interiérový design

Nejkrásnější pokoje pro dívky. Design nápady, nábytek, doplňky

Anonim

Zvláštní atmosféra v ložnici pro dívky bude schopna v malých představitelích slabšího pohlaví vkusit pocit chuti a touhu vytvářet pohodu již od dětství. Fotografie nejkrásnějších místností pro dívky pomohou uspořádat prostor v dětském pokoji a udělat to pohodlné a moderní. A pravidla pro výběr nábytku také zachovávají zdraví malých ložnicových hostes.

Jaký by měl být interiér?

V závislosti na věku, temperamentu a preferencích malého princezna se rodiče rozhodnou rozhodnout, jak vytvořit interiér. Pokud dítě dosud nedosáhlo věku 7 let, musíte také přemýšlet o nuance bezpečnosti a praktickosti každého detailu v místnosti.

Nejčastěji malé děti tráví svůj den v aktivním pohybu, takže v ložnici by mělo být dostatek volného místa pro hry. A je také nutné poskytnout prostředky na ochranu dítěte před tím, než se do zásuvky dostanou předměty. Stojí za to získat nábytek pro dívčí pokoj bez ostrých rohů, takže během hry se dítě nebude zraněno.

Děti starší 7 let potřebují prostor uspořádat s přihlédnutím k věkovým funkcím. V tomto věku dítě jde do školy, a proto je přítomnost pracoviště považována za povinnou. Ale přesto děti ve věku 10-12 let stále hrají ve svém volném čase, proto je k tomu zapotřebí prostor.

V dospívání by měla věnovat větší pozornost pracovní oblasti. Dívky po 13 letech tráví více času u stolu a počítače. A je také nutné, aby mladá dívka poskytla velké postele. Koneckonců, zbytek času tam strávil mluvit se svými přáteli nebo gadgety.

Co by mělo být osvětlení?

Bez ohledu na věk hostitelské místnosti by měla být v místnosti spousta světla. Kvalita osvětlení určuje zdraví jeho zrakových orgánů.

Maximální pokrytí by mělo pracovat. V tom děti deformují oči pro domácí úkoly více času. Proto, kromě jasného lustru, musíte nainstalovat vysoce kvalitní stolní lampu nebo podlahové svícny.

Pro malé princezny v ložnici musíte také poskytovat vysoce kvalitní osvětlení. Během hry by si neměly děvčata zatížit oči. Navíc malé princezny často rády kreslí a dělají něco vlastních rukou.

U dospívajících potřebujete dodatečné osvětlení u postele. Dívky často stráví spoustu času čtením nebo pomocí gadgetů ve večerních hodinách v této oblasti.

Ložnice "Little Fairy"

Nejkrásnější místnost pro dívky v tomto stylu je vhodná pro princezny mladší 10 let. Dívky v tomto období jsou stále více závislé na báječných postavách a věří v magii. Proto se možnost s víly zapadají co nejpřesněji.

U tohoto typu designu jsou stěny nejčastěji vyzdobeny v jemné růžové nebo vápno barvě. Je lepší vybrat tapetu bez velkého vzoru. V tomto případě můžete klást větší důraz na další výzdobu. Na stěnách můžete zavěsit doplňky, typické pro pohádkovou vílu.

Může to být obraz kouzelné hůlky nebo koruny. Spánek v tomto případě se nejlépe provádí pomocí vrchlíku. Pak se v tomto zámku cítit malá princezna se zvláštní atmosférou.

Nábytek je lepší vybrat z přírodního materiálu. Výskyt alergických reakcí se tak sníží na minimum. Nyní ve velkých obchodech si můžete koupit kompletní sadu tematického nábytku. V takovém případě budou obrázky pro požadovaný typ konstrukce přilepeny ke skříňkám a policům.

Hranou lze provést tón, který je jasnější než hlavní prostor. Dítě se bude cítit ve skvělé cestě a rozvíjet svou představivost. Ve středu nejkrásnějšího pokoje pro dívku můžete položit květinový koberec o několik odstínů tmavší než hlavní barva dekorace ložnice.

Lampy jsou také lepší koupit na téma květiny. Tak bude design ložnice dokončen a na téma. Pohádka "Dzin-Dzin" je symbolem všech hrdinů takového plánu, proto je její image v ložnici na tomto tématu povinný.

"Malá zoo"

Neměli byste se "připojovat" pouze k loutkovým písmům. Mnoho dívek je pro ně zcela lhostejné. V tomto případě se můžete obrátit na verzi se zvířaty. V podstatě jsou všechny malé děti, bez ohledu na pohlaví a preference, ohromně teplé na různé druhy zvířat.

Konstrukce místnosti může být věnována konkrétnímu zvířeti nebo malé zoo. Pokud například dívka upřednostňuje kočky, pak by motiv Kitty byl ideální volbou pro dekoraci.

Tato kreslená postava je nyní docela populární mezi malými princezny mladšími 10 let. Lůžko může být vydáno v podobě domu této hrdinky.

V kariérách je bydlení Kitty růžové, takže dívky se rozhodně budou líbit. V jiném případě můžete udělat velkou aplikaci na hlavu zvířete. Tato možnost osloví dívky po 5 letech.

Aby nedošlo k nasycení prostoru růžovými odstíny, je lepší vytvořit bílé stěny a strop. Nábytek a další příslušenství zakoupené ve vaší oblíbené barvě dívky.

Fanoušci absolutně všech zvířat mohou zařídit nejkrásnější místnost pro dívky založenou na zoo. V tomto případě můžete na stěnách zavěsit figurky různých zvířat. Prvky tropických rostlin budou dokonale zahrnuty do tohoto typu interiéru. Například malá opice, která visí na vinici, bude původní výzdobou v blízkosti plochy.

Chůze zebra a roztomilá odpočívající želva se dokonale hodí do takového interiéru. Aby nedošlo k nasycení místnosti s velkým množstvím jasných barev, stojí za to, aby se zabýval určitou klimatickou zónou, do které bude ložnice navržena.

Popelka

Interiér v místnosti pro dívku založený na této známé pohádce bude vynikajícím darem pro každou malou princeznu. V tomto případě je zdi lepší vyzdobit v jasných barvách. Může být světle žlutá nebo béžová.

Lůžko může být vyrobeno ve formě dýhového vozíku pro Popelku. Můžete si objednat takové lůžko od jakéhokoli mistra, který ví, jak pracovat se sádrokartonem.

Na stěnách můžete kreslit hrad, který je v dálce. Skvělou výzdobou bude skleněná papuče, která se bude konat v blízkosti pracovního stolu. Nálepka na šatníku s obrazem roztomilé hrdinky této pohádky bude vypadat velmi originálně.

Další dekorace mohou sloužit jako obrazy na stěnách s oddělenými epizodami z karikatury Disney založené na pohádce.

"Květinová farma"

Skvělý nápad pro dívčí pokoj v designu bude květinářství. Pokud majitel ložnice nedává přednost jednomu nebo druhému hrdinu z pohádky nebo z kreslených filmů, pak bude výzdoba ve stylu květinářství dokonale vyhovovat.

V tomto případě si můžete vybrat tapetu pro dívku v místnosti s obrazem malých kytic. Velké květiny v provedení stěn je lepší nepoužívat. V jedné části místnosti můžete nakreslit kouzelný strom.

V takové ložnici bude rozkládací pohovka pro dívku vypadat dobře. To harmonicky zapadá do tématu a bude zobrazovat zahradní zahradní houpačky na pozadí vonné zahrady.

Chcete-li nastavit sytost barev v místnosti, je lepší používat koberec bílou. Můžete se tak zbavit pocitu nadměrného jasu a posedlosti v ložnici.

Lustry a svícny ve formě květinových uspořádání budou vynikajícím doplňkem k celkovému obrazu. Záclony v tomto případě je také lepší použít v jasných barvách.

Optimální

Pokud rodiče chtějí realizovat myšlenku interiéru v místnosti pro dívku, která bude sloužit po dlouhou dobu, pak je lepší nechat se připojit k určitému tématu.

Preference dětí se často mění a jejich oblíbené kreslené postavičky za rok mohou ustoupit do pozadí. V tomto případě je lepší uspořádat pokoj v neutrálním stylu.

Při výběru tapety v místnosti pro dívky můžete použít jemné růžové tóny. Strop je pak lepší uspořádat v bílé barvě. Knižní a stolní počítač také perfektně zapadá do interiéru v tomto tónu. Ale židle lze zakoupit v měkké růžové barvě.

Je lepší umístit lehký laminát na podlahu. Pokud je to nutné, koberec by měl být také bílý nebo světle béžový. Kvůli prostornějšímu vzhledu prostor může vypadat jako fantastický strom.

Velký růžový zajíc od plyše v rohu bude vrcholem ložnice a ochrání spánek malé princezny.

Grafický design

Často se rodiče ptají, co by mělo být moderní místnost pro dívku po 12 letech. V tomto věku dochází k dramatickému proměnlivému vývoji dětí a dospívající jsou blízcí dospělým, pokud jde o chuťové preference.

Ale stále chci zachovat atmosféru dovolené a dětství v domě. V tomto případě by byla vynikající volbou použít při návrhu geometrických tvarů, vyrobených v různých odstínech.

Například stěna v horní části postele může být zdobena obrazy velkých vícebarevných čtverců. Zbytek prostoru může být zdoben bílou barvou.

Dalším jasným místem v místnosti bude rozkládací pohovka pro dívku. Lůžko může mít neobvyklý tvar, nebo ložní povlečení se závojem by také měly mít obrázky jasných geometrických tvarů.

Skvělý doplněk sloužící jako obdélníkové žárovky a lustry. Pracoviště může být vyrobeno v původní podobě trojúhelníku. V tomto případě by měla být židle vyrobena z plastu světlé barvy. Není potřeba používat kancelářské židle v měkkém čalounění.

Na podlahu můžete položit kulatý bílý koberec. Umožňuje také obraz prvků geometrických tvarů.

Děti pro dva

Jak vybrat styl pro dívky v místnosti, pokud tam žijí dva? Tuto otázku často kladou rodiče, kteří mají více než jedno dítě. V tomto případě je velmi obtížné rozhodnout o předmětu návrhu, protože věk hostesků v ložnicích se může drasticky lišit a také preference.

Takže je lepší použít klasický styl v designu místnosti. Pak se vezmou v úvahu chutě obou dívek. Je žádoucí uspořádat stěny v jasných barvách bez příliš velkých výkresů. Pak budou mít všichni možnost zavěsit obrázky se svými oblíbenými obrázky ve své zóně.

Spánek v pokoji pro dvě dívky je lepší uspořádat u opačných stěn místnosti. Takže každá z princezních bude schopna cítit osobní zónu a přinést do ní potřebné elementy výzdoby podle svého uvážení.

Pracovní plochu lze kombinovat. Dobrou volbou by nebylo koupit hotový stůl, nýbrž učinit stůl v rozměru celé stěny v blízkosti okna. V bočních částech je vhodné a vhodné pro každou dívku vyrábět regály pro knihy a jiné školní potřeby.

Abyste se vyhnuli sporům ohledně výběru záclon pro dívčí pokoje, je lepší zvolit si klasickou verzi bílé opony. Na druhé straně mohou malé ženy v domácnosti zdobit její část s motýly nebo květinami.

Aby se do interiéru dostalo většího rozpoložení, zvláště jestliže hosteska ložnice není starší než 12 let, měla by být ložní prádlo a přehozy vybírány v růžové a fialové barvě. Mohou být zobrazeny s květinami nebo hrdiny z oblíbených kreslených filmů.

Pro dospívající

Dívky, které už jsou starší 13 let, je někdy obtížné potěšit při opravách. To je způsobeno skutečností, že adolescenti v tomto věku jsou velmi citliví vůči vnějšímu světu a jakýkoli tlak dospělého člověka je vnímán jako přímá hrozba pro jejich osobní prostor.

V tomto případě by měli rodiče být co nejpříjemnější při výběru stylu ložnice. Všechny otázky by měly být projednávány s dítětem, jeho chuť by měla být ve větší míře zohledněna.

Dívky v dospívání často přecházejí z růžových a fialových odstínů. Někteří dávají přednost tmavým tónům. Ne zcela odporuje jejich chuti, je lepší najít kompromis.

Například stěna v blízkosti postele může být uspořádána v tmavých odstínech, a zbytek prostoru ve světlejších barvách. Teenager scenérie si může vybrat sám. Pak udělá ústupky, pokud rodiče chtějí rozhodnout o typu záclon nebo nábytku podle jejich přání.

Pro dívky v tomto věku v místnosti by měla být poskytnuta prostor pro přijímání hostů. Koneckonců, přátelé mohou často přijít na hostesku. Proto, v ložnici by měly být poskytnuty další prostor ve formě židle nebo malá pohovka.

Pokud je prostor pro dívku malý, pak je lepší dostat měkké poufs. Mohou být odstraněny v komoru a ve správnou chvíli se dostat ven. Moderní teenageři často milují zdobení svých ložnic plakáty svých oblíbených herců nebo hudebníků. Je nutné předem souhlasit s tím, jak si dívky upevní na stěny, aby nedošlo k poškození povlaku.

Základní principy pro výběr nábytku pro dívky v místnosti

Správným uspořádáním dětské ložnice je nejen design stěn a stropů, ale také správná volba všech zařízení. Při nákupu nábytku v ložnici musíte dodržovat několik závazných pravidel:

  • materiál, ze kterého je místnost naplněna, musí být přirozený;
  • stoly a police bez ostrých rohů jsou zakoupeny v ložnicích pro dívky do 7-10 let;
  • šatní skříň v dívčí místnosti by měla být prostorná a měla několik sekcí (police a věšák);
  • stůl a židle pro děti do 13-15 let by měly být nastaveny na výšku, pak je nemusíte kupovat každý rok.

Pokud je pokoj malý pro dívky ve velikosti, pak můžete zvážit možnost s palandou. V takovém případě bude více prostoru pro vybavení pracovní nebo herní plochy.

V místnosti pro dvě dívky je nutné nechat co nejvíce prostoru pro aktivní hry. K tomu je třeba minimalizovat množství nábytku. Šatní skříň je lepší koupit jeden velký najednou pro dva.

Police na uložení knih a malých věcí lépe visí na stěnách. Úložný prostor pro hračky může být také jeden, pouze s různými osobními zásuvkami a skříňkami pro každou domácnost.

Nábytek pro dospívající dívky by měl být poměrně jednoduchý a praktický. Není třeba kupovat velmi objemné lůžko nebo pohovku. Je lepší nasměrovat veškeré úsilí na organizaci pracovní oblasti. V tomto věku tráví téměř všechny volné chvíle dívky na domácí úkoly nebo počítač.

Židle u stolu by měla být co nejpříjemnější. Stejně jako osvětlení v této oblasti - maximální. Nábytek pro dospívající dívčí pokoj je možné zakoupit v klasickém stylu. V tomto případě při výměně prvků výzdoby v ložnici bude v každém případě vhodné.

V místnosti musí být velké zrcadlo, protože dospívající dívky věnují spoustu času jejich vzhledu. V zrcadle experimentují s make-up a účesy.

Chcete-li udělat krásnou a originální ložnici pro dívku, musíte nejprve poslouchat touhu dítěte. Pak společně diskutujte o všech nuancích a společně rozhodněte. Pokud vůbec neposloucháte malou hostesku, pak nejjemnější a nejdražší interiér nebude dětskou radostí. Ale my všichni víme, že princezna, která v budoucnu vyroste v harmonii a lásce, bude nutně skutečnou královnou.