v kuchyni

Barový pult kuchyně si sami: zajímavé nápady, možnosti, kresby a doporučení

Anonim

Klasický barový pult je úzký a spíše vysoký bariérový stůl umístěný v hospodě. Je vhodné se spolehnout na stojící osoby nebo ty, kteří sedí na speciálních židlích. Díky pohodlí a praktickosti se tyto struktury nepostřehnutelně a postupně dostaly do života mnoha lidí, které často nacházejí své místo v kuchyní.

Návrháři používají velké množství různých technik a technik k navrhování barových čítačů pro kuchyň. Proveďte své vlastní ruce takovými návrhy pod silou ne každý domácí mistr. Nicméně, inspirovaný myšlenkami profesionálů a ozbrojenými instrukcemi, můžete vytvořit jednoduchý a funkční stojan ze dřeva, dřevotřískové desky nebo jiného dostupného materiálu.

Co jsou barové čítače a proč jsou?

Pokud je v místnosti dostatek prostoru, tento design bude sloužit zamýšlenému účelu: lidé budou vedle něj s nápoji a občerstvením. Mnozí říkají, že barový pult kuchyně (s vlastními rukama to dělají podle předem připraveného projektu) je nepostradatelný pro snídani a občerstvení s kávou.

Specifika těchto stojanů v jejich vybavení: zde se nedá dělat bez držáků na brýle, sklenice na víno a různé sklenice, police na džusy, svítidla pro lahve a další podobné prvky.

Klasický barový pult pro kuchyň (můžete to udělat vlastním rukama pouze pomocí speciálních nástrojů) má několik možností podpory:

  • Stěna
  • Boční okraj kuchyňského nábytku.
  • Samostatně stojící prvek (ostrov).

Barové pulty pro malé prostory

Na základě velikosti kuchyně a umístění náhlavní soupravy nabízejí designéři stojany, které se liší vzhledu, velikostí a typem nástavby.

U malých kuchyní jsou barové čítače zřídka navrženy. To je způsobeno omezeným prostorem a nedostatkem takovéhoto prvku. Na přání zákazníka může být kuchyňská linka vybavena počítadlem, které se změní na jídelní stůl nebo se použije jako oddělovač do zón. Druhá možnost je zvláště důležitá pro studiové apartmány a malé hotely. V těch případech, kdy je bar vyroben pro kuchyň s vlastními rukama, je často připojen podél zdi. Tato možnost nesouvisí s normou, ale je praktická.

Jak nainstalovat regály do velkých a středně velkých kuchyní

Chcete-li vybavit středně velkou kuchyň, přiložte k instalaci barového pultového "poloostrova". To znamená, že konec tohoto prvku přiléhá k jinému kusu nábytku, nejčastěji k desce stolu. Vzhledem k tomu, že výška stánku se liší od velikosti pracoviště, potřebujete spolehlivé upevnění.

Pro tyto účely použijte rovné nebo nakloněné trubky a na nich se položí počítadlo pro kuchyňský kout (na obrázku jsou znázorněny rozměry nábytku a principy ergonomie).

Základní normy jsou založeny na podílech lidského těla. Pro umístění čítačů barů v prostorných kuchyní je vhodná každá volba. Dokonce ani instalace samostatného ostrova nebude "ukrást" tolik potřebného pracovního prostoru. Není také nutné snižovat dekorativní prvky: regály mohou mít různé výčnělky, záclonové tyče, volumetrické podstavce a zásuvky.

Někdy se mistři ucházejí o instalaci speciální přepážky ze sádrokartonových desek, na které je pak připevněn čítač barů pro kuchyň. Možnosti modelování jsou nekonečné, protože existuje možnost kombinovat tento materiál s kovem, dřevem, plasty nebo dokonce sklem.

Funkčnost a praktičnost - hlavní princip

Přesto je nejčastěji používáno oddělovač kuchyně od obývacího pokoje nebo z chodby (v závislosti na tom, co je kombinováno).

Vzhledem k tomu, že studia a penziony jsou malé byty, jejich majitelé obvykle mají tendenci využívat co nejvíce dostupného prostoru. Masteři shromažďují informace o tom, jak si v kuchyni vytvořit baru s vlastními rukama, navrhnout to a udělat to sami.

Surovinami jsou materiály zakoupené v železářském skladu nebo co bylo nalezeno v dílně (dřevo, překližka, cihla, sádrokartonové desky nebo dřevotřískové desky).

Aby bylo regál praktický a pohodlný, existuje několik technik:

  • Instalace regálů, skříní, skříní pod ním.
  • Umístění různých držáků nad stojan: na potrubí nebo pod stropem.
  • Zvedání stolu. To znamená instalace dvousložkového regálu.

Standardní velikost čítačů barů

Normy pro konstrukci čítačů barů neexistují. Existují orientační rozměry, které jsou spíše doporučující. Takže výška tyče může být od 1, 1 do 1, 2 metrů. Bude to velmi výhodné pro stálého člověka, který ho bude používat, ale za účelem posezení budete muset použít speciální barovou stoličku.

Šířka stojanu by neměla být menší než 30 cm. Je to kvůli zdravému rozumu: jestliže už je stolní deska, bude obtížné umístit desky na něj a bude se problém spoléhat.

Předpokládá se, že šířka 50-60 cm je optimální a pohodlná. V takovém případě se ukáže skutečně praktický barový pult doma v kuchyni (samoobslužný nebo objednaný v salonu).

Pro pohodlí mohou být skříňky pod stolem vybaveny osvětlením. Obvykle se montuje pomocí LED lamp nebo pásů. Tato volba je mimořádně úsporná: LED diody spotřebovávají jen málo energie, prakticky se nezahřívají a neslouží po delší dobu.

Základní možnosti regálů

Klasika se považuje za základnu ve formě kovové trubky, která prochází stolem a spočívá na jedné straně na podlaze a druhé na stropě. Odborníci doporučují výběr trubek od německých nebo polských výrobců. Externě mohou čínské základny vypadat přesně stejně jako dražší, ale brzy se jejich pokrytí odlupuje. V stolku udělejte otvor pro trubku a nasaďte budoucí stojan na podpěru. Ze spodní strany je instalován tryskový doraz, který se nazývá "upevňovací kroužek", a od přední části je vše zakryté dekorativní vrstvou.

Pro upevnění potrubí na podlahu a strop použijte univerzální montáž a "axiální ložisko". Různé police a držáky jsou umístěny na potrubí před jeho instalací.

V případě, že je lišta umístěna podél stěny, použijí se k jejímu upevnění dekorativní držáky. Aby byl design skutečně trvanlivý a spolehlivý, jsou umístěny poměrně blízko k sobě.

Jak je stojan připojen ke zdi

Druhá strana tyče může být uložena na stole, skříni nebo připevněna ke stěně. V druhém případě se velitel musí postarat o koupi spolehlivých rohů. Jsou normální a vyztuženy (pokud je deska vyrobena z přírodního dřeva nebo je plánováno velké zatížení povrchu). Barva může být vybrána se zaměřením na zbytek nábytku nebo na obložení stěn. Barový pult pro malou kuchyň, vyrobenou ručně, často spoléhá na jeden roh a širší a těžší modely - na několika.

Čítač barů nad pracovní deskou

Někdy je stojan umístěn nad pracovní plochou kuchyně. Pro takové upevnění existují speciální šikmé trubky. Jsou přišroubovány k desce stolu a k zadní části stojanu a klouby jsou zakryty dekorativními kroužky.

Toto umístění umožňuje nejproduktivnější využití kuchyňského prostoru a umožňuje přístup ke všem jeho rohům.

Sádrokarton: být nebo ne?

V moderních bytech je poměrně málo prvků vyrobeno ze sádrokartonu. Samozřejmě, že tento materiál nemůže být v rovnováze s dřevem, ale je také velmi užitečné s ním pracovat.

Desky sadrokartonových desek jsou namontovány na předem připravených rámech. Taková metoda je nepostradatelná, pokud potřebujete postavit falešnou zeď, oddíl oddělit jednu zónu od druhé, postavit římsu pro osvětlení na stropě, vybavit mezeru a ve většině ostatních případů.

Samozřejmě, že suché stěny budou užitečné a pán, který chce vytvořit vlastní bar. Bude potřebovat rám pro rám (kovové rohy, profil, dřevěné lišty nebo tyče), nástroje pro práci s těmito materiály, spojovací materiál, sádrokarton, stejně jako tmely, barvy nebo jiné dekorativní nástroje.

Montáž stojanu ze sádrokartonu na lištu

Před zahájením instalace skříňky by měla být vytažena budoucí konstrukce. Tato fáze je nutná, jinak se setkáte s nedostatkem materiálu, porušením rozměrů a proporcí. Díky dokonce i nejjednoduššímu náčrtu bude pán disponovat symetrickým a odolným čítačem barů pro kuchyň. Výkresy lze vyvíjet pomocí papíru, tužky a pravítka nebo použít speciální 3D program.

Při montáži rámu je nejdůležitější podmínkou dodržování vertikálních a horizontálních rovin. To pomáhá dobré úrovni a plumb. Dokončené konstrukce obložení sadrokartonu, tmelové rohy a stopy upevňovacích prvků a zdobí. Někdy se před vrstvou nátěru aplikuje nátěr.

V poslední fázi je připojena vybraná stolní deska.

Druhá životnost dřevěných palet

Dnes se mnoho majitelů domů snaží vybavit své domovy nábytkem ekologickými a přírodními materiály. Samozřejmě, že každý si nemůže dovolit koupit dřevěnou soupravu, ale téměř každý má rád myšlenku na výrobu barového pultu z recyklovaných materiálů.

Mistři často shromažďují různé zbytky a lišty, zbytečné tácky a bedny. Fantasy, vynalézavost a trpělivost povedou k tomu, že v kuchyni bude instalován originální a funkční čítač bar s vlastními rukama. Jak to udělat? Myšlenky se neliší v složitosti: stačí jen naplnit připravené pruty a prkna na pevný rám.

Dřevěné regály

V závislosti na projektu majitele a jeho schopnosti zvládnout dřevo může barový pult vypadat jako elementární dlouhá bariéra nebo se stane moderním a nepostradatelným prvkem kuchyně.

V prvním případě je hlavním úkolem vytvořit pevný rám. Pro tento účel jsou vhodné všechny stejné rohové rohy, široké tyče a části dřevotřískové desky. Na vrcholu tohoto deskového stolu navrch (dřevo, dřevotříska, plast).

V případě, že si mistr chce experimentovat s výkresy, může mu poskytnout stojan, zásuvky, police, přídavné připevnění a držáky. Mimochodem, podsvícení LED je pro takové výrobky velmi vhodné. Dává jim kouzlo a pohodlí.

Pokud by vše fungovalo dobře s hlavní konstrukcí, neměli byste se tam zastavit. Barový pult pro kuchyň, vyrobený ručně, může být doplněn o židle a lavice ve stejném stylu.

Kromě toho se téměř každý kus nábytku může stát oblastí pro kreativitu: sklopné regály, komody, truhly na věci, skříňky na kvetináče a mnoho dalšího.