opravy

Hliníkové lišty: výhody a vlastnosti

Anonim

Hliníkové lišty patří k nejspolehlivějším, trvanlivým výrobkům. V uplynulých letech spotřebitel stále více upřednostňuje právě takové řešení, čímž postupně opouští používání drahých protějšků z přírodního dřeva. A to není překvapující, protože hliníková základní deska je schopná odolat nadměrné vlhkosti, odolává teplotním extrémům, škrábancům, nárazům a dalším mechanickým vlivům.

Funkce aplikace

V současné době se hliníkové sokly používají nejen v případě potřeby interiéru. Jsou přidělena určitá technická zátěž. Konkrétně přítomnost dutin umožňuje bezpečně skrýt se z kabelů s přivřenými očima a elektrických kabelů. Současně je hliníkový sokl představen na trhu v různých formách a modelech, což se stává skutečným přínosem, pokud je nutné realizovat složité konstrukční nápady.

Výhody

Hlavní přednosti soklu z hliníku zahrnují zvýšenou odolnost proti mechanickému a chemickému namáhání, zvláště snadnou instalaci. Atraktivita vzhledu také přichází na první místo zde, což přispívá k harmonické kombinaci hliníkových výrobků s většinou moderních interiérových prvků.

Hliníkové sokly mají téměř všechny výhody, které jsou součástí kovových konstrukcí:

  • vysoká pevnost;
  • trvanlivost;
  • odolnost proti kolísání teploty a vlhkosti;
  • odolnost vůči agresivním chemikáliím.

Navíc hliníkový podstavec pro podlahu prakticky nepotřebuje opustit. Jediná nevýhoda pro spotřebitele může být poněkud přehnaná. Cena hliníkových desek je však plně kompenzována výkonem. Obzvláště zřetelná spolehlivost a trvanlivost hliníkových desek se stává při provozu v průmyslových prostorách i místech s vysokou mírou lidské dopravy.

Typy hliníkových desek

Dosud existuje dostatečný počet individuálních možností pro podlahové sokly z hliníku. Pokud mluvíme o způsobu instalace, pak jsou:

  1. Samolepící modely, které jsou instalovány pouze za přítomnosti nejvíce rovných povrchů stěn a podlah. Instalaci takových podstavců je možné provést bez zapojení odborníka. Obvykle stačí jen důkladně vyčistit povrchy, na které se základní deska přilepí, odstraňovat prach a nečistoty.
  2. Hliníková lišta s upevněním na šrouby vyžaduje upevnění vnitřku výrobku ke stěně, kde je později pomocí speciálních svorek připevněna vnější skořepina soklu.

Podle funkčnosti existují:

  • modely s interními kabelovými kanály;
  • ploché podlahové desky, těsné ke zdi, se speciálními ohyby na podlahovou krytinu.

Tipy pro výběr hliníkových desek

Pokud je nutné provést skutečně komplexní řešení pro všechny typy hliníkových desek, můžete si vybrat funkční konce a rohy. Ploché varianty se dokonale ohýbají, což umožňuje obcházet nejvíce křivočaré a dokonce i kruhové sloupce.

V případech, kdy je třeba v dutině soklu položit celou masu jednotlivých drátů a kabelů, je lepší upřednostňovat výrobky s upínacími prvky ve formě protikusu, který je připevněn k povrchům šroubů. Pouze taková možnost v tomto případě lze považovat za opravdu spolehlivou.

Pohodlným řešením může být speciální podstavec pro hliníkovou kuchyň. Díky instalaci zmizí problém s čištěním těžko přístupných míst během údržby místnosti. Mimo jiné může být podobný hliníkový profil použit k oříznutí detailů nábytku, který je spojuje se stěnou, což vytvoří harmonii v interiéru a dodá místnost stylový vzhled.

Inovativní řešení

Nejvyšší úroveň konkurence na trhu s stavebními materiály nutí výrobce hledat inovace, které by uspokojily stále rostoucí potřeby spotřebitele. Zde je třeba nejprve zdůraznit vzhled základních desek vyrobených z eloxovaného hliníku, které mají bloky pro vkládání LED osvětlení. Taková funkční úprava se již stává nepostradatelnou pro veřejné instituce, kanceláře a trhy. Nicméně, LED osvětlení sokly jsou často používány pro zdobení obytných prostor.

V současné době byly vyvinuty i samostatné verze hliníkových desek pro stěny a sádrokartonové příčky. Vzhledem k přítomnosti vzájemné konstrukce, která je namontována paralelně k rovině sádrokartonu, je možné přenést do reality skutečně nejpozoruhodnější individuální konstrukční řešení.

Obecně platí, že základní desky vyrobené z hliníku, včetně běžných a inovativních modelů, přispívají k opravdu rychlé a snadné montáži na téměř jakémkoli povrchu. Obvykle pro správnou instalaci hliníkových soklových konstrukcí postačí pouze přísné dodržování pokynů.