydáno velké množství stavebního prachu. Pokud je to možné, zakryjte ochrannou fólií všechny prvky nábytku, jejichž povrchy se obtížně čistí.

Dávejte pozor na bezpečnost. Během tohoto procesu je možné zbavit malých prvků zdi a jiných nečistot. Připojte nebezpečné místo pod balkon a označte ho značkovou páskou. Příležitostní cestující by neměli trpět nepředvídatelnými okolnostmi.

Osvoboďte okno ze svahů, odstraňte křídlo. Sejměte otočný hřídel kleštěmi. Demontáž rámu se provádí pomocí šrotu nebo perforátoru.

Montáž dvoukomorových dvojitých oken

Pokud jste obdrželi sestavu s dvojitým zasklením, musíte ji rozmontovat. To se děje snadno pomocí šroubováku. Vyjměte příslušenství a vytáhněte sklo. Dávejte pozor, abyste nepoškodili rám rámu. Je to docela křehké, jako z plastu. Odstraňte křídlo od závěsů.

Ve vzdálenosti 20 cm od rohů vyvrtejte montážní otvory v rámu. Maximální délka mezi otvory je 70 cm. Vložte rám do otvoru a vyrovnejte jej. Kotvy se vkládají do otvorů, které slouží jako základní spojovací prvky. Prostor mezi stěnou a rámem je vyplněn montážní pěnou. Pokud jsou rozměry správně zvoleny, nepřesáhne 2-4 mm. Provádíme sestavení okna.

Hydroizolace

Pro vyloučení procesů zničení betonové desky, na které je balkon umístěn, a pohodlného využití plochy balkonu je nutné zajistit spolehlivý systém hydroizolace.

Nejdříve se rozhodněte, jaký materiál použijete při procesu hydroizolace balkonu.

 1. Povlakové materiály. V tomto případě se používá hmotnost na bázi cementu nebo bitumenu, která při sušení dává odolný nepromokavý povlak. Aplikujte směs musí být v několika vrstvách.
 2. Sádra. Je lepší použít na betonových balkonech díky dobré adhezi materiálů.
 3. Vkládání Hydroizolační materiál je nalepen na povrch podlahy, stěn a stropu. Materiálové spoje musí být pečlivě lepené.
 4. Možnost Cast. Mastec se nalije do bednění. Při sušení je vytvořena vodotěsná plocha.

Před zahájením hydroizolačních prací musí být povrch vyčištěn, odstraněn starý povlak a vyhodnocen stav základny balkonu.

Izolační proces

Pro izolaci balkonu zevnitř je nutné instalovat dřevěnou základnu. Vybíráme desky podle plánované vrstvy izolace, optimální velikost desky je 50 x 70 mm. Vzdálenost mezi mezerami se volí podle velikosti izolačních desek. Proces dřeva s antiseptikem. Sledujte vodorovnou polohu. Pokud je podlaha nerovnoměrná, měly by být pod dřeviny položeny malé prvky tvrdého dřeva, aby se dosáhlo dokonale vodorovného povrchu. Postupné oteplování balkonu začíná od podlahy. Po instalaci izolačních desek se ujistěte, že nezbyly žádné prázdné prostory. Všechny štěrbiny musí být rozmazané speciálním těsněním nebo ošetřeny pěnou.

Pro izolaci stěn závisí výběr technologie od typu izolace. Když je balkón izolován pěnovou sádrokartou, jsou desky lepeny montážním lepidlem a spoje jsou zpracovány pěnou. Pro upevnění hmoždinky jsou použity hmoždinky. U jiných typů izolací se používají tradiční bedny s deskami. Mezi deskami vložte izolaci. Pro svislé povrchy je lepší nepoužívat minerální vlnu. Časem se může plazit a vytvořit studené chodby.

Pro stropní lištu je použita tyč 20 x 30 mm. To stačí k upevnění dokončovacích materiálů. V případě, že plánujete připojit k těmto prvkům sušičku, je nutné použít dřevo větší části. Tyče jsou připevněny na beton s kolíky. Pokud jste šťastný majitel bytu v nejvyšším patře a není tam žádná střecha balkonu, pak budete muset postavit strukturu, která bude působit jako střecha. Pro jeho rám můžete použít desky nebo hliníkový profil.

Izolace z minerální vlny

Takový materiál se vyrábí ve formě válců, desek nebo válců. Porézní základna poskytuje tomuto typu izolace vysokou tepelnou izolaci. Mezi běžné kladné rysy minerální vlny patří:

 • vysoká hladina hluku, propustnost páry;
 • materiál není hořlavý;
 • vysoká hustota materiálu;
 • nízká tepelná vodivost;
 • vynikající hydrofobní vlastnosti;
 • pohodlné instalace;
 • dlouhé uchování objemu.

Čedič je používán k výrobě vlny. Je umístěn ve vysokotlaké troubě. Po dosažení teploty tavení se do hmoty zavádí vlákna se spojovacími prvky. Tak se ukazuje minerální vlna. Bavlněná vata je schopna absorbovat kapalinu, a tak zajistit těsnost vrstvy odolné proti vlhkosti. Postupné pokyny pro oteplení balkonu minerální vlnou budou stejné jako výše.

Izolace z polystyrenu

Styrofoam nebo pěna - je lehký materiál sestávající z pěnového plastu. Jeho struktura se skládá z kulatých stlačených buněk. Materiál má nízkou úroveň přenosu tepla.

Pozitivní aspekty pěny jsou také:

 • vysoká míra absorpce hluku;
 • nejsou náchylné k hnilobě, absorbce vlhkosti a jiné změny v průběhu času;
 • snadné použití;
 • odolné vůči teplotním změnám, takže je možné použít v jakékoli klimatické zóně;
 • vysoká propustnost páry.

Samozřejmě, že pěna má negativní strany:

 • hořlavý materiál;
 • tloušťka pěny - vhodné místo pro otvory pro myši;
 • se rozpadá při řezání.

Styrofoam se často používá pro izolaci venku a méně pro vnitřní práce.

Ohřívácí polyuretanová pěna

Tato izolace je ve formě válců s kapalinou. Při stříkání kapaliny vzniká pěna, která při ztuhnutí dává hustý povrch.

K válci musíte koupit speciální pistoli. Požadovaný počet válců se vypočítá na základě parametrů uvedených na obalu. Jeden válec je zpravidla dostatečný pro 1, 5 metru čtverečních. m, při zohlednění vrstvy izolace 5 cm. Před nanesením pěny se ujistěte, že na povrchu není žádný prach nebo nečistoty, jinak riskujete, že se dostanete do nestabilní vazby.

Podrobné pokyny pro oteplování balkónu udělejte sami. Potřete před použitím konzervu. Kreslení může být provedeno v jedné nebo několika vrstvách. Po sušení získáme topení, které má následující vlastnosti:

 • vysoká odolnost proti opotřebení;
 • vysoká úroveň tvrdosti a pružnosti;
 • obnovení tvaru během deformace;
 • nepodléhá změně struktury v průběhu času;
 • lehkost;
 • nízká rychlost přenosu tepla.

Dodržujte bezpečnostní opatření. Polyuretanová pěna je toxická. Používejte bezpečnostní brýle, respirátor a rukavice.

Povrch podlahy

Pro vytvoření zvláštní atmosféry pohodlí na balkoně musí být podlaha a stěny pokryty dokončovacími materiály. Podlahová krytina se upevní na základní desky. Podlahu můžete pokrýt běžnou deskou a lakovat ji. Jedná se o nejvýhodnější možnost dokončení. Pro vytvoření letadla pro dokončovací materiál je nejvhodnější použít desku OSB. Jsou i další. Od dokončení povlaků můžete použít následující možnosti:

 1. Linoleum Rozdílí se s nízkými náklady a širokou nabídkou barevné škály a struktury. Snadná instalace.
 2. Laminátové podlahy. Pohodlná a snadná instalace. Díky montážním drážkám při montáži panelu tvoří hladký a rovnoměrný povlak.
 3. Koberec. Má dobré dekorativní vlastnosti a nízkou tepelnou vodivost. Odolnost vůči opotřebení, nedeformovaná.
 4. Dlaždice Odolný, chemicky odolný povlak. Je snadno odstraněn ze znečištění, není deformován, nehoří.

Výběr podlahy na balkoně závisí na provozních podmínkách. Textura povlaku by měla být kombinována s konstrukcí stěn a nábytku.

Dekorace na stěnu

Pro upevnění dokončovacích materiálů nainstalujte několik horizontálních montážních desek, můžete použít kovový profil. Pro dekoraci stěn použijte následující materiály:

 1. Podšívka. Pohodlná a levná, stejně jako odolná volba. Vytvoří další rámec pevnosti.
 2. Blokovat dům Tento design můžete použít, pokud chcete vytvořit atmosféru dřevěného bydlení.
 3. Sádrokarton Pohodlná díky své všestrannosti. Stěny pokryté sádrokartonovými deskami mohou být omítnuty a natřeny nebo potaženy tapetami. Pokud je to požadováno, může být povrch ozdoben dekorativními dlaždicemi.
 4. Panel OSB. Mají rovný povrch, připravený k malování nebo lepení.
 5. Překližka Levný materiál pro pokovování v interiéru.
 6. PVC panely. Méně trvanlivý, ale široký výběr designového materiálu.

Existují další možnosti dekorace na stěnu. Který z nich si vyberete, je na vás.

Použití zahřátého balkonu

Na obnoveném teplém balkóně můžete uspořádat rekreační areál nebo studnu. Uspořádejte útulné sedačky se schopností ukládat do nich všechny věci. Pro uspořádání domácího skleníku budou potřebovat regály a stojany pro rostliny. A povlak v tomto případě by měl být odolný proti vlhkosti, když zalévání na podlaze nebo stěny může získat vodu.

K udržení tepla na balkoně bude nutné instalovat ohřívač. Připojte elektrickou zásuvku. Vybavte prostor balkonu umělým světelným zdrojem.

Pokud jste se rozhodli úplně vyjmout část stěny, která odděluje balkon od místnosti, můžete velmi dobře porazit oblast balkonu. Pomocí sádrokartonu můžete vytvořit asymetrický oblouk s regály a světly nebo doplnit návrhy místností s posuvnými dveřmi.

Výsledek

Izolovaný balkon vám poskytne nejenom pár metrů čtverečních obývacího prostoru pro rozšíření místnosti, ale také přispívá k vytvoření jedinečného designu díky velké ploše zasklení. Světlo z takového okna vyplní místnost pohodlí a teplo. Jak vidíte, není vůbec těžké otevírat balkon vlastním rukama a pokyny krok za krokem vám nedovolí dělat chyby.