zahradnictví

Apple tree Bryansk: popis odrůdy a péče o strom

Anonim

Existuje obrovský počet odrůd jablek. Všichni jsou pěstováni v určité klimatické zóně. Možná neexistuje žádná země, kde by toto šťavnaté ovoce nerostlo a to je způsobeno skutečností, že jabloně je velmi nenáročný strom s vysokými výnosy. Toto ovoce se spotřebuje čerstvé, používá se při vaření při přípravě koláčů, másla, džemu, džemu, džemu, dušeného ovoce, ovocných salátů a mnoho dalšího. Recepty, ve kterých můžete aplikovat jablko, se nepočítají!

Dále v článku bude uveden popis odrůdy jablka Bryansk.

Kdo a jak byla odrůda vyšlechtěna

V důsledku překročení dvou odrůd jabloní SR0523 a chovatelky A. Winner získal Astakhovo řadu jabloní, které jmenoval Bryansk, na počest stejnojmenného města, kde byl chovný hybrid. Kvůli bohatému malinovému přílivu se chovatel nazýval jablkový strom Bryansk aloe.

Ve stejném vědeckém centru, kde byla odchována nová odrůda jablek, stejný chovatel choval další odrůdu v ​​důsledku přechodu Antonovka obyčejné a Golden Delicious. Takže se objevila jablka Bryansk golden. Získalo jméno kvůli podobnosti externích dat s odrůdou Golden, což znamená "zlatá".

Jabloň Bryansk šarlatový

Tento druh jabloně patří k časným zimním odrůdám. Barva jablek je bohatě karmínová nebo červenavě růžová. Výhodou odrůdy je, že strom má dobré výnosy, je odolný vůči změnám klimatického režimu, je nevyčerpatelný a plodí v krátkém čase. První sklizeň může být sklizena ve třetím nebo čtvrtém roce. Z nevýhod této odrůdy jablka Bryansk lze poznamenat, že plody nemohou být skladovány dostatečně dlouho - začnou rychle hnitět. Když je však uložen v chladničce, může být doba prodloužena až do února.

Na jablkách této buničiny je průměrná hustota a velikost. Maso je šťavnaté, se sladkou a kyselou chutí. Tasters v pětibodovém měřítku hodnotí chutové vlastnosti těchto plodů o 4, 8 bodu. To je velmi dobrý ukazatel.

Apple-strom Bryansk zlatý

Tato odrůda jablka odkazuje na pozdní zimní pohled. Barva ovoce je zlatožlutá. Buničina je granulovaná, šťavnatá a má sladkokyselou chuť. Díky své medové kořeněné vůni je vynikající pro sušení. Použití kusů pečení v čajových nápojích a dezertech dává "kus léta" v chladném zimním dni. Degustační skóre - 4, 8 bodu.

Literatura uvádí, že plodnost začíná v pátém nebo šestém roce. Ovšem v praxi se plody objevují již ve čtyřech letech. Výnos je průměrný, ale konstantní. Sbírka začíná od konce září. Jablka této odrůdy jsou střední velikosti a mají hmotnost 180-220 gramů, ale také větší vzorky. Odrůda je odolná proti chorobám a mrazu.

Tipy pro výsadbu jablka Bryansk

Vzhledem k tomu, že obě odrůdy mají pozdní výnos, je třeba je vysadit na jaře nebo na podzim. Je vhodnější - na jaře, protože strom má vyšší šance na dobrý vývoj a růst. Níže uvádíme několik tipů, které vám pomohou úspěšně zřídit jablkový strom Bryansk a získat dobré výnosy v budoucnu:

 1. Místo přistání musí být vybráno v dobře osvětleném prostoru.
 2. Pit musí být řádně připraven (odvodnění, hnojivo, správná hloubka a šířka jámy).
 3. Nákup sazenic by se měl provádět ve stejné klimatické zóně jako v místě výsadby.
 4. Kvalita půdy je vhodná hlína (nebo směs rašeliny, písku a kompostu).
 5. Vzdálenost mezi stromy by měla být nejméně 3-4 metry.

Apple péče

Po prvním roce po výsadbě stromu je nutné řezat korunu jabloně. A každá větvička by měla být řezána. To pomůže jablku zdržet plodu. Doporučuje se to udělat až 4-5 let.

K ochraně jabloně před škůdci, jakmile se zahřeje (duben měsíc), budete muset posypat korunu stromu. To se provádí dvakrát: když jsou pupeny opuštěné a před výskytem květenství.

Kromě toho, Bryansk jablka potřebuje pravidelné zalévání po celou horkou sezónu.

Prevence proti škůdcům

Navzdory skutečnosti, že obě odrůdy jsou dostatečně odolné vůči chorobám a vlivu škůdců, je problematické zabránit poškození chrupu. Důvod může sloužit jako nadměrná vlhkost a vysušený vzduch uvnitř listů stromu.

Aby tomu bylo zabráněno, je nutné s preventivními opatřeními manipulovat s kmenem a listy stromu speciálními prostředky. Výsadba jablek musí být plánována tak, aby jejich umístění bylo odděleno od ostatních zahradních plodin.

Pokud zjistíte hnědé skvrny na listech a jablkách, je jablko napadeno. Protože budou přijata tato opatření jako preventivní opatření:

 1. Jarní prořezávání větví stromů.
 2. Nejlepší oblékání s kompostem.
 3. Zpracování s potašovými hnojivy.
 4. Zavedení popílku do půdy jablka.

Léčba onemocnění jablek

Pokud choroba předběhla strom, pak nejprve musíte ošetřit půdu a posypat korunou jabloně. K tomu existují speciální řešení:

 • roztok močoviny;
 • oxychloridová měď (použitá před květem po první sklizni);
 • Bordeauxská tekutina;
 • síran měďnatý.

Když je škůdce odstraněn, musí být místo jeho umístění dezinfikováno síranem měďnatým. Na konci pracovního prostoru by měl být namalován olejovou barvou.

Závěr

Ovoce jabloní Bryansk golden nebo aloe vera mají vynikající vlastnosti pro spotřebitele: jsou nejen povrchně krásné, ale také šťavnaté. Mohou být konzumovány čerstvě. tepelně zpracované, používané při přípravě různých pokrmů. Bez ohledu na to, jak ochutnáte tato voňavá jablka, budete mít potěšení.