vanou nebo sprchou

Sifon pro sprchový vanu: co je a co si vybrat?

Anonim

Jaká je nejdůležitější část spršku? Možná je to samotná sprcha nebo systém zásobování vodou. Ale jsou na vrcholu, na dostupném místě av případě zlomu jsou snadno vyměněny. Správný sifon je důležitý pro plynulý chod sprchového koutu. Koneckonců, kdo se chce dostat do situace, kdy voda začne proudit do kloubů nebo se nevysychá z pánve, nečerpá, ale vůně odpadních vod je jasně slyšena ve sprše.

Sifon Účel

Sifon pro sprchovou paletu je určen k odčerpání použité vody. Kromě toho by neměl nechat vůni z kanalizace.

Odrůdy sifonů

Pro sprchové kabiny připravte speciální sifony. Jsou odlišné v rysech designu, materiálu, který je vyroben, cena. Pro každou z palet můžete vybrat několik modelů sifonů. Ale všichni patří do jedné ze tří skupin.

Sifon pro sprchovou vanu se děje:

 • Standard je levná volba, se kterou jsou dodávány většina rozpočtových palet.
 • Automatická - je určena pro vysokou paletu, která má speciální otvor pro modulaci. K dispozici je páka, která otevírá nebo zavírá odtok, aniž by se dotýkala korku.
 • Kliknutí na tlačítko - umožňuje otevřít odtok stisknutím špičky. Podobně uzavře odtokový otvor. Takový sifon lze instalovat na paletě libovolného designu a ceny.

Návrhové prvky

Všechny modely sifonu mají některé konstrukční prvky, díky nimž je jejich použití nebo instalace pohodlnější.

Sifon pro sprchovou vaničku má několik typů:

 • Potrubí (koleno) je vyrobeno z plastu. Skládá se z několika trubek, zakřivených určitým způsobem. Nejčastěji se podobají latinským písmenům S nebo U. Tento návrh je obvykle tuhý, takže k instalaci takového sifonu je třeba pečlivě upravit všechny prvky. Určeno pro vysoké palety. Výhodou takového sifonu je spolehlivost pevné konstrukce.
 • Láhev je vytvořena pro všechny typy palet. Má tvar láhve s krkem připojeným k kanalizaci. Voda je vypouštěna bočním potrubím. Snadné použití. Jeho snadné čištění. Chcete-li to provést, jednoduše odšroubujte uzávěr baňky. Umýt, vyčistit a nastavit na místě. Instalace není tak pohodlná. Obvykle musíte otočit odtokový krk. Tento sifon je poměrně velký, proto vyžaduje spoustu místa. Jakmile je nainstalován, je vysoký ze základní úrovně. Instalace sprchového stánku pomocí speciálních pódií.
 • Vlnité kabely nejsou považovány za velmi spolehlivé. Je vhodné nainstalovat. Ale v místech záhybu to trhl po chvíli. Rychle znečištěné. Koneckonců, špína usadila v takovém potrubí. Vlnitý sifon je považován za druh potrubí. Formujte jej pomocí svorek. Odtoková trubka může být umístěna přímo nebo v boku. Druhá je mnohem častější.
 • Odtok má velmi jednoduchou konstrukci a je snadno namontován na podlaze. Můžete použít speciální otevírání. Konstrukční výška od 8 cm. Neexistují zátky a vstupy pro přetečení. Jedná se o sifon pro sprchu s nízkým podnosem.
 • Sifon může být s přetečením. Kupte jej, pokud je zajištěna konstrukcí palety.
 • S odnímatelným košem, jehož otvory jsou větší než v sifonu se samočistící funkcí.
 • Se spodním ventilem, rošt (žebřík).

Jak si vybrat sifon

Je třeba vzít v úvahu technické parametry sifonu, jeho průměr. K dispozici jsou také tři možnosti: 50, 62, 90 mm. Chcete-li najít správné, změřte průměr otvoru a hledáte přesně to. Těsnost spojení závisí na přesnosti měření.

Kapacita sifonu je důležitá pro rychlé uvolnění z vody. To také ovlivňuje rychlost ucpání a čisticí frekvenci. Často kapacita zařízení závisí na šířce pásma. Sifon pro sprchovou vanu 50 mm a 62 mm se používá pro nízké konstrukce. Jsou schopné pracovat normálně pouze v případě, že je voda nad sifonem větší než 12 cm. Sifon pro sprchovou vaničku o průměru 90 mm se vyrovná s vodní vrstvou 15 cm, proto jsou modely s menším průměrem používány v nízkých paletách a nejširší u vysokých palet.

Úroveň obtížnosti čištění sifonu závisí na jeho provedení. Čím méně spojení v návrhu, tím spolehlivější je. Koneckonců, každý z nich může depressurize.

Existují modely, které nejsou vůbec vymazány. Takovéto je nutné odstranit paletu. Existují sifony, které se automaticky vyčistí. Uvnitř tohoto modelu je síť s velmi malými otvory. Veškeré koše zůstávají na síti a nezakrývají sifon. Ale jsou drahé. Proto je možné chránit sifon před spadnutím do odpadků speciální sítí.

No, pokud jsou sifony pro sprchy s vysokým zásobníkem vybaveným vypouštěcím ventilem, který udržuje vodu během mytí. Vypouštěcí ventil není součástí všech sifonů. Potom použijte běžnou čepici.

Instalace sifonu

Sprchová kabina s hlubokou paletou je založena na několika stupních:

 • Připravte základnu.
 • Zkontrolujte sifon pro úplnost, spolehlivý závit.
 • Otočte panvu, nainstalujte strukturu napájení, připojte sifon, ke kterému je připojena ohebná hadice pro odvodnění.
 • Otočte design zpět, nastavte na požadované místo, upravte nohy tak, aby byla paleta vodorovná. Úhel sklonu není nutný, protože je již vytvořen v konstrukci palety.
 • Sifon by měl být nejméně 5 cm od vstupu do kanalizace, což závisí na rychlosti vypouštění.
 • Připojte hadici k vypouštění vody po zpracování tmelu.
 • Připojte hadice k přívodu vody.

Kabina s plochou paletou je umístěna na spojce z cementu. Její můstek je osazen mírným úhlem.

Čištění sifonu

Aby byl sifon vyčištěn z trosky, musí být během instalace ponechán zvláštní kontrolní otvor. Není nutné pouze pro přepadový hrdlo o průměru 90 mm. Očistí se přes odtok. Čistěte také kanalizaci.

Sifon pod sprchovou vaničkou je vyroben z plastu, mosazi. Nemůže být vyčištěn stlačeným vzduchem, jinak těsnost systému. To povede k úplné opravě.

Chcete-li vyčistit sifon, odstraňte rošt a odstraňte odpadky.

Výměna sifonu

 • Složitost tohoto procesu závisí na typu palety. Je-li vysoký, je to snadné. Vypněte dostupné krk: odtok, přetečení.
 • Sifon odložte.
 • Nainstalujte nové, pečlivě utěsněné spojení.

Nízká paleta se zpravidla lepí pěnou na podlahu. Proto je velmi obtížné změnit sifon pro sprchu s nízkou základnou. Nejčastěji musíte přeinstalovat celou stánku. Abyste to mohli bez toho udělat, musíte nainstalovat samočistící sifon pro sprchovou vanu nebo široký krk.