zahradnictví

Proč česnek zbarví žlutě? Hlavní důvody

Anonim

Velmi často, když se objeví výhonky česneku a začíná získávat sílu, zahradníci pozorují podivný obraz: listy rostlin zbarvují žlutě. Pokud zvážíme dobu výsadby, ten, který je zasazen před zimou, je náchylnější na změnu. Tak proč zimní česnek zbarví žlutě? To může vést k několika důvodům, které souvisejí s technologií a řádnou péčí. Nebo spíše se svými porušeními. Chcete-li zjistit skutečný důvod, proč se česnek změní na žlutou, musíte použít metodu výjimky.

Hlavní důvody

1. Pozdní přistání

Zuby rostlin byly zasazeny dopředu a podařilo se jim nejen zakopnout, ale také začít růst. Výsledkem je, že mladé, ale slabé výhony mírně zmrazí, dokonce i při mírném mrazu. Nejlepší čas na vylodění je považován za hluboký podzim. Česnek se změní na žlutou, pokud nejsou na zimu pokryty mulčováním. K tomuto účelu použijte humus nebo kompost.

2. Nedostatek hnojiva

Vzhledem k tomu, proč se česnek změní na žlutou, zkontrolujte množství a čas doplňků. Pro zimní odrůdu je zapotřebí dusík, který je velmi rychle vymyt z půdy. Jeho nedostatek je doplněn počátkem jara pomocí dusíkatých směsí nebo humusu a močoviny. Na podzim, minerální dresink je lepší neuplatňovat, půjdou do hloubky s pramenitou vodou. Je lepší používat přírodní organické látky. Při nedostatku draslíku a hořčíku se jejich druhy síranu používají na pět litrů vody, 10 g a 100 g.

3. Kyselost půdy

Příliš kyselá půda může být dalším důvodem, proč se česnek změní na žlutou. V tomto případě by mělo být vápno přidáno k zemi během jeho přípravy na výsadbu na kterémkoli ze svých kloubů. Se zvýšenou kyselostí je nutné tkat asi 60 kg prášku, 40 kg pro středně kyselou půdu a 30 kg pro mírně kyselou půdu.

4. Nedostatek vody

Když hlava začíná tvořit, potřebujete pravidelné zalévání. Tentokrát je v květnu a červnu. Nedostatečné zalévání je dalším důvodem, proč česnek změní na žlutou barvu.

5. Nemoci a škůdci

Jedním z důležitých důvodů, proč se česnek změní na žlutou. Choroby zahrnují bílé a bakteriální hniloby, černé plísně a fusarium. Toho lze předejít předem namočením inokula v roztoku manganistanu draselného. A jestliže byly ošetřeny nezpracované zuby, vylialy postele slabým roztokem vody a soli - jednu polévkovou lžíci na pět litrů. Z škůdců je kmen nematoda považován za nejnebezpečnější. Tyto malé červy nelze vidět pouhým okem. Ale jejich činnost je snadno vidět přes lupu, pokud vykopáte pár hlav. Budou ukazovat svou přítomnost trhliny kolem sušení kořenů, odlupování váhy a nepříjemný zápach. Stačí stahovat česnek a zkoumat škůdce. Infikované žárovky jsou odstraněny z místa a vypáleny venku. Blízkost česneku s neplodem, tymiánem, měsícem, mátou a koriandrem bude sloužit jako dobrá prevence proti parazitům.

Přání

Nedoporučuje se rostliny po bramborách a cibuli, mají stejnou chorobu. Když listy změní na žlutou, je česnek krmen s komplexními minerálními hnojivy.