zahradnictví

Proč zanechává pád na pokojových rostlinách

Anonim

Jak krásné a útulné v domě, kde jsou vnitřní rostliny. Oni nejen potěší oko a zvyšují náladu, ale také dýchají vzduch mnohem čistší. Kvůli tomu, aby květiny v našem domě byly vždy naživu, musí být řádně stará, protože je smutné, když začínají mizet.

Takové rostliny, jako je strom peněz a fikus, se již stali trvalými obyvateli mnoha bytů. Jsou nenároční v péči a mají podle některých přesvědčení jistou hodnotu, přinášející domácí štěstí a blahobyt. Ale velmi často náš milovaný bastard začíná klesat. Kvůli tomu ztrácí svou krásu a stává se podobným obvyklému rozvětvenému hůlku, který vyčnívá z hrnce.

Proč zanechává pád v pokojových rostlinách?

Tak jaký je důvod tohoto jevu? Za prvé, listy spadnou na strom peněz kvůli nesprávnému zalévání. Tlustá žena není fanouškem nadměrné vlhkosti, ale také se nedoporučuje ji udržovat v suchu po dlouhou dobu. V létě by měla být rostlina napájena častěji. Denně nebo každý druhý den, v závislosti na tom, kdy není půda dostatečně vlhká.

Je třeba dbát na to, aby kořeny nebyly zaplaveny vodou a vlhkost se nehromadí na samotném dně nádoby. V podzimním období je strom peněz napojen pouze jednou týdně, a ještě méně v zimě.

Proč vypadají listy z dokonale zdravé rostliny?

Odpověď je jednoduchá, může se stát kvůli nadměrnému zalévání nebo naopak kvůli nedostatku vlhkosti. Proto by měl být stav půdy velmi pečlivě sledován, aby nedošlo k pádu nebo nažloutnutí a sušení listů.

Kromě toho, trhnout nemůže stát přímé sluneční světlo, ale to miluje dobré osvětlení. V tomto ohledu je nemožné, aby byla pod sluncem celý den, jinak se listy přehřívají, ztratí elasticitu a začnou klesat. Abyste tomu zabránili, je lepší umístit nádobu na rostlinu na okno s dostatečným osvětlením, ale současně pryč od slunečních paprsků. V případě, že z jakéhokoli důvodu to nemůžete udělat, zavřete okno pro léto novinami nebo papírem.

Proč listy padají i v případě, že je strom peněz správně napojen?

Ale fakt je to, že je vodu z vodovodu, který nikdy nemůžete udělat. Takovou vodu je třeba nechat stát několik dní. Rozstřikování vody ze sprejové láhve může být také dobrým prostředkem pro zabránění žloutnutí a pádu z listů, ale mělo by to být při pokojové teplotě.

Dalším oblíbeným vnitřním zařízením je fikus, který je velmi nenáročný a docela čistý. Ale, bohužel, ficus někdy listy zase žluté a padají. To může být způsobeno několika důvody.

Tak proč listy padají?

V prvé řadě může být tento důvod zcela přirozený. Listy začínají klesat a jednou za několik let zbarvovat žlutě. To se však může stát kvůli přesunu rostliny na jiné místo, protože se to fikusům nelíbí. Nadměrná vlhkost je také škodlivá a může vést ke zčervenání listů. Dokud země v hrnci nebude dostatečně suchá, dokonce ani v dolní části, nedoporučuje se ji napojit. Chcete-li zjistit, můžete použít dřevěnou hůl. Ficus netoleruje přímý jasný sluneční svit, ale místo, kde stojí, by mělo být dobře osvětlené. Není povoleno a přítomnost v místnosti je v průměru.

Teplota, kterou fikus miluje, je 18 stupňů. Navíc jej nelze umístit v blízkosti baterie a klimatizace. V hrnci mohou být škůdci, takže je třeba zkontrolovat jejich přítomnost.

Pokud budete postupovat podle všech těchto doporučení, vaše rostliny v interiéru tě potěší svou krásou po mnoho let!