zahradnictví

Rosebud pelargoniums: popis a péče

Anonim

Úžasná elegantní krása rozlišuje skupinu zonálních mušlí, nazývaných růžové kostičky. Působivé květiny kultury, shromážděné v bujných květenstvích, se podobají polopouzlujícím malým postřikovým růžím, že tato podobnost vytvářela základ takového neobvyklého jména.

Rosebudové pelargoniumy, nebo jednoduše rozebuds (rosaceae), jsou velkolepé, hustě dvojité tváře, které ovlivňují hojnost květin, spojují se do velkých luxusních květenství, jemných a vyžadujících pozornost. Informace o vlastnostech rostlin, odrůdách a potřebné péči budou popsány v tomto článku.

Seznamte se s Pelargonium Rosebud

To je věřil, že pelargonium, stejně jako mnoho druhů rodiny Geranium, vyrovnává psychologické klima v rodině a je jedním z nejvíce domestikovaných plodin. Její nádherná krása přitahuje pozornost ctihodných sběratelů a začínajících květinářů. Grandiózní výběrové studie vytvořily mnoho odrůd a hybridů této kultury. Všechny jsou spojeny velmi působivými květy dvojitých květů, z nichž je tolik, že jejich okvětní lístky se často neotevřely.

Ale nejen kvety jsou hodné obdivu. Zónové pelargonia se vyznačují také jasnými dekorativními listy, na zeleném poli, které opakují obrysy obrazně vyřezávaného okraje, procházejí hranicí kontrastu.

Rosebudové pelargoniumy jsou polorostry až do výšky 0, 6-0, 8 m, s fragmentovanými barevnými, hustými, pýřitými listy a dekorativními květenstvími pevně usazenými na stopkách. Poměrně vysoká nenápadnost plodiny umožňuje pěstovat ji doma jako rostlina na květiny, převzít ji na balkón nebo ji zasadit do květinového záhonu pro léto. Kvete po celou letní sezónu a s nástupem na podzim je vykopán, řezán a uspořádán v chladném pokoji s teplotou +12 ... +14 С.

Rosebud pelargoniums: péče

Mělo by být poznamenáno, že tento druh je trochu víc rozmarný a náročný na péči než jeho ostatní protějšky.

Pro zajištění kompetentní péče musí zahradník vědět o vlastnostech zemědělského inženýrství.

Osvětlení a zalévání

Vnitřní rozebuds netolerují přímé sluneční světlo, ztrácejí dekorativitu a získávají spálené listy, ale zahradní odrůdy jsou věrné slunci a krásně rozkvétají v otevřených květinových záhonů. Všechny růžové pelargonie jsou velmi citlivé na prodloužené chlazení a teploty pod + 10 ° C jsou považovány za nepohodlné. To není překvapující, protože africká savana je uznávána jako místo narození rostliny a původně byla termofilní.

Přiměřené mírné zavlažování teplou vodou je další podmínkou, která diktuje pěstitele květinářství. Je to milování na vlhku, ale neustálé zaplavování způsobí hnilobné projevy v kořenech, proto před zaléváním rostliny byste měli zkontrolovat půdu pod křovím, abyste se ujistili, že je nutné další zavlažování.

Vnitřní odrůdy vyžadují hygienické postupy a jednou týdně se rostlina stříká nebo podává sprchu, po které se listy navlhnou ubrouskem.

V zimě rozeznávají růžové dřevo, zastavují růst, ztrácejí listy a vyklízí stonky. V této době je rostlina příležitostně napojena, přestává krmit a snaží se ho nerušit.

Krmení

Aktivní jarní a letní období vyvolává intenzivní růst roubíku, vyžaduje nutnou výživu. Krmení kultivujte s komplexními minerálními hnojivy jednou za 2 až 3 týdny. Zvláštní důraz je kladen na přípravky obsahující fosfor a draslík, které poskytují sílu rostliny při rozkvětu a květu.

Chov

Králíci se chovají výhradně řezáním. Semena růžového dřeva pelargonium nezdědí odrůdové charakteristiky mateřské kultury, proto jsou chovatelé používány při výzkumu vývoje nových odrůd.

Rosebloods se plazí po celý rok, ale je to lepší, než to udělat během období maximální aktivace rostliny - od března do července. Z děložních rostlin, polopříští (ne zelených!) Řezy jsou řezané, z nichž každá by měla obsahovat 3-5 internodes. Listy jsou odstraněny přibližně z 9/10, ponechávají-li se pouze skvrny s malým kusem listu, řezy se suší ve vzduchu po dobu 30-50 minut.

Řezy jsou citlivé na patogenní mikroorganismy, proto zkušení pěstitelé doporučují jejich výsadbu v půdní směsi získané speciální půdy s vermikulitem v poměru 1: 1. Před naší výsadbou se osiva dezinfikují, naplní se připravenou půdou a vysazují se řízky. Zvláštní pozornost je věnována zavlažování, mírné a pravidelné. Zakořeněné řízky po 3-4 týdnech.

Transplantace

Kvetoucí pelargonium rostou rychle a vyžadují transplantaci. Proveďte to na jaře, než se rostlina začne intenzivně rozvíjet. Kontejner pro rostlinu by měl být o 2-3 cm širší než první v průměru a čerstvá půda by měla být výživná a prodyšná. Zcela vhodná je hliněná směs, která se skládá z následujících složek: trávník, humus, rašelina, říční písek a perlit (4: 2: 2: 1: 1) - nebo zakoupená půda s neutrální reakcí.

Po transplantaci se rostlina napájí a udržuje mírnou půdní vlhkost několik dní. Vznik nových výhonků - znamení úspěšného zakořenění v čerstvé půdě. Dále se ořezává, tvoří křoví a stimuluje kvetení. Tento postup se provádí opatrně: prořezává se na samém podstavci, pokud jsou mladé výhonky, nebo opustí stonky 5-15 cm (na základě vlastních představ o tvaru křoviny). Po prořezávání vyžaduje kultura vysoce kvalitní osvětlení (ne slunce!) A pečlivé zalévání, protože při absenci listů je odpařování minimální a vyžaduje méně vlhkosti. Při nadměrné dodávce vody může kultura "udusit".

Odrůdy růžového Pelargonium

Z mnoha rozbudok je těžké vybrat nejkrásnější. Zde jsou některé z nejžádanějších odrůd, které jsou oblíbené a příjemné s luxusním dotykem:

• Apple Blossom Rosebud je nádherná škála růžového pelargonia s jasně bílými květy s purpurově růžovým okrajem a zeleným srdcem, shromážděnými v těsném velkém květenství.

• Deniz je nezpochybnitelným favoritem mnoha výstav a oblíbeností pěstitelů květin. Rozmanitost s obrovskými hustě zbarvenými květy bledé broskvové barvy, s růžovým okrajem kolem okraje okvětních lístků.

• Albina je kompaktní kultura s velkými sněhově bílými okvětními plátky s lehce nazelenalým odstínem okvětních lístků.

• odrůdy Pelargonium rosewood Beverly Park - krásný pestrý bush s froté růžovými lososy.

• Natalie je vynikající odrůda s polodvojnými květy lososové barvy s širokým bílým okrajem na lístcích.

Je nemožné vyjadřovat eleganci takové kultury, jako je růžový pelargonium. Fotografie zobrazující rozbudki plně vyjadřují krásu rostliny, ale živá květina, která zdobí dům nebo zahradu, je opravdu báječná podívaná.