udělejte to sami

Jak opravit zip: praktické doporučení

Anonim

Blesk na oblečení, které začalo rozptýlit, způsobuje nepohodlí a nervové podráždění. Problém však lze odstranit, aniž bychom se uchýlili ke službám dílny. Jak opravit zip? Pokusíme se najít odpověď na tuto otázku.

Co dělat, když zip není bohatý běžec?

Běžec často nechce sedět na zipu, protože tkanina na spodní straně zipu je zničena. Chcete-li tento problém vyřešit, stačí ošetřit materiál lakem na nehty. Jakmile látka látku namáčí, oblast, ve které se posuvník posouvá, se stává tužším. Tato metoda však umožní obnovit funkčnost dostatečně dlouhého blesku.

Chcete-li posílit poškozený prostor, jako alternativu k laku na nehty, použijte lepidlo s rychlým lepidlem. Aplikujte jej na poškozenou část blesku by měla být v malých porcích. Tato metoda umožňuje použití blesku mnohem déle než v případě použití laku.

Jak opravit jezdec?

Pokud se zip z důvodu posuvu posuvníku liší, je třeba jej stisknout. Chcete-li to provést, potřebujete obyčejné kleště. S jejich pomocí je nutné kov upevnit na každé straně jezdce. Není nutné stlačovat výrobek uprostřed, na místě, kde je jazyk připojen. Mohlo by dojít k trvalému poškození palce.

Jak opravit zip v případě, že výše uvedené akce neposkytly očekávaný výsledek? V takovém případě musíte úplně změnit posuvník. Chcete-li jej odstranit, je nutné odstranit zastávky na základně blesku a ohýbat je pomocí pomocného zařízení. Při výběru nového jezdce je třeba dbát na velikost starého. Parametr je zobrazen na vnitřní straně zařízení.

Jak opravit zip, pokud postrádá zuby?

Pokud jsou zuby vytáhnuty pomocí zipu vyrobeného z plastu, můžete je obnovit pomocí husté rybářské linie. Ta musí být navinutá v poškozené oblasti po průchodu látkou.

Co dělat, když potřebujete obnovit kovový zip? V takové situaci může být výrobek opravován vložením podobných zubů, které byly ze starého zipu vloženy na místo chybějících zubů. Hlavní věc je, že se hodí podle tvaru a velikosti. Můžete je nainstalovat na místo vytváření mezer stisknutím pomocí kleští.

Někdy zuby vyčnívají stranou a zabraňují volnému pohybu jezdce. V této situaci je nutné položit zip na tvrdý, rovný povrch, pak jemně zaklepat na celý povrch kladivem.

Jak opravit zip, jestližto jezdec je těsně kolem něj?

Na staré, nepoužívané na dlouhou dobu nebo nové věci, jezdec může chodit pevně. Chcete-li odstranit potíže, stačí mazání zipu. Pokud mluvíme o kožených oděvech nebo obuvích, může být mazání prováděno s použitím jakékoliv mastné látky. Mohou se však objevit skvrny na látce.

Univerzální maziva, která nepoškodí cennou položku, je stylus extrahovaný z tužky. K běhu se začalo hladce pohybovat, je nutné držet stylus několikrát po celou dobu trvání blesku. Pak byste měli několikrát připevnit a rozpínat produkt. To bude rovnoměrně distribuovat takový druh maziva.

Alternativně může být blesk potřísán mýdlem nebo voskem. Doporučuje se to dělat zevnitř. V opačném případě může maziva způsobit, že věci nejsou příliš estetické.

Na závěr

Takže jsme přišli na to, co dělat, kdyby se blesk rozbil, jak opravit produkt. Chcete-li to provést, stačí použít dostupné nástroje, které se budou nacházet v každém domově. Při pečlivé práci můžete plně obnovit výkon blesku, aniž byste se uchýlili k službám velitelů.