nástrojů a zařízení

Detektor kovů pro detekci skrytých kabelů

Anonim

Při provádění montážních prací s použitými konstrukcemi hrozí nebezpečí poškození vnitřního vedení. Kabelové vedení, komunikační sítě a dokonce potrubí jsou zcela obyčejná výplň stěn a podlah v obytných budovách a veřejných budovách. Proto byste neměli spěchat vytvářet díry nebo provádět jiné druhy zpracování ve strukturách, které mohou potenciálně obsahovat inženýrské kanály. Pojistitel proti případnému porušení elektroinstalace pomůže detektoru kovu, který pomocí snímačů detekuje cizí materiál ve výklenku stavebních konstrukcí.

Porozumění detektorům zapojení

Tento typ přístroje se týká měřicích přístrojů používaných ve stavebnictví, domácnosti a výrobě. Jeho hlavní funkcí je najít skryté vedení v zdi, podlahové krytiny, stropní výklenky a další konstrukce. Vzhledem k tomu, že ve většině případů mluvíme o detekci kovových prvků vedoucích proud, mohou být tyto detektory považovány především za elektrikářský nástroj, který může být zapojen do instalačních prací. Navíc multifunkční zařízení tohoto typu také umožňují stanovit ukazatele vlhkosti a hladiny hluku na místě, kde se používá elektrické vedení. Takový průzkum zejména pomáhá identifikovat příčiny zkratů ve stěnách.

Měli bychom také vzít na vědomí různé materiály, které detektor může analyzovat. To znamená, že nejsou cílovými kovovými součástmi kabeláže, ale něco, z něhož se vytváří základ konstrukce. Může to být nejen beton s cihlovou hmotou, ale také dřevo, plast a stejný kov. Pro přesný průzkum je nutné správně zvolit přístroj, protože detektor kovů a skryté kabeláže jsou na trhu prezentovány ve velkém sortimentu. Modely se liší jak funkčností, tak klíčovými ukazateli výkonu.

Profesionální detektory a detektory domácnosti

Modely vstupní úrovně jsou navrženy tak, aby prováděly jednoduché práce v domácnosti v soukromém sektoru. Například, pokud potřebujete vyvrtat otvor pro uložení stejného potrubí, nebylo by zbytečné, aby se nejprve skenovala stěna pro přítomnost elektrických vodičů. Takové modely jsou navrženy tak, aby fungovaly s tenkými stěnami a přepážkami, takže při rozsáhlých událostech s úpravou masivních konstrukcí je lepší nepoužívat detektory domácích kovů, ceny, které jsou však docela atraktivní - asi 3 000 rublů. Profesionální skener tohoto typu může stát 20-25 tisíc, ale jeho funkce je mnohem širší. Jak ukazuje praxe, představitelé špičkových detektorů dokáží detekovat kovové části ve stěnách v hloubce asi 50 cm. Současně zařízení detekuje ocelové tyče v úrovni 80 mm.

Klasifikace zařízení podle účelu

Kov je odlišný, odlišuje se v jakostních vlastnostech a může mít také speciální provozní vlastnosti. Například ve stejném kabeláži je důležité vzít v úvahu magnetizaci materiálu. Existují zařízení, která podporují funkci takové indikace, ale u domácích modelů zpravidla neexistuje žádná taková možnost.

K dispozici jsou také speciální detektory, které vám umožňují nalézt ventily. Takový vyhledávač nejen informuje uživatele o přítomnosti cílového objektu ve stěně, ale také určuje velikost tyče ve formě průměru a hloubky jeho umístění. Ale převážně stavitelé používají univerzální detektor kovů, který ve stejné míře dokáže detekovat nehty, elektrické dráty, armatury, potrubí atd. Ve stěnách.

Recenze modelu SKIL DT0551

Zařízení patří k univerzálním zařízením a používá ho uživatelé z různých oblastí - od profesionálních organizací až po domácnosti. Majitelé zařízení obecně vykazují uspokojivý výkon z hlediska přesnosti analýzy. Model pracuje s mědí, ocelí, rozlišuje železné a neželezné kovy pod tlakem. To znamená, že zařízení může být považováno za plnohodnotného elektrikářského nástroje a jako pomocného stavitele. Přestože přístroj nepatří do segmentu vyšších cen, výrobce v něm implementoval mnoho moderních možností.

Sami uživatelé zvláště oceňují schopnost automaticky kalibrovat a rychle zobrazovat informace na elektronickém displeji. Díky ukazatelům může operátor použít kovový detektor k určení charakteristik materiálu, což je také důležité při provádění klíčových opatření.

Recenze modelu Bosch GMS 120

Německé měřicí přístroje zaujímají ve svém segmentu téměř přední pozice. Model GMS 120 demonstruje vysoce výkonnou třídu detektorů kovů, kterou uživatelé potvrzují. Jak ukazuje praxe, zařízení s vysokou přesností určuje a zaznamenává umístění kovů s různými vlastnostmi v betonových i dřevěných konstrukcích. Současně je detektor kovů Bosch vybaven jednoduchým rozhraním, jehož pohodlí zdůrazňují jak odborníci, tak i amatéři. Je pravda, že zjednodušené řízení neomezuje provozní možnosti zařízení. Uživatel má několik provozních režimů, které umožňují provádět odděleně snímání sádrových panelů, kovových a vodivých prvků.

Recenze modelu TESTBOY TB 26

V tomto případě je považován multifunkční tester, který je speciálně navržen pro práci se síťovými připojeními. Přístroj je používán hlavně odborníky k ověření správnosti připojení, přestávek a uzávěrů, stejně jako při určování délky stop. Navzdory širokým možnostem provozu uživatelé zaznamenávají nízkou hmotnost zařízení. Možnosti kalibrace, které poskytují detektor kovů, jsou také ceněny. Přehledy ukazují, že přesné nastavení přístroje umožňuje stanovení vlastností kabeláže skryté ve stěně a dalších konstrukcích s maximální přesností.

Jak vybrat nejlepší model?

Nejdříve je zvýrazněna oblast aplikace zařízení Definování společného cíle vám umožní zjistit, který segment je nejlepší kontaktovat. Takže pro nepravidelné domácí použití zařízení, aby bylo možné identifikovat typické zapojení, jsou vhodné modely s nízkou spotřebou v hodnotě 3-5 000. Pro práci v profesionální konstrukci je lepší preferovat detektor kovů s vysokým výkonem. To platí pro hloubku detekce zapojení a pro schopnost přístroje určit vlastnosti detekovaných objektů.

Závěr

Pokud první generace detektorů stavebních kovů provedla pouze obecné funkce senzorů, které detekují materiál se specifickými značkami, pak moderní zařízení poskytují rozsáhlé výsledky průzkumu. Úroveň výskytu, vlastnosti materiálu a jeho rozměry - to jsou hlavní údaje, které profesionální detektory kovů poskytují na výstupu. Ceny za taková zařízení jsou také poměrně velká - průměrná změna charakteristik stojí 10 až 15 tisíc, ale zařízení vstupní úrovně nejsou zbavena funkčnosti. Rozpočtový model má minimálně několik režimů skenování, které vyžadují použití speciálních inspekčních parametrů pro různé objekty - od stavebního kování až po síťové kabely.