udělejte to sami

Jak nainstalovat podložku na linoleum vlastními rukama?

Anonim

Stropy jsou instalovány po obvodu místnosti, vykreslují podlahu v rámu a celkový vzhled místnosti je dokončen. V domácnostech s cementovým potěrem nebo betonovou podlahou se doporučuje, aby byly tyto prvky připevněny ke stěně. Pokud je podlaha z dřeva, mohou být tyto lamely připojeny přímo k němu. Dále se podíváme, jak správně nainstalovat základní desku na linoleum.

Typy soklu

Po položení linolea a tapety visel, je velmi důležité správně vybrat okraje, které skryjí všechny chyby, malé mezery mezi stěnami a podlahou, kabeláže a další komunikační vodiče. Dále má základní deska důležitou dekorativní funkci, která dává místu atraktivní a elegantní vzhled. Dnes díky velkému výběru najdete produkt popsaný ve stejné barevné škále jako podlahová krytina.

Mimochodem, při nákupu soklu byste měli vzít v úvahu barvu dveří, nábytku, platin.

V závislosti na materiálu výroby jsou tyto prvky několika typů:

 • Plastové. Dnes jsou považovány za nejoblíbenější. Používá se pro montáž na laminát a linoleum. Takové předměty nepotřebují lakování ani lakování. Instalace plastových podstavců je velmi jednoduchá.
 • Dřevo. Tyto sokly jsou dražší a jejich upevnění je trochu obtížnější. Barva je přizpůsobena na ozdobu obruby tak, že při ukotvení je pevná čára. Dřevěné sokly mají několik výhod - jsou šetrné k životnímu prostředí, jsou odolné a mají bohatý vzhled.
 • MDF. Takové podstavce napodobují drahé dřevo, ale jejich cena je mnohem levnější. Výrobky jsou odolné proti slunečnímu záření a vlhkosti, ale jsou vystaveny mechanickému namáhání.
 • Hliník. Takové podstavce se používají pro dokončování podlah drahého linolea, koberce a porcelánu.

Mnohé lištové lišty mají speciální výklenku pro pokládku drátů, internetový kabel nebo telefon. Jejich instalace může být provedena bezprostředně před instalací soklu.

Nuance instalace různých typů soklu na linoleum

Obyčejný podlahový sokl je prvek výzdoby, takže je musíte vybrat tak, aby se dobře hodily na linoleum. Při jejich výrobě používají různé materiály. U linolea je sokl z PVC považován za nejlepší variantu. Nicméně vzhledem k obrovskému počtu barev linoleových plechů můžete zvolit ideální dřevěné a dýhované prvky. Dále zvažte pravidla pro instalaci soklu na linoleum.

Plastové lišty

Tyto výrobky mají největší rozmanitost. Jejich cena je poměrně cenově dostupná, protože jsou poměrně populární. Plastové základní desky se dobře hodí do jakéhokoliv interiéru, protože si můžete vybrat libovolnou barvu, texturu a tvar. Výrobky jsou poměrně flexibilní, takže jsou ideální pro jakoukoliv stěnu, přesně se opakují její obrysy.

Nyní zvážit vlastnosti instalace plastového podstavce na linoleum to udělat sami.

To lze provést třemi způsoby:

 1. Samořezné šrouby. Nejčastěji plastový podstavec se skládá ze dvou prvků: vodítka a dekorativní. První z nich je připevněna ke zdi, druhá je upevněna pomocí zámků.
 2. Závěs hradů. Používá se jako spojovací materiál a umožňuje vám položit kabel v prostoru mezi základní deskou a stěnou.
 3. Pomocí tekutých hřebíků nebo lepidla. Složení lepidla pro upevnění plastových panelů lze použít pouze tehdy, když je linoleum na základně dobře upevněn. Pokud jsou pásy upevněny lepidlem, bude to během jejich následných oprav těžké demontovat, protože tato možnost je žádoucí používat pouze tehdy, když nejsou možné jiné způsoby upevnění.

Upevnění volumetrických plastových podstavců

Montáž plastového podstavce na linoleum sestává z několika etap:

 1. Měří se obvodová měření.
 2. Materiály a nástroje nezbytné pro instalaci jsou připraveny.
 3. Stěny jsou vyčištěny z prachu.
 4. Značka je hotová.
 5. Otvory jsou vyvrtány ve stěnách.
 6. Desky jsou připevněny ke stěnám a připojeny.

Standardní délka plastového podstavce je 2, 5 m. Nejprve se počítá s požadovaným počtem lamel, vypočítá se potřebný počet spojovacích prvků (konektory, koncové uzávěry, vnitřní a vnější rohy). Potřebný nástroj je připraven.

Požadované nástroje

Před instalací soklu na linoleum je třeba připravit určité nástroje. Patří sem:

 • stavební vysavač;
 • měřítko;
 • kladivo;
 • tužka;
 • pilní pila;
 • wl;
 • šroubovák;
 • šroubovák;
 • perforátor;
 • šrouby.

Teď se můžete dostat do práce.

Jak nainstalovat podstavec na linoleum

Proces vypadá takto:

 1. Vyčistěte spodní část stěny a přilehlé linoleum z nečistot a prachu vysavačem a kartáčem.
 2. Proveďte značkování. Je lepší začít z rohu. Položte roh na lištu a položte ji na zeď, aby se roh částí a rohu místnosti shodoval.
 3. Ve vzdálenosti 5 cm od rohu udělejte značku pro budoucnost díry.
 4. Další značka pro otvor je provedena ve vzdálenosti 40 cm.
 5. Stejným způsobem, aby se rozložení všech ostatních míst pro děrování díry.
 6. Posuňte podstavec stranou a začněte vrtání.
 7. Znovu odstraňte koš.
 8. Vložte hmoždinky do otvorů. Pro pevnost mohou být kladivo kladivo.

Dále pokračujte v instalaci soklu. Při konstrukci plastových pásů je vytvořen speciální kanál, ve kterém je kladen kabel. Před montáží musí být horní část pásky (překrytí) odstraněna. Zadní část by měla být připevněna ke stěně a propíchnuta s ním. Musí být přesně stejné s hmoždinkami, do kterých budou vloženy šrouby přes otvory. Měl by být šroubován šroubovákem nebo šroubovákem. Potom připojte další díl soklu. Provádějte instalaci podobně jako první. Poté opatrně položte speciální drážky drátu a spojte oba panely lišt.

Zvažte, jak instalovat ploché lišty na linoleum.

Montáž plochých plastových podstavců

Montáž plochých lišt je odlišná od instalace sypkých pásů. Nejčastěji nejsou připevňovány ke stěně, ale jsou přilepeny tekutými nehty. Zvažte, jak nainstalovat podstavec na linoleum:.

 • Pokračujte od rohu místnosti. Chcete-li to provést, řezte roh soklu, takže je to dobrý roh.
 • Na zadní straně jsou naneseny kapalné nehty s malou mezerou. Chcete-li lépe lepit, doporučuje se používat kapalné hřebíky na obou stranách, tzn. V blízkosti stěny a podlahy.
 • Deska s lepidlem pevně přitisknutou na stěnu, držte pár minut, aby se lepila dobrá přilnavost.

Poté můžete pokračovat v instalaci dalšího plastového soklu.