nábytek

Proč potřebujeme mobilní oddíly do kanceláře? Jak nainstalovat mobilní oddíly v apartmánu?

Anonim

Mobilní oddíly jsou výhodné pro instalaci do velkých místností. Například v podkroví - prostor bez stěn. V tomto článku zjistíme, jak s pomocí těchto konstrukcí změnit interiér místnosti.

Účel

Vytvořte pocit soukromí. Hlavní funkcí oddílů je zvýraznění zón. Ačkoli, na rozdíl od závěsů a obrazovky, nerozdělují místnost na části, ale přidělují zóny. A vzhledem k tomu, že si mobilní oddíly můžete koupit levně (od 1300 rublů na metr čtvereční), umožní vám ušetřit peníze na vymezení prostoru.

Myšlenka takového výběru, aniž by došlo k porušení obecné jednoty v našich domovech, pocházelo ze sálů velkých obchodů. V sedmdesátých letech minulého století se mobilní telefony objevovaly ve velkých výstavních a obchodních centrech v zahraničí - to jsou podlahové a zavěšené konstrukce s variabilní konfigurací, na kterých se nacházely reklamy a informace. Ale nebyly to obvyklé druhy billboardů. Byli nad okny, mobilní telefony k nim a přitahovali pozornost kupujících.

Dějiny

Udělejte si malou exkurzi do historie vzniku moderních mobilních oddílů. Poprvé se objevili v Japonsku. Pak měly formu skládacích obrazovek, které byly vyrobeny z papíru. Byla přilepená na velmi tenkém dřevě, po kterém byly namalovány kaligrafiemi a umělci. Čas letí, módní trendy se mění, totéž se stane s těmito obrazovkami. V současné době jsou protějšky mobilními oddíly pro místnost, z nichž velký výběr uspokojí všechny potřeby a chutě. Proces jejich vývoje je propojen s vývojem ve všech oblastech výroby. Epocha nových technologií diktuje vlastní módní pravidla a trendy ve firemním životě, stejně jako v kancelářských a bytových interiérech, a proto je musíme dodržovat.

Aktuální trendy

Hlavní počet výrobců přepážek využívá přirozené rostlinné motivy. Například Casamania jim nabízí moduly, které jsou vyráběny ve formě větve s listy, zatímco každý bude schopen samostatně sestavit bosky (keře řezané v geometrických tvarech v parcích) nebo "pěstovat" strom. Ale společnost Vitra, která vyrábí mobilní oddíly, jejichž cena se pohybuje od 1300 do 3500 rublů na metr čtvereční, se podvodní téma fascinovala. Návrháři společnosti vytvořili záclonové závěsy, které se podobají rybářským sítím a řasám. Pokud jsou takové mobilní oddíly v apartmánu umístěny v blízkosti křesel s korálovými tvary z Edry, bude zde doma možnost vytvořit fragment podmořského pohádkového království.

Rugiano a Caimi nabízejí "tkát" nejvíce reálné krajky, ale ne z nití, ale z polymerů a kovových dílů. A společnost A & F Mendini vám umožňuje vytvořit rozdělení skleněných barevných kostek.

Odrůdy

V podstatě mobilní oddíly se vyznačují následujícími kritérii:

 • podle účelu (rozdělení prostoru, vymezení pracovních prostor, izolace proti hluku, vizuální izolace);
 • podle typu plnění (dvojitý, jednorázový);
 • podle funkčnosti (změna konfigurace prostoru, obecnosti interiéru, pokládání komunikací);
 • z materiálu (sklo, MDF, laminovaná dřevotříska, vinylová vrstva, plast, polykarbonát);
 • konstrukcí (příjezd pro přilehlé části, konečný regál modulu).

Rám

Kostra přepážky je vytvořena z PVC profilů nebo dřeva, ačkoli v poslední době jsou nejčastěji hliníkové mobilní kancelářské příčky vyrobené z ekologického, lehkého a odolného kovu, který je považován za hliník. Jejich návrhy mohou být velmi odlišné. Liší se velikostí, tvarem a materiály, které vyplňují rám.

Polykarbonátové desky

Polykarbonát je velmi odolný a lehký materiál. Ačkoli to není důležité pro vnitřní oddíly, ale stojí za zmínku, že je spolehlivý jak v chladném, tak v teple.

Skleněné tvárnice

Nejčastěji se považují za pohyblivé příčky ze skla. Může být neprůhledná nebo průhledná. Může být zdobeno všemi druhy vzorků: průhledné vzory - matné sklo a matné čiré sklo. Aby se zabránilo rozptýlení skla v malých úlomcích v případě náhodného nárazu, je na velké přepážky přilepena zcela průhlednou fólií, která zvyšuje pevnost.

Sádrová náplň

Sádrový vinyl je sádrová deska pokrytá vinylovým filmem. Je to materiál šetrný k životnímu prostředí, který má mnoho odstínů a barev.

Desky ze dřevotřísky

Desky jsou upevněny v rámech v 1 nebo 2 vrstvách. Při vyplňování dvou vrstev mezi nimi leží speciální zvukotěsný materiál, například minerální vlna. V takovém případě musí být celá konstrukce odolná proti vlhkosti, protože vlhká vatová vlna téměř ztrácí zvukově izolační vlastnosti. U uzavřených prostor vám umožňuje udržovat teplo na pracovišti.

Výběr konfigurace

Moderní mobilní oddíly v bytě av kanceláři se od sebe navzájem liší. Není to jen touha individualizovat svůj vlastní prostor, ale také sledovat vlastnosti prostor.

Při výběru konfigurace oddílů je třeba vzít v úvahu:

 1. Podle stylu a nálady. Mobilní kancelářské příčky lze naplnit jakýmkoliv materiálem, který vyhovuje dekoraci a interiéru celé kanceláře.
 2. Ergonomie. Pohodlné pracovní podmínky přímo ovlivňují činnost zaměstnanců.
 3. Týmový duch Při kolektivním vyjednávání je velmi důležité dát příležitost k tomu, aby se se svými zaměstnanci spojili a ušetřili tak osobní prostor pro každého.
 4. Osobní prostor. Tlusté mobilní oddíly umožňují použití žaluzie, budou moci zvýraznit vyčerpaný prostor.

Nevýhody

 • Je obtížné určit požadovaný počet modulů. Není možné předpovědět přesně, kolik prvků bude zapotřebí k vytvoření struktury požadované velikosti. Pokud potřebujete objednat jinou tašku s chybějícími součástmi v zahraničí, možná budete muset koupit další dávku dražší než předchozí.
 • Žádné izolační vlastnosti.

Výhody

Důležitost mobilních oddílů v důsledku rozmanitosti jejich výhod. Je třeba poznamenat, že jsou velmi vhodné pro použití. Výběr hranic je určen pro nejpohodlnější použití, které je poskytováno pro práci společného prostoru.

Například na modulu stojanu lze snadno zavěsit stůl. Pro lepší tuhost a stabilitu se používají speciální podpěry a konzoly, které se snadno instalují.

Skryté vedení může být snadno umístěno v samotných oddílech. Jejich horní prostor je určen k montáži závěsných polic a palec palců.

Mobilní oddíly do kanceláře jsou nastavitelné tak, aby kompenzovaly různé nepravidelnosti stěn a podlah.

Jejich velkou výhodou je rychlá demontáž a další montáž bez ztráty kvality. Pokud se pohybujete, můžete je vzít s sebou a uspořádat kancelář v jiném prostoru.

Další funkce

 • Pokud je to nutné, můžete umístit oddělené stěny, které mají radiátory, základní desky nebo kabelové kanály. To umožní vzdálené připojení.
 • Hliníkové mobilní přepážky v kanceláři umožňují skryté pokládání elektrických kabelů.
 • Malá velikost vodorovného povrchu vede k racionálnímu využití celého prostoru. V tomto případě lze pro připevnění poznámky použít svislé plochy a malé pracoviště umožňuje sestavit všechny položky potřebné pro práci a zároveň je dostat ven bez stoupání z křesla.
 • Systém Open Space umožňuje transformaci interiéru díky radiálním modulům.
 • Další stabilita je vytvořena připevněním příček na podlahovou krytinu.

Vytvářejte pohodlné zaměstnání pro zaměstnance pomocí kancelářských oddílů a účinnost jejich práce se začne rychle zvyšovat a tím i úroveň vašich příjmů.