konstrukce

Hliníkové balkony: výhody a nevýhody

Anonim

Zasklené balkóny v naší době, mnoho. Důvodem je především snaha chránit vnitřní prostor této struktury před takovými nepříznivými faktory, jako je déšť, sníh, vítr, prach a nečistoty. Pro tento účel můžete použít profily z různých materiálů.

Nejčastěji používané plasty a dřevo. Nedávno se však staly populární i hliníkové profily. V tomto článku budeme hovořit o výhodách a nevýhodách konstrukcí druhého typu.

Hliníkové balkony mají celé nesporné výhody. Za prvé, jsou extrémně trvanlivé. Chcete-li sloužit podobný profil, může být mnohem delší plast. Za druhé, hliníkové konstrukce jsou velmi snadno čistitelné. Abyste je udrželi v čistotě, stačí je z času na čas otřít vlhkým hadříkem.

V takovém případě, pokud se rozhodnete pro instalaci hliníkových oken na balkon, budete mít možnost ušetřit prostor v tomto designu. Faktem je, že nejčastěji jsou tyto modely vybaveny posuvnými dveřmi, které se pohybují na válcích podél vodítek.

Nicméně pokud si přejete, můžete tuto možnost zakoupit s houpačkou nebo kombinovaně. Také se vydávají hluché návrhy. Kromě toho hliníkové okenní profily umožnily mnohem více světla než plastové.

Hliníkové balkony se většinou vyznačují jednoduchostí designu. V případě potřeby lze křídlo snadno vyjmout. To dále zjednodušuje péči o ně. Na jaře při mytí oken není potřeba riskovat zdraví, protože je převážena přes parapetu. V létě za dobrého počasí můžete křídlo obecně odstranit.

Hliníkové balkony, jejichž přehlídky jsou většinou kladné, mají další výhodu - nízkou hmotnost. Podobné konstrukce se snadno přepravují a sestavují.

Kromě toho je možné je instalovat do starých domů, kde jsou struktury balkonů poměrně zchátralé a instalace těžkých konstrukcí není povolena.

Samozřejmě, hliníkové konstrukce mají své nevýhody. Ty zahrnují například nestabilitu takového profilu k mechanickému poškození. Hliník je měkký a snadno škrábaný. Oprava poškození nebude možná. Druhou nevýhodou těchto konstrukcí je, že mohou být poškozeny kontaktem s jiným kovem. Taková obtíž může nastat při vysoké vlhkosti vzduchu.

Největší nevýhodou takových konstrukcí, jako jsou hliníkové balkony, je, že je v zimě velmi chladno. Tento kov má vysoký stupeň tepelné vodivosti. Proto, rozšířit životní prostor na úkor takového balkonu nebude uspět. Nicméně, bez rizika kontaminace suchého oblečení bude bez problémů.

I přes některé nevýhody jsou hliníkové konstrukce považovány za velmi dobrou volbu pro zasklení balkonů. Vybírejte je především z důvodu trvanlivosti a lehkosti. Navíc tyto profily nevypadají horší než plastové. Díky speciálním metodám postřiku mohou mít různé barvy. Nicméně hliníkové balkony, které lze vidět v našich městech, jsou stále poměrně vzácné, především kvůli jejich vysokým nákladům.