konstrukce

Dekorativní měkké panely na stěnách v moderním designu. Nástěnné dekorativní panely

Anonim

Aby byl interiér neobvyklý a současně bezpečný, je sen každé moderní rodiny, zejména když jsou malé děti. Také každý chce mít dobrou zvukotěsnost místnosti, aby neslyšel sousedy a cítil se i volněji. To vše lze dosáhnout použitím dekorativních měkkých panelů na stěnách, které uspokojí všechna tato přání. Nyní je tento povrch velmi módní díky snadné instalaci, úžasnému vzhledu a také z bezpečnostních důvodů.

Výhody měkkých panelů

Takové rozhodnutí je důležité zejména pro mladé rodiče, protože děti často blázní kolem a pobíhají kolem bytu, učí svět. Taková činnost často vede k tomu, že mohou zasáhnout, např. Do zdi. A pokud je jako pohovka měkká, výrazně ochrání dětské hry.

Možnosti čalounění

Vzhledem k tomu, že dekorativní měkké panely na stěnách mohou být vyrobeny z kůže, koženky nebo tlusté tkaniny, mohou snadno doplnit jakýkoliv interiér a nezáleží na tom, zda jde o klasicismus nebo nejmodernější špičkové technologie. Hlavní věc je vybrat vhodný design a materiál.

Povrchová úprava látky

Nejoblíbenější čalounění měkkých panelů je tkanina. To je způsobeno tím, že existuje mnoho barev a odstínů, stejně jako možnosti s různými modifikacemi. Další možnost je populární kvůli ceně, která je poměrně malá.

Kůže a koženka

Nejlepší dekorativní panely na stěny vyrobené z kůže, udělají každou místnost bohatou a slušnou. Kožené panely jsou elegantní a mimořádně praktické. Dokončení může mít také mnoho možností, pokud jde o paletu barev, odstínů a textur. Jsou rovněž zdobené kamenem nebo reliéfem, což dává místnosti eleganci a luxus.

Jaká je krása měkkých panelů

3D panely (nazývané také to) mohou být integrovány do interiéru každé místnosti, od ložnice po obývací pokoj. Vše díky širokému výběru materiálů a barev.

Budou skrývat veškeré komunikace, elektroinstalace a vše, co by se nemělo ukázat.

Panely výrazně otevírají místnost, je to další výhoda, která pomůže snížit náklady na vytápění. Kromě toho bude materiál zajišťovat vynikající zvukovou izolaci.

Dekorativní měkké panely jsou vyráběny na stěnách z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Proto je možné je bezpečně aplikovat v mateřské škole, když si uvědomili sen každého dítěte o měkké místnosti, ve které můžete skákat a pádat, nebojíte se rušit sousedy nebo tvrdě udeřit.

Instalace těchto panelů je jednoduchá, takže můžete provádět opravy za několik hodin bez prachu a nečistot.

Kombinace měkkých panelů s tapetami a dalšími povlaky

Není nutné, aby byly stěny vybaveny měkkými panely, budou vypadat skvěle s jakýmkoli povrchem. Hlavní věc je kombinovat několik materiálů. Panely na stěnách v blízkosti měkkých rohů vypadají velmi působivě. Ukazuje se, že povrch pohovky nebo židle se rozšířil a obsadil více prostoru. Z tohoto prostředí se atmosféra v místnosti stává měkčí a teplejší.

Použití dekorativních panelů na stěny a stropy, stejně jako dokončování dveří a nábytku je velmi jednoduché, a proto jsou tak široce využívány. Také díky tomu můžete zaostřit na požadovaný objekt v interiéru. Můžete vytvořit rám na zeď za pohovkou, vybrat TV, bar nebo krb. Vzhled místnosti můžete měnit instalací osvětlení na měkké panely, čímž se zvýrazní všechny křivky jejich tvaru.

Pro lidi, kteří mají rád interiér jako pastelové barvy, budou vítány dekorativní měkké panely. Koneckonců, tyto odstíny samy o sobě vypadají sametově měkké a měkké. Stejná definice může být dána stěnám zdobeným těmito měkkými bloky. Proto se ideálně spojují do podobného barevného pokoje, doplňují je svým tvarem a milostí.

Dekorativní panely pro stěny (stěnové panely) nebo, jak se nazývají, 3D panely, dokonale zdůrazňují ložnici. Můžete si vybrat jejich barvu v barvě interiéru, budou také dát neobvyklý pohled do místnosti, pokud si je jako ložní prádlo. Vytvoření mírně surrealistického vzhledu postele, jehož povrch se rozprostírá jako zeď.

Čalounění může být textilní nebo kožené. Je vždy jemná a příjemná na dotek a pastelové barvy jsou jemné a elegantní. Výkres panelů má v podstatě klasický tvar, takže může úspěšně zdůraznit absolutně jakýkoli styl:

  • klasické;
  • Baroko;
  • art deco;
  • okouzlující;
  • high tech

Funkce panelu

Vzhledem k tomu, že panely jsou vyrobeny pouze z přírodních materiálů, nemohou způsobit alergie, jsou pro mnoho lidí velmi důležité, jsou také antistatické. Stojí za výběr z produktů pouze globálních firem, které jsou na trhu po dlouhou dobu. Jejich dekorativní stěnové panely na Ukrajině a Rusku se prodávají v širokém sortimentu.

Velikost těchto prvků se může lišit, vše závisí na výrobcích. Nicméně v podstatě jejich rozloha je v rozmezí 40 x 40 cm. Existuje více než čtyřicet variací embosování. Jejich tvary mohou být jak konvexní, tak konkávní.

Všechny měkké panely tvoří sendvič se třemi vrstvami. První je viditelná část, která může být z textilní koženky nebo pravé kůže. Druhá vrstva je měkká část, která má zvukově izolační a oteplovací vlastnosti. Dává panelu objem, který tvoří vzhled výrobku. A hlavní materiál, který drží celou konstrukci, je z PVC. Je odolný, takže stěnové dekorativní panely snadno přenášejí údery a spolehlivě se přidrží na jakýkoli povrch. Podle výrobců jsou zaručena až 25 let.

Samostatná instalace

Chcete-li panely nainstalovat vlastním rukama, není nutné, abyste byli opraváři a nemusíte mít speciální dovednosti. Nejdůležitější je označit vše horizontálně a vertikálně.

Začínáme s přípravou povrchu pro štítky. Stěna nebo strop je broušena a poté mletá. Toto ošetření přispívá k lepšímu uchopení panelů s povrchem.

Když je vše zarovnané a připravené, je vyložena stěna. Horizontální čáry měří úroveň a svislé čáry - pomocí závitu s zavěšeným zatížením.

Když je vše jasně odděleno, lze lepidlo aplikovat cikcakem. Je možné upevnit dekorativní panely na zeď, jak se vám líbí, je snadné začít horizontálně nebo můžete svisle. Nezáleží na tom, pokud je přísně v souladu. Pokud panely dosáhnou stropu, doporučuje se lepidlo zhora. Protože je lepší je nakrájet na dně, z estetické strany bude krásnější. Totéž platí pro rohy. Další věc, pokud potřebujete lemovat stěnu zcela horizontálně. Je nutné měřit všechno tak, aby byly extrémy na obou stranách panelu odříznuty a měly stejnou velikost. Takže vizuálně to dopadne harmonicky.

Při montáži a odříznutí přebytečné části je PVC odřezáván, vnitřní povrch je také zkrácen a materiál na přední straně je jednoduše ohnutý a upevněn, po kterém je panel nalepen na povrch lepidlem. Takto se instalace měkkých stěnových panelů provádí ručně.

Zakrytí stěny podle principu Capito

Takže jsme rozložili způsob lepení dokončených panelů na stěnách nebo na strop, v zásadě tato technologie umožňuje, aby byly namontovány kdekoli. A teď budeme popisovat, jak dosáhnout stejného efektu, že jste na plochu pokryli nezávisle látku a dosáhli vizuální podobnosti.

Kapitone styl byl používán po staletí, a teď je zpět v módě. Vezměte list překližky nebo dřevotřískové desky, velikost je určena pro budoucí měkkou část, vytvořte díry v místech, kde budou umístěna tlačítka. Nyní musíte textilii upevnit na jedné straně tak, aby neměla záhyby. Poté je pěnová pryž nebo syntetická zimolez položena na list překližky. Je pokryta čalouněnou látkou, která je již pevně upevněna na jedné straně a je zachycena ze všech ostatních. Je nutné získat rovnoměrně roztažený povrch. Poté jsou tlačítka instalována v plánovaných místech. Nosí nylonovou nit s jehlou. Poté přesuňte látku, plnič a odstraňte ji přes připravený otvor v překližce. Je nutné zajistit závit ze strany listu, který bude proti stěně. Takto se vytvářejí měkké stěny v interiéru vlastními rukama pomocí metody Capito.

V mnoha případech je tato metoda dokonce lepší než panely, protože tlačítka lze rovnoměrně rozdělovat předem, čímž se zabrání asymetrii. Ale panel bude muset řezat. Z tohoto důvodu je v některých případech použita první metoda.

Pokud plánujete, aby se část stěny měkká, pak se panely vejdou, a když potřebujete šit celý povrch, je lepší použít metodu Capito.

Můžete sešit stěny bez použití knoflíků. Chcete-li to provést, pomocí kolejnic udělejte požadovanou plochu stěnového rámu, který je připevněn k jedné straně tkaniny. Poté je vnitřek rovnoměrně položen a přilepen ke stěně. Dále upevněte látku na všechny ostatní strany rámu. Tato metoda poskytuje stejné vybavení jako obě výše popsané metody.

Byly zde popsány způsoby lepení dekorativních měkkých panelů na stěnách, jakož i způsobu pokrývání kapotou. Teorie je jasná, nyní zůstává ztělesnění všeho prakticky. Nejdůležitější je přijmout materiály šetrné k životnímu prostředí a požáru.