nábytek

Rozměry stolu pro studenty. Standardy a výkresy

Anonim

Pro své děti mají rodiče tendenci získat vysoce kvalitní a spolehlivé věci. Od správné volby závisí na zdravotním a akademickém výkonu dítěte. Koneckonců, pokud nábytek, kde musíte udělat domácí úkoly, je nepohodlné, dítě nebude moci sedět zde dostatečně dlouho. Bude těžké se učit doma. Proto je tak důležité důsledně přistupovat k procesu.

Při výběru velikosti stolu pro student se musíte seznámit s doporučeními odborníků. Existují určitá pravidla, která vám umožní koupit nejlepší nábytek. Když strávíte poměrně dlouho u stolu, měl by student správně sedět. Z toho přímo závisí na zdraví jeho záda, zraku, pohodlí a výkonu. U nepohodlného stolu dítě nebude sedět dlouho. To bude obtížné soustředit se na vzdělávací materiál. Jak vybrat optimální velikost nábytku pro žáka, budou vyzváni odborníci.

Kde začít?

Existuje několik základních doporučení pro výběr správného stolu pro studenty. Rozměry, jejichž standard by měli znát každý prodejce dětského nábytku, patří k prioritním otázkám.

Na druhém místě je kvalita materiálů. Z tohoto ukazatele závisí na trvanlivosti produktu, jeho pohodlí pro žáka. Dodržování nábytku prezentovaného v interiéru místnosti by nemělo uniknout z oblasti pozornosti kupujícího, ale přesto je to drobná záležitost. Hlavní věc je, že dítě má rád stůl. Při výběru by rodiče měli věnovat pozornost kvalitě spojovacích prostředků. Děti jsou velmi mobilní, takže stůl musí být silný, dobrý.

Jedná se o jeden z nejdražších nákupů, které musí rodiče udělat jako první. Správně zvolený stolek se však používá několik let.

Populární tvar tabulky

Studium standardních rozměrů stolu pro studenty školy je nutné věnovat pozornost formuláře. Existuje několik populárních verzí prezentovaného nábytku. První formulář je nejstarší. Ale ona je stále ve vývoji. Jedná se o obdélníkové stoly s malým počtem krabiček.

Další pozornost je třeba věnovat takovým odrůdám, jako je počítačový stůl. Nyní mnoho školních dětí má odpovídající kancelářské vybavení. Tabulky současně mají zvláštní místo pro monitor, disky, posuvný panel pro klávesnici.

Pokud velikost místnosti dovolí, můžete si zakoupit verzi ve tvaru písmene "L". Na jedné straně může dítě dělat psaní a na druhé straně pracovat s počítačem.

Dalším populárním principem návrhu je transformační tabulka. Je přizpůsoben růstu dítěte, takže tento produkt je využíván déle než obvyklé typy dětského nábytku.

Tvorba tabulek

Rozměry stolu pro studenty upravují GOST 11015-71. Identifikuje skupiny dětí podle jejich výšky. Celkově existuje 5 kategorií, které jsou označeny písmenem nebo barvou. Abychom usnadnili porozumění zásadám, které se používají při výrobě tabulek, je třeba zvážit tabulku jejich velikosti pro školáky.

Při výrobě nábytku pro studenty dodržujte předložené normy. To vám umožní poskytnout dětem pohodlné stoly. Únava je v tomto případě výrazně snížena. To umožňuje až 85% dětí mít k dispozici vhodný nábytek pro produktivní učení.

Jedna z variant výkresů s rozměry je uvedena níže. Všechny parametry jsou vybrány podle zadané normy GOST.

Rozměry tabulky

Aby bylo rodičům snadnější zvolit správné rozměry nábytku, je třeba zvážit výkres stolu s rozměry pro studenty (viz níže). K tomu, aby dítě volně rozložilo své poznámkové bloky a učebnice, musí být šířka pracovní plochy alespoň 60 cm a délka 120 cm.

I - délka stolu (120 cm).

II - šířka stolu (60 cm).

Pokud je počítač nebo notebook na obyčejném obdélníkovém stole, je třeba vzít v úvahu rozměry zařízení. Nábytek současně bude ještě širší a delší. V tomto případě vám speciální typy tabulek pomohou správně uspořádat pracovní prostor. Rovněž je důležité správně zvolit jejich výšku.

Vzdálenost od podlahy k stolu by měla mít stejnou velikost jako dítě. Aby nedošlo k poškození, musí být stůl dostatečně vysoký.

Ale pokud tento parametr překračuje normu, nohy malého studenta nedosáhnou podlahy. To je velmi nepohodlné. Existují i ​​jiné velikosti, které se při výběru věnují pozornosti.

Nastavení tabulky

Při výběru velikosti stolu pro studenty podle GOST je třeba věnovat pozornost řadě dalších parametrů. Je třeba poznamenat, že stůl je zvednut současně s židlí. Když dítě sedí za ní, nohy by měly být na podlaze. Současně by se kolena měla ohýbat pod úhlem 90 °.

Pod stolem by měl být dostatek volného místa. Pokud jsou zde zásuvky, vzdálenost pro nohy dítěte by měla mít délku 45 cm a šířku nejméně 50 cm.

Je také nutné věnovat pozornost úhlu stolu. Ideální, pokud je 30 °. Pokud je nábytek bez svahu, musíte si zakoupit stojan pro knihy, notebooky.

Jak zkontrolovat správnost volby

Optimální velikost stolu pro žáka by měla být zvolena s dítětem. Musíte požádat dítě, aby seděl na židli. Lokty jsou volné. V tomto případě by se ramena neměla zdvíhat. Nohy jsou na podlaze. Vzdálenost od nich ke stolu by měla být 15 cm.

Pokud je výška správně zvolena, bude povrch nábytku na úrovni slunečního plexu dítěte.

Existuje další jednoduchý test, který vám umožní posoudit správnou výšku nábytku. Když student sedí u stolu, musíte ho požádat, aby si před sebou položil ruce. Dále by se dítě mělo dostat do oka špičkou prostředního prstu. Je-li tato podmínka splněna, je volba správná.

Doplňkové vybavení

Různé další prvky mohou mít stolky pro školáky. S velikostí vám pomohou určit výše uvedená pravidla. Rozměry nábytku však závisí také na jeho uspořádání.

Abyste se vyhnuli chaosu na pracovišti, budete potřebovat různé police, zásuvky. K dispozici jsou také různé noční stolky. Takové přídavné prvky by měly být na kolečkách. To vám umožní volně přesunout noční stolky, pokud je to nutné.

Police nad stolem mohou být otevřené. Krabice v tabulce jsou také potřebné. Některé dveře lze zamknout klíčem. To umožní dítěti cítit svůj osobní prostor, udržet si své vlastní tajemství.

Přehled levných modelů

Při hledání nejlepších možností nábytku je třeba zvážit přezkoumání pohodlných stolů pro studenty. Mezi cenově dostupné odrůdy (od 6 do 10 tisíc rublů) je třeba zvýraznit takové modely jako "Delta-10", "DEMI", R-304 a Grifon Style R800.

Jedná se o velmi kvalitní nábytek pro studenty. Jsou označeny za nejlepší v segmentu s nízkými cenami, mnoho kupujících. Materiály, z nichž jsou stoly vyrobeny, jsou pro dítě bezpečné.

Přejete si dlouhodobě provozovat nábytek, měli byste si koupit "DEMI". Může být přizpůsoben růstu dítěte. Pokud se dítě kloubí, sedí nesprávně, můžete upřednostnit tabulku R-304. Má speciální výstřih, který opravuje postoj. Pokud je počítač na stole, je lepší koupit si R800.

Přehled středních a drahých tabulek

Studie velikosti stolu pro studenty byste měli věnovat pozornost drahým a průměrným nákladům na produkt. Jejich cena začíná značkou 11 tisíc rublů. Až 15 tisíc rublů. tak populární modely jako Direct 1200M, Comstep-01 / BB, ortopedické diody Conductor-03 / Milk & B, Mealux BD-205. Jedná se o stylové, krásné modely s širokým spektrem funkcí. Jsou vybírány v souladu s potřebami dítěte.

Uživatelé si uvědomují, že transformační tabulka Moll Champion je nejlepší poměr cena / výkon. Jeho cena je asi 35 tisíc rublů. Stolní deska je rozdělena do tří funkčních oblastí. Ve všech oblastech je nábytek pohodlný. Trvanlivost a pohodlí jsou potvrzeny řadou recenzí uživatelů.

Další doporučení

Výběr velikosti psacího stolu pro studenty, rodiče mají tendenci kupovat nejpohodlnější nábytek. Kromě rozměrů musíte věnovat pozornost formuláře. Linky by měly být hladké, racionální.

Povrchy kvalitního nábytku nemají stopy, nepravidelnosti. Tabulka by neměla cítit lak nebo jiné chemikálie. Příliš měkký povrch bude krátkodobý. To je typické pro plasty nízké kvality. Proto je lepší upřednostňovat dražší, ale kvalitní materiály.

Také je třeba přemýšlet o harmonickém uspořádání nábytku v interiéru. Je velmi důležité vytvořit správné osvětlení. Proto je zpočátku nutné nastavit tabulku takovým způsobem, že na ni dopadne dostatečné množství denního světla. Také je třeba lampu umístit. Toto je povinný atribut pracovníka stolního počítače. Některé modely již mají vhodné místo pro připojení lampy.

Při zodpovědném přístupe k výběrovému řízení si můžete koupit vysoce kvalitní a odolný nábytek. U této tabulky bude dítě dělat domácí úkoly. Neudělá se a rychle se unaví. Pokud se mladý školák opravdu líbí, může strávit dostatek času u stolu. A její pokrok závisí na tom. Stůl je osobní koutek dítěte. Proto musí být výběr tohoto nábytku co nejdůvěryhodnější.