interiérový design

Hall výzdoba v bytě: nápady a užitečné tipy

Anonim

Registrace haly v bytě je velmi důležitým aspektem pro praktičnost a komfort pokoje. Vzhledem k tomu, že tato místnost je určena pro společné volnočasové aktivity všech domácností a jejich hostů, měla by být uspořádána co nejpohodlně a nejtypičtěji. K tomu je třeba pečlivě zvážit zónování, barvy, osvětlení a umístění nábytku. Přesné výpočty a návrhové tipy pomohou dělat chodbu moderní, stylové a multifunkční.

Vývoj designu

Návrh haly v bytě se doporučuje začít s designem. Každý byt má vlastní prostor, v něm žije určitý počet lidí. Na základě toho je třeba vyvinout projekt, který pomůže místnosti plnit své okamžité funkce a současně vypadat stylově a moderní. Pokoj v soukromém domě je vždy mnohem víc, takže můžete uplatnit spoustu nápadů a vybavit jej speciálně pro přijímání hostů nebo relaxačních rodinných příslušníků. Sál v malém bytě (například v bytě Chruščov) může sloužit jako obývací pokoj, studovna a dokonce i ložnice (v závislosti na tom, kolik lidí žije v bytě a kolik místností obsahuje).

Proto byste měli pečlivě zvážit, kde a jak uspořádat nábytek, jakou barvu zvolit, jak správně uspořádat osvětlení. Sál bude vypadat originálně, pokud zvážíte každý detail interiéru. Teprve poté můžete začít opravovat.

Výběr materiálů

Krásný design haly v bytě přímo závisí na konstrukčních a dokončovacích materiálech. Sortiment obchodů je velmi různorodý, můžete si vybrat materiály v různých cenových kategoriích. Kvalifikovaní řemeslníci nedoporučují nadměrné úspory v návrhu, protože kvalita materiálu, funkčnost místnosti, její funkčnost a dlouhodobá oprava závisí na kvalitě materiálu. Levné materiály rychle ztratí svůj atraktivní vzhled (zlom, vyhoření na slunci atd.) A mohou být také zdraví škodlivé, protože nejsou šetrné k životnímu prostředí.

Zvláštní pozornost by měla být věnována i přesnému měření všech parametrů haly. To pomůže koupit přesně množství materiálů potřebných pro opravu (plus malá rezerva jen pro případ). Nebo vyjednávejte s prodejci o problému vrácení materiálů, které nebyly užitečné (mnozí se nyní dohodli na takových podmínkách).

Zónování

Registrace haly v bytě je neoddělitelně spojena se zónováním. To musí být provedeno tak, aby prostor prostoru byl co nejkonstrukčněji rozložen. Místnost je obvykle rozdělena na dvě zóny: jídelnu a rekreaci. Ale existují projekty, které rozdělují halu na čtyři části, kde se ke dvěma, která byla dříve oznámena, přidala ložnice a studovna. Zónování lze provádět pomocí příček, regálů, nábytku, osvětlení, podlah.

Je-li oblast malá, neměli byste v ní hromadit mnoho různých zón, protože velká hromadění nábytku neumožní halem být organické, vyjádřit jeden styl. Je lepší upřednostnit dvě zóny, které mohou podle potřeby měnit své funkce (například rekreační oblast se může změnit na ložnici). Pokud je v apartmánu kuchyně kombinovaná s obývacím pokojem, zónování se objeví přirozeně.

Stěny

Výběr materiálu a barev pro stěny je nejdůležitějším aspektem interiéru sálu v bytě. Výběr barev by měl záviset na prostoru místnosti a na funkčním účelu. Je-li síň malá, je vhodné upřednostňovat lehké tóny, které ji zvětšují. Také je třeba opustit velké kresby ve prospěch jednobarevného nátěru nebo malých výtisků.

Designéři doporučují použití červené, žluté, oranžové a zelené barvy, pokud máte v plánu přijmout hosty v hale nebo prostě trávíte čas aktivně. Pro uvolnění a naprostý klid si vyberte modré a fialové odstíny. Bílá barva je perfektně kombinována s černou barvou, vhodná pro aktivní a energické lidi. Pokud uděláte místnost úplně bílou, bude se jí zdát neúplná. Měla by být kombinována s jinými barvami, ale nesmí překročit určitou částku (ne více než tři).

Paul

Moderní výzdoba sálu v bytě závisí na podlaze. Může se jednat o parkety, přírodní dřevo, linoleum, laminát, koberec, stejně jako koberce a koberce (pomáhají skrývat návrhové vady). Nejkrásnější a trvanlivější jsou přírodní materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a dokonale udržují teplotu podlahy. Umělé plochy jsou rozpočet, ale mezi nimi můžete si vybrat originální, vysoce kvalitní materiály.

Velmi důležitým bodem je kombinace podlahy se stěnami a stropu, protože špatná volba podlahy může poškodit celkový vzhled místnosti.

Strop

Konstrukce haly v novém apartmánu bude vypadat moderně, pokud má pokoj stylový strop. Výška je zde důležitá. Je-li to více než tři metry, můžete si vybrat spoustu různých možností. Bude to vypadat skvěle víceúrovňová zavěšená konstrukce sádrokartonu nebo napětí. Vynikajícím řešením by byly dřevěné trámy ve stylu podkroví. Nízké stropy musí být zbarveny bíle, mající rovnou vrstvu vyrovnaného povrchu.

Osvětlení

Správný výběr osvětlení je také schopen vyzdobit hala. Nejpraktičtější variantou je víceúrovňová volba, při níž lze podle potřeby upravit podsvícení a osvětlit různé oblasti. Vynikajícím řešením by bylo instalace společného lustru s přítomností dalších svícnů, lamp a podlahových svítidel. Toto osvětlení přispěje k zónování místnosti a vytvoření slavnostní nebo romantické atmosféry.

Nábytek

Nápady na dekorace v bytě přímo závisí na uspořádání nábytku. Zde je třeba brát v úvahu jednoduché pravidlo: čím častěji se používá objekt, tím je volnější, aby se k němu dostal. V tomto případě byste měli dbát na radu návrhářů:

  • V rekreační oblasti se doporučuje položit pohovku nebo pohovku s židlemi. Konferenční stolek je zde velmi vhodný. Pokud to prostor dovolí, můžete nainstalovat krb.
  • V jídelně musíte nainstalovat stůl s židlemi. Pokud není dostatek místa, můžete omezit skládací transformátor, který se v případě potřeby z malého konferenčního stolku změní na velký jídelní stůl.
  • Pokud je plánována spánková zóna, musí být umístěna do výklenku nebo rozdělena na oddíl. Také sedět rohové pohovce nebo skládací měkký roh.
  • Pracovní plochu lze oddělit přepážkou, stojanem nebo stojanem.
  • Televizor musí být umístěn v rekreační oblasti, aby mohl být prohlížen z každého rohu místnosti.

Textil a příslušenství

Registrace sálu v bytě bude neúplná, pokud v něm nejsou žádné textilie a různé dekorativní prvky. Záclony by měly být co nejvíce kombinovány s čalouněním nábytku (přinejmenším tak, aby odpovídala barvě). Nezapomeňte na polštáře, kryty na židle a židle, ubrusy a ubrousky, které je třeba vybrat také pro obecnou škálu barev.

Příslušenství ve formě malby, figurky, fotografií, dětských kreseb a řemesel doplní interiér a vytvoří celkový komfort v hale. Vynikajícím řešením by bylo umístit čerstvé květiny do místnosti. Mohou to být exotické rostliny ve velkých hrncích. Malé kvetoucí květináče, umístěné na okenních parapetách a na povrchu nábytku (vše závisí na prostoru místnosti a na chuti vlastníků) vypadají skvěle.

K dosažení očekávaného efektu je třeba představit halu ve své dokončené podobě ještě před zahájením opravy a nábytku. Vynaložené úsilí bude odměněno hezkým způsobem, protože přinese estetické potěšení a praktickou spokojenost všem členům rodiny a jejich hostům.