konstrukce

Jak vybrat ohřívač stěn dřevěného domu

Anonim

Budování domu je vždy zodpovědnou záležitostí. Je-li vybrán strom pro výstavbu obytných domů nebo lepeného laminovaného dřeva, je nutné vzít v úvahu, že tento materiál je velmi vlhký. Vystavení vnějším srážením vede ke změně geometrie dřeva, mohou se objevit houby a známky rozpadu. Nejlepším řešením je chránit domov zvnějšku.

Abyste si udrželi útulnou atmosféru a pohodlí, musíte se postarat o to, jak si vybrat stěny dřevěného domu. Z jeho kvality bude záviset na spotřebě dřeva nebo plynu pro vytápění. Při nejlepším řešení je jejich objem výrazně omezen. Materiál musí být nehořlavý, odolný vůči vlhkosti. Musí si zachovat své dlouhodobé tepelně izolační vlastnosti.

Izolátory pro stěny dřevěného domu se dodávají ve dvou odrůdách: organické a anorganické. Patří do různých cenových kategorií a výběr závisí převážně na potřebách stavitele. Práce s sypkými materiály bude trvat déle než u jejich dlaždic. První volba vyžaduje dobré podbízení, protože je schopno ustoupit. V důsledku toho mohou vznikat prázdné prostory. Regiony, kde zimní není tak těžké, a teplota není nižší než -20 °, raději použít izolaci pro stěny dřevěného domu dvou možností: jedná se buď o trosku nebo expandované hlíny.

Při zakrytí bytu zvenku z minerální vlny je nutné použít tyče, které ho upevní. Pokud se rozhodnete provést operaci zevnitř domu, pak musíte mít na paměti, že v tomto případě bude užitečná plocha místností snížena. Pro tuto volbu použijte vhodné listy minerální vlny, které lze použít s odrazivým materiálem. Pro montáž konstrukcí použitý kovový profil, určený pro montáž sádrokartonu. Jeho velikost závisí na tom, jak silná je izolace stěn dřevěného domu. Minerální vlna může měřit sedmdesát pět až padesát milimetrů nebo 100 až 50 milimetrů. Profil je připevněn ke zdi nad a pod, pak stejný - svisle. Mezi nimi musíte respektovat vzdálenost od 600 do 800 milimetrů. Tento parametr závisí na šířce sádrokartonu: desky musí být umístěny tak, aby jejich okraje byly uprostřed šířky kovové konstrukce. Listy minerální vlny jsou umístěny mezi profily a upevněny šrouby.

Vysoce kvalitní univerzální izolace pro stěny dřevěného domu - to je pěnové sklo. Materiál je netoxický, nehořlavý. Má nízkou tepelnou vodivost, téměř nulovou vlhkost a paropropustnost. Nevyrábí houby, je odolný vůči účinkům mikroorganismů a hmyzu. Navíc je pěnové sklo spolehlivé a vhodné pro dlouhodobý provoz.

Před aplikací izolace dřevěného domu je nutné zajistit vodotěsnost stěn. Nakonec by měly být opláštěny svazky. Pokud jsou všechny operace prováděny v souladu s potřebnými požadavky, pak bude dům určitě útulný a teplý.