nábytek

Čištění pohovky doma: způsoby

Anonim

Pohovky a židle jsou nedílnou součástí moderního domu. I přes přesnost použití však každý čalouněný nábytek vyžaduje pravidelné čištění. Po uplynutí určitého časového období nábytek ztratí svůj atraktivní vzhled, na něm se objeví prach, stopy a skvrny různých původů.

Obecné tipy pro čištění nábytku

Čištění pohovky obvykle zahrnuje použití vysavače, ale ve všech případech s jeho pomocí můžete dosáhnout požadovaného výsledku. Pokud potřebujete odstranit prach z čalouněného nábytku, namočte gázu do slané vody a zajistěte ji do trysky vysavače. V 1 litru vody se přidává umění. Lžící sůl, pak gázu namočenou ve vodě a nechat tam po dobu 5-7 minut, pak vytlačit z něj přebytečnou tekutinu. Tato metoda pomůže vyčistit, aniž by se uchýlilo k použití dodatečného vybavení. Váš nábytek po této proceduře bude aktualizován, barvy budou bohatší.

Nábytek vyrobený z materiálu velvet a velur by neměl být vysáván, protože by mohl narušit vzhled hromady. U takových materiálů se používá lidová metoda. Z tkaniny se odebere velká tkanina a zvlhčí se roztokem octa a soli (2 lžíce octa a soli na 1 litr kapaliny). Vyhněte látku na pohovce, abyste ji vyrazili. Když se látka znečišťuje, opláchněte vodou a znovu namočte roztokem. Opakujte tyto kroky, dokud tkanina již není znečištěná.

Čistič pohovky

Pokud chcete odstranit trochu znečištění nebo mastnoty, je vhodný teplý roztok mýdla, který by měl být namočen bavlněnou vložkou. Stírací tkanina je vyrobena přesně v jednom směru. Navíc k čištění pohovky můžete použít speciální chemický nástroj, který snadno pěňuje. Po nanesení pěny na pohovku počkejte, dokud není úplně suchá, a potom použijte vysavač, abyste odstranili přebytečnou suchou nečistotu.

Čištění sedacích domů v domácnosti se provádí různými způsoby a metodami, v závislosti na typu čalounického nábytku. Proto si přečtěte nálepky při nákupu pohovky a pečlivě si přečtěte pokyny k použití čistících prostředků, které chcete používat.

Využití finančních prostředků na čištění čalouněného nábytku

Chcete-li čistit pohovku z materiálu, který umožňuje použití vody a čisticích prostředků, postupujte podle následujících postupů:

  1. Umyjte kryty z polštářů v pračce, pokud jsou odstraněny. Předtím si přečtěte pokyny, jelikož některé typy látek se při nesprávném výběru režimu mytí zhoršují. Pro kryty nejvhodnější jemné mycí režimy pomocí jemných čisticích prostředků.
  2. Je lepší zakrýt podlahu v blízkosti pohovky plasty nebo novinami, aby se zabránilo jeho znečištění.
  3. Proveďte test na pracím prostředku na malém kusu látky, abyste zjistili, zda to zničí.
  4. Prací prostředek se nejprve aplikuje na zadní část pohovky, pak na opěrky rukou, sedadlo a nakonec na spodní část. Prodlužte produkt v malých porcích o rozměrech přibližně 40 x 40 cm a kartáčte asi 30 sekund. Tentokrát to stačí k tomu, aby nástroj měl dostatek času na to, aby pronikl do tkaniny, aby odstranil nečistoty, ale pohovka nebude těžké vysušit.
  5. Zkontrolujte, zda na rozkládacím pultu nejsou žádné rozvody. Pro odstranění zbytkového pracího prostředku použijte vysavač. Někdy se doporučuje nevysychat, ale nechat nábytek v tomto stavu, dokud není zcela sušen.

Čalounické čalounění

Tapiserie

Čištění pohovky tohoto typu čalounění se provádí pomocí vysavače. Vlhké čištění může deformovat materiál, kvůli kterému ztratí jas barev.

Hejno a velur

Pokud jste dříve provedli čištění koberců z hejna, pak víte, že z tohoto materiálu lze snadno odstranit nečistoty při použití mikrovlákna namočené v mýdlové vodě. Je nutné vyčistit pouze ve směru hromady. Nakonec stačí jen lehce potlačit čalounění bílou bavlněnou ručníkem. Čištění pohovky se provádí po předběžném odstranění prachu. Pro tyto účely použijte speciální kartáč. Také čalounění tohoto typu lze vyčistit parním generátorem.

Nubuk a semiš

Pokud je pohovka zhotovená z semišu nebo nubuk, dejte si speciální čistič. Předem odstraňte prach. Gumové vily snadno pronikají do znečištěných míst a čistý čalouněný nábytek dobře. Kromě toho může být tento nábytek elegantně ošetřen parou.

Kůže a koženka

Pohovky z kůže jsou pozoruhodné pro jejich snadnou péči. Také nejsou nakloněni k hromadění prachu. Mějte však na paměti, že kůže nemůže být mokrá. Získejte chemické čističe speciálně určené pro vaši pokožku. Oblek a oblíbené kožené pohovky na čištění receptů. Utírejte čalounění a na ni nasypte bielkovinový protein. Tímto postupem obnovíte pokožku na kůži a dávejte jí lesk. Je třeba poznamenat, že čištění kožených sedacích souprav neumožňuje použití běžných chemikálií pro domácnost a parních čističů.

Užitečné tipy

Domácí čištění sedacích souprav s každou z uvedených metod zahrnuje testování výrobků na malé ploše čalounění. Po vysušení se ujistěte, že se neobjeví žádné stopy nebo neočekávané výsledky. Skvrny musí být odstraněny z okraje do středu. Nejedná se o rozvod. Zvýšení dávky léku by mělo být postupné. Nepoužívejte společně několik nástrojů. To může způsobit poškození čalounění pohovky. Pokud je na pohovce značně poškozená skvrna, která se nezobrazuje způsobem popsaným výše, použijte odstraňovač skvrn, ale důsledně dodržujte pokyny pro použití.

Čalouněné sedací soupravy

Bez ohledu na to, jak moc se milenci snaží a snaží se, čištění pohovky doma nemusí vždy umožňovat úplné zbavování se veškerého znečištění. Proto se doporučuje nejméně jednou za rok dát svůj nábytek do rukou profesionálů, kteří poskytují komplexní služby pro suché a mokré čištění pohovky doma pomocí speciálních chemikálií. Takové postupy nejen obnoví vzhled vašeho nábytku, ale také výrazně zvýší jeho životnost.