opravy

Carbon potažený lehkou převodovkou

Anonim

Vkládání karbonů z uhlíkových vláken - úkol, který je pro všechny možné. Nejdůležitější je znát metodiku, jak tuto práci vykonávat a být trpěliví, protože proces musí být namáhavý. Ale čas strávený a úsilí se více než vyplatí v novém vzhledu vozidla.

Existují dva způsoby použití takového filmu na automobil: suché a mokré. V prvním případě musí umělec pracovat v tomto oboru, protože film je aplikován jednou na povrch vozidla. Poté nemůže být jeho pozice opravena. Mokrý povlak je mnohem snazší. A hlavní výhodou této metody je, že pozice filmu na vozidle lze kdykoli upravit, dokud povrch není suchý.

Než začnete pracovat přímo na přeměně vzhledu auta, měli byste připravit potřebné nástroje. Jejich počet musí nutně zahrnovat:

  1. Stěrka (plstěná nebo plastová).
  2. Kancelářský nůž, nůžky.
  3. Značka nebo značka.
  4. Vybudování vysoušeče vlasů.
  5. Stříkat mýdlovou vodou.
  6. Bílý destilát nebo jeho ekvivalent.
  7. Ubrousky bez vláken.
  8. Maskovací páska

Pokud jsou všechny nástroje a materiály na skladě, můžete pokračovat v tak zábavné práci jako vložení auta s vlastními rukama s uhlíkem. A první věcí, kterou můžete začít, je mytí automobilů. To musí být provedeno nejdůkladněji. Neporušuje a neleží tělo.

Dalším krokem je řezání plátna. Nejlepší je začít s velkými díly: střechou, kapucí atd. Chcete-li dosáhnout přesnějšího výsledku, můžete připojit film k tělu vozidla a nakreslit na fólii část, kterou prořezáváte. Dále na kruhovém obrysu můžete řezat obrobek. Nebude nadbytečné kontrolovat ji připojením.

Když je připravený polotovar pro vkládání částí těla, musíte odmastit povrch, na kterém bude fólie připojena. Chcete-li to provést, otřete ho leskem nebo jiným rozpouštědlem.

Takže jste vyrobil obrobek a připravil povrch. Zdá se, že můžete začít film připojovat. Ale pak se ukazuje, že se provádí suchý uhlík. A v takovém případě nebude možné opravit možné nedostatky bez poškození materiálu. Proto by měl být povrch dílu navlhčen velkým množstvím mýdla a vody z postřikovače. Výsledkem práce by měla být zcela mokrá část těla. Suché prostory by neměly být!

Většina práce již byla dokončena. Zůstává trochu - držet film. Je-li tato operace prováděna jednou osobou, je těžké to udělat bez montáže pásky. S ním byste měli opravit část filmu na těle. Toto by mělo být provedeno co nejpřesněji podél obrysu části, která má být lepena. Na opačné straně fólie je nutné oddělit ochranný substrát. Dále byste jej měli připevnit k tělu a vyhlazovat ho pomocí stěrky. Musíte také udělat se zbytkem dekorativního nátěru. Když bude celý film umístěn na částech těla, měl by být vysušen. K tomu potřebujete sušičku budovy. Je nutné současně ohřát film teplým vzduchem o teplotě 70-80 stupňů Celsia a hladit povrch stěrkou.

Na tomto lepení uhlíkových vláken. Stejný postup je třeba dodržet i pro zbytek karoserie. Nedoporučuje se umýt vozidlo a řídit po dobu deseti dnů po tomto postupu. To je nezbytné, aby film dobře vysušil a neklesl.

Takto se provádí povlékání uhlíkem. Fotografie vozů po takovém postupu potěší oko. Vypadají úžasně.