nábytek

Lepidlo na nábytek: která z nich je lepší?

Anonim

Při obnově nábytku musíte mít nejen kvalitní díly, ale i lepidlo. Spolehlivost struktury závisí na tom. Nesprávně vybrané produkty mohou zkazit vzhled výrobku a jeho funkčnost. Ne vždy pokyny pomáhají vědět, na jaké materiály je lepidlo vhodné.

Existuje mnoho typů lepidla, které se liší barvou, strukturou, složením. Pro každý materiál existují vhodné prostředky. Pokud je vyberete správně, návrh bude pevný.

Pravidla výběru

Chcete-li zakoupit správné lepidlo pro nábytek, musíte zvážit několik jednoduchých pravidel:

 • typ povrchu: obvykle je uvedeno na obalu, pro které materiály je výrobek určen;
 • typ základního nátěru: lepidlo na nábytek může držet všechny detaily dohromady, ale základna je poškozená, takže byste měli zvolit nástroj na syntetické elastomery;
 • složení: nesmí existovat trichlorethan, který je velmi škodlivý pro lidské zdraví;
 • přítomnost syntetického kaučuku a rozpouštědla: složky jsou pro člověka neškodné;
 • barva: obvykle nástroj je prezentován ve formě bílé nebo žluté barvy, takže musí být vybrán pro váš nábytek;
 • znamená hustotu: je nutné zvolit ukazatel, který není nižší než 1, 1 g / cm3, což stačí pro kvalitní práci.

Jednoduchá pravidla vám pomohou získat správný produkt a opravit produkt.

Druhy lepidla

Kromě pravidel pro výběr lepidla je třeba věnovat pozornost druhu finančních prostředků. To umožní vykonávat práci při upevňování předmětů. Lepidlo na nábytek má několik typů. PVA nebo polyvinylacetát, který je rozdělen do dvou typů: pro domácí a opravu zahradního nábytku. Druhý typ je odolný proti vlhkosti, ale protože má žlutou barvu, může zanechat stopy.

Akrylátové latexové lepidlo je ideální pro opravy výrobků z různých materiálů, pro které je důležitá trvanlivost a bezpečnost. Má nejlepší penetrační schopnost, takže je vybrána pro obnovu nábytku s mechanickým namáháním. Ve složení nejsou toxické látky.

Kontaktní lepidlo pro nábytek je určeno pro lepení plastových dílů. Práce s nástrojem musí být pečlivě, protože dochází k okamžitému spojení. Ale vzhledem k tomu, že v kompozici je kaučuk, lepidlo se netvrdí.

Chcete-li obnovit mastné dřevo, potřebujete vhodné lepidlo pro nábytek. Co je lepší použít? Pro toto je vhodné polyuretanové lepidlo. Prostředek je odolný proti vlhkosti, proto je ideální pro návrhy zahrad. Po práci je neviditelný šev.

Polyuretanová lepicí tmely se používají pro lepení výrobků s mezerami. Nástroj je obnovení jakéhokoli nábytku. Doba expozice je 1 minutu. Po tomto okamžiku by měl produkt zůstat nehybný po dobu dvou dnů.

Pro různé materiály je použito dvousložkové epoxidové lepidlo. Kompozice je užitečná pro vyplnění mezery a pevnost zůstává vysoká. Po ukončení procedury můžete aplikovat libovolný filmový nátěr.

Příprava na práci

Aby lepidlo na dřevotřískové desky fungovalo dokonale na povrchu, musíte připravit vše, co potřebujete pro tento postup. Části musí být čisté. Předem třeba pískovat povrch, který odstraní skvrny starých prostředků.

Poté je nutné tyto části odmastit rozpouštědlem. Když produkt vysuší, lepidlo se na něj aplikuje na nábytek vyrobený z dřevotřískové desky. Který je lepší vybrat, je žádoucí rozhodnout předem. Po vysušení je nábytek připraven k použití.

Jaké lepidlo je vhodné pro dřevo?

Pokud se připravujete na postup, stejně jako vybrané lepidlo, nábytek bude opraven tak, aby lepící spoje nebyly viditelné. Následující nápravná opatření jsou vhodná:

 • tesaře;
 • Pva;
 • syntetické materiály;
 • kasein.

Truhlářské lepidlo se používá při opravě nábytku. Zařízení je však velmi vnímavé vůči vlhkosti. Dokonce i když upevníte detaily konstrukce, která bude stát ve vzduchu, zhroutí se v chladu. PVA má stejné nevýhody. Syntetické činidlo má nejkratší životnost, protože povrch je zničen díky laku.

Evropské fondy

Lepidla zahraničních firem si zaslouží pozornost, protože většina z nich je odolná proti chladu. I když je konstrukce umístěna ve vzduchu, můžete pracovat bez problémů. Kompozice je zcela připravena k použití, a proto není nutné řádně míchat součásti.

Takové směsi jsou odolné proti vlhkosti, jinak vlhkost, která padá na strom, nebude schopna řádně vyschnout. Postupně, plísně, nepříjemný zápach. Evropské fondy jsou šetrné k životnímu prostředí, ačkoli nejsou zcela neškodné. Po zaschnutí jsou díly řádně upevněny.

Lepidlo titebond

Výrobky vyráběné populární americkou společností. Titebond dřevěné nábytkové lepidlo těsně utěsňuje konstrukce. Společnost neustále pracuje na vylepšení technologie, takže rozsah je pravidelně rozšiřován.

Společnost se zabývá uvolňováním lepidla na následujících základech:

 • alifatické;
 • polymer;
 • polyurethan;
 • protein;
 • syntetický kaučuk;
 • vody

Lepidlo se používá k vytvoření překližky, podlahy, nábytku. Výrobce kontroluje, zda jsou výrobky v souladu s kvalitou, pevností a odolností proti vlhkosti. Truhlářský nástroj je vhodný pro opravu nábytku díky odolnosti proti vlhkosti, odolnosti proti mrazu.

Nástroj se skládá z polyalifatické emulze, takže je viskózní a chemicky stabilní. Nebojí se teplotní poklesy, stejně jako další nepříznivé faktory. Mezi výhody patří:

 • vynikající přilnavost k povrchu;
 • dlouhé stisknutí není nutné;
 • vysoká hustota;
 • ne abrazivní;
 • odolné vůči rozpouštědlům
 • Snadno se vyloučí před sušením.

Péče o dřevěný nábytek

Po lepení dřevěný nábytek potřebuje více než kdy jindy péči. Je nutné používat jednoduchá pravidla. Dokonce i když používáte vysoce kvalitní lepidlo, nepokládejte nábytek ani za studena, ani za slunečního světla. Negativní vliv a vlhkost, změny teploty.

Není třeba instalovat konstrukce poblíž balkonu nebo okna. K ochraně produktu před slunečním zářením je nutné ošetřit povrch lakem a pak voskem. Abyste zabránili hmyzu v lese, musíte každé léto otřít spodní části konstrukce tkaninou s terpentinem.

Nábytek musí být instalován na rovnou podlahu, jinak se v průběhu času projeví deformace. Čištění by mělo být prováděno leštícím hadříkem se směsí vosku a antistatiky. Aktualizace produktu pomůže rostlinnému oleji, například lopuchu. Bude to trvat několik kapek a hadříku.

Aby nábytek spolehlivě sloužil po mnoho let, musí být restaurování provedeno vhodnými nástroji a zařízeními. Poté musíte prostě dodržovat jednoduchá pravidla péče a podrobnosti návrhu budou kvalitativně propojeny.