zahradnictví

Úžasná alstroemerie doma

Anonim

Alstroemeria je trvalka rostlina oddenku. To má několik jmen - Inca lilie, peruánská lilie, Alstroemeria, Alstroemeria, Alstroemeria. Existuje mnoho druhů, odrůd, hybridů, lišících se od sebe v podobě a barvě květin, stejně jako ve výšce.

Z oddenky alstromerie rostou několik vzpřímených pružných stonků, které končí květenství. Kvítkově tvarované květiny různých barev, s pruhy nebo kontrastními tahy, se podobají lilím nebo orchidejí ve struktuře, v závislosti na odrůdě. Listy jsou protáhlé, "zkroucené", tj. horní strana je umístěna pod a naopak. To jsou rysy alstroemerie. Fotografie jsou dobře zobrazeny.

Většina vysokých hybridů a odrůd se pěstuje ve sklenících. Jedná se o vysoce produktivní kulturu, jejíž řezané květinové stonky mohou stát ve váze až tři týdny a otevřít všechny pupeny.

Chovatelé odvodili a zastírali formy a odrůdy. Alstroemeria doma může být pěstována jako pot kultury. Jeho výška se pohybuje od 20 cm do 40. V létě se objevují velké květiny až do průměru 7 cm. Nejoblíbenější holandské odrůdy jsou Camilla, Sarah, Ella s bílým, lososem, růžovými květy.

Alstroemerie doma se nejlépe rozvíjí v rozptýleném jasném světle. Teplota obsahu nesmí klesnout pod 5 ° C po celý rok. Květu předchází období s teplotou 15 ° C po dobu 3 týdnů. Při příchodu pupenů musí být teplotní režim udržován na 18 ° C.

Polévání je nutné mírně neustále, protože rostlina nemá výrazné období odpočinku. Altroemerie doma vyžaduje transplantaci, když kořeny zvládnou celý objem nádoby a vyjdou z odvodňovacích otvorů. Transplantace je nejlépe na jaře, v extrémních případech - po květu. Se silným růstem oddenku musí být rozdělena. Na každé části musí být ponecháno nejméně 10 stonků (očí). Pokud se vyskytnou škody, hnilobná místa, je třeba je ořezat ostrým nožem a řezy by měly být ošetřeny něčím dezinfekčním a sušícím.

Alstroemeria doma se může množit semeny, pokud je lze zakoupit (zpravidla nejsou tvořeny na hybridech). Osiva semena na jaře

nádrž s volnou půdou. Potřebují být trochu přitisknuty do podkladu a mírně rozemleté. Navlhčete plodiny a vytvořte mini skleník (kryt se sklem nebo filmem). Sazenice se objevují týdny po 3. Sazenice kvetou nejdříve ve druhém roce.

Požadavek na výživu alstroemerie. Péče zahrnuje týdenní doplňky. Doporučuje se střídat krmení organickými a minerálními hnojivy. V době začínajícího dusíku by mělo být hnojení zastaveno.

Je třeba poznamenat, že rostlina je jedovatá, obsahuje toxin tulipalin. Je lepší pracovat s nimi v rukavicích, protože podráždění může nastat, když se toxin dostane na kůži. Alstroemerie doma představuje nebezpečí pro kočky, které mohou začít zvracení a průjem, když do těla vstoupí toxin, protože kočky rádi žvýkají na okenních parapentech rostlin.