udělejte to sami

Jak odstraňovat skvrny z motorového oleje: způsoby, prostředky a doporučení

Anonim

Když motorový olej vstoupí do oděvu, rychle se ucpe ve vláknech a začne se prolévat přes texturu. Hnědé skvrny, které nelze odstranit běžnými prášky nebo čisticími prostředky. Můžete si přečíst mnoho informací o tom, jak odstranit skvrny z motorového oleje na různých tkáních, ale jen několik účinných tipů je zvýrazněno.

Staré a osvědčené

Efektivní je metoda vylučování babičky pomocí prášku kefír a magnézie. Nejprve se složky smíchají ve stejných poměrech, aby se dosáhlo homogenní suspenze, a pak se aplikuje na kontaminovaná místa oděvu. Hmota se třela od okraje do středu místa.

Poté je třeba oblečení uschnout, počkat na okamžik, kdy se kefír odpaří, a povrch prášku z povrchu magnesia se štětcem protřepe. Jedinou nevýhodou této metody je vytvoření pelet po silném tření do tkaniny. Jedná se o jednu z možností jak odstranit skvrny z motorového oleje doma.

Můžete to udělat se směsí terpentinu a amoniaku v poměru jeden k jednomu. Skvrna se potřísní výslednou kapalinou a nechá se několik minut, můžete až hodinu. Pokud místo není okamžitě odstraněno a záleží na jeho parametrech a sytosti, je třeba postup opakovat. Poté se oděvy vypláchou obvyklým způsobem. Tato volba je vhodná pro světlé oblečení, protože terpentýn a alkohol mohou zanechat stopy na tmavém plátně.

Před použitím jakéhokoli prostředku je třeba zkontrolovat pevnost látky: trošku vytvořenou směs, která spadne na oblečení a počká na výsledek.

Staré skvrny

Najdete zde spoustu tipů, jak odstranit skvrny z motorového oleje, který jste právě dodali. Je to snadné, ale pokud je skvrna stará, musíte pracovat tvrdě. Za tímto účelem se doporučuje používat petrolej nebo benzín. Na bavlněný tampon se aplikuje malé množství rozpouštědla a skvrna se s ním otírá, po zanesení nečistot, musíte si prát prádlo. Opakujte několikrát, dokud nejsou místa zcela viditelná.

Nepoužívejte benzín ani petrolej, aby se odstranily skvrny z jemných tkanin, protože se mohou na povrchu vytvářet otvory.

Moderní možnosti

Dalším nástrojem, který odpovídá na otázku, jak odstranit skvrnu z motorového oleje, je kapalina na mytí nádobí. Jedná se o efektivní volbu, která přesně nepoškodí látku. Na kontaminaci se použije málo peněz, pak musíte počkat až hodinu, než začnou účinné složky rozbít tuky.

Poté je oblast pokrytá a umístěna do pračky. Můžete použít a odstranit odstraňovač, nástroj může být buď ve formě prášku nebo ve formě gelu. Část prášku je zředěna teplou vodou, po které je látka ponořena do roztoku a držena několik minut.

Kyslík Bleach

Při zpracování profesionálních chemikálií je třeba zvážit příznaky praní, které se nacházejí na povrchu tkaniny. To pomůže zachovat vzhled věci, ne narušit její strukturu a nepoškodit.

Kyslíkové bělidlo bude účinné pro bílé věci, jemně odstraňuje kontaminaci z látky a nepoškozuje materiál. V průběhu tohoto procesu můžete zvýšit dávku finančních prostředků, aby proces probíhal rychleji.

Není třeba ponořit se do kyslíkového bělení po dlouhou dobu, může to vést ke zničení tkáňových prvků a vzniku poškození.

Použití prášku

Kůže z motorového oleje na oděvu lze odstranit kvalitní práškovou barvou. Chcete-li to provést, je prací prostředek zředěn v horké vodě v konzistenci, abyste získali poměrně silnou hmotnost.

Výsledná kompozice se nanáší na povrch tkaniny a lehce se třepe na směs, která prochází dovnitř. Tato manipulace se opakuje několikrát. Poté musí být oblečení po určitou dobu ponecháno, aby aktivní složky začaly působit a umyt. Tato možnost je vhodná pro otstiryvaniya olej z povrchu džínové nebo jiné hrubé tkaniny.

Alternativou k prášku může být mytí mýdlem a sódy, ale tato volba není vhodná pro všechny tkaniny.

Použijte sprej

Stačí, abyste produkt několikrát aplikovali postřikovačem na kontaminovanou oblast a počkejte několik minut. Výrobci se doporučují, aby to dělali na navlhčenou tkaninu, protože vlákna jsou měkčí a absorbují dobře přísady.

Po uplynutí doby uvedené v pokynech musí být věc omyta. Jedná se o jednu z dobrých možností odstranění skvrn z motorového oleje rychle a bez použití vlastních látek. Nedostatek rozprašování je však souborem chemických agresivních látek v kompozici, které mohou být nepříznivě ovlivněny vzhled tkaniny.

Žehlení

Pokus můžete odstranit bez použití chemikálií. Chcete-li to provést, vyčistěte papírové ubrousky naskládané na vnější a šedé straně produktu. Poté se žehlička ohřeje na požadovanou teplotu a pečlivě vyhladí místo znečištění. Horká plocha železa taví ropnou jamku, v důsledku čehož nasákne ubrousky a je odstraněna z vláken oděvu.

Poté, co je věc odstraněna, je třeba ji umýt práškem, můžete přidat malý odstraňovač skvrn tak, aby tkanina neměla obrysy z oleje.

Možnost, která je dokonce vhodná i pro oblečení, na kterých se objevovaly staré skvrny. Tento typ je vhodný pro všechny textilie, bez ohledu na to, jaké jsou známky mytí.

Mýdlo na praní

Jedná se o jednu z nejbezpečnějších a nejúčinnějších možností, díky které můžete rychle odstranit skvrny. Mýdlo na praní se používá i pro odstraňování obtížných míst. Mezi výhody těchto metod patří efektivita, nízká cena a dostupnost.

Tento nástroj pro odstraňování motorového oleje by měl být nanesen na povrch, otírat je oblečením, nechat několik hodin a poté zbytky očistit štětcem. Ujistěte se, že používáte mýdlo, které má specifický zápach.

Moderní mýdlo, přestože má vysoké kvality, nepomůže při řešení tohoto problému. Odstraňte zbytky mýdla z povrchu pomocí tvrdého kartáče s přírodními štětinami. Rychle odstraní zbytky motorového oleje a současně nevytvoří pelety na povrchu tkaniny.

Na jemném oděvu je vhodné, aby se taková kompozice nepoužívala, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Efektivní možnosti

Časem testované možnosti zahrnují odstranění skvrn škrobem a křídu. Který typ je vhodný pouze pro čerstvé skvrny. Je nutné okamžitě pokropit kůrou křídou a škrobem, látka rychle absorbuje přebytečný olej.

Poté musí být tkanina vložena do pračky. Druhou nejoblíbenější je zubní pasta: je třeba ji protáhnout na kontaminovanou plochu, změkčit a navlhčit vodou, pak otřít štětcem a umyt.

Tipy a triky

Aby nedošlo k poškození tkaniny, musíte před použitím jakéhokoli prostředku provést malý zkušební pohon: trochu páru směsi na tkaninu a podívejte se na výsledek. Pro jemné tkaniny je lepší používat profesionální bělící prostředky a odstraňovače skvrn, kvůli nimž nebude povrch poškozen a nežádoucí pelety se neobjeví.

Jednou z možností odstraňování skvrn motorového oleje z džínovců je zmrazení skvrn a oškrábání oleje speciálním štětcem. Tuto metodu lze použít pouze v případě, že džínová tkanina je dostatečně hustá a odolná a několik různých prostředků nelze použít najednou, protože mohou poškodit látku.

Aby se skvrna nerozšířila, můžete ošetřit povrch látky citrónovou šťávou, je to dobře potlačený tuk. Poté použijte jednu z vybraných metod k odstranění skvrn. Doporučuje se použít všechny prostředky na vlhký materiál, protože vlákna absorbují složky směsi dobře a reakce na čištění povrchu se okamžitě spustí.

Použití možností domova může poskytnout kvalitativní výsledek.