udělejte to sami

Jak zavěsit závěs na různých typech okapů

Anonim

V domcích jsou římsy často instalovány nejen pro upevnění záclon. Předpokládá se, že toto je nezávislý prvek výzdoby, který slouží jako výzdoba interiéru. Mnoho lidí se zajímá o to, jak zavěsit závěs na okapu. Může to být provedeno samo? V dnešním článku se pokusíme pochopit tento problém.

Co je římsa?

Chcete-li pochopit, jak zavěsit závěsy, je třeba zjistit, co tvoří římsu. Jeho hlavní funkcí je opravit záclony v bytě. Okapy samy o sobě jsou speciální příčníky. Musí mít závěsy. V naší době musí být okapy spojeny se stylem místnosti, stejně jako její výzdobou.

Některé se specificky zaměřují na okno kvůli okapu. Jsou vhodné pro různé okna, protože existuje několik typů záclonových tyčí. Tento prvek může být vyroben z plastu i jiných materiálů. Některé se specificky zaměřují na římsu a zdobí ji složitou výzdobou. Fanoušci minimalismu dávají přednost tomu, aby to schovali. Ukázalo se neobvyklý efekt. Způsoby upevnění záclon na různých okapách se liší v některých nuáních.

Co je součástí návrhu?

Každá římsa se skládá z několika částí. Obsahuje:

 1. Ramena jsou určena k upevnění hlavního prvku. Zobrazují se v sadách dvou nebo více. Počet spojovacích prvků závisí na délce okapu. Obvykle je na každé straně instalována jedna konzola a druhá ve středu, která udržuje strukturu z ohýbání.
 2. Základ záclon. Obvykle se jedná o barbu a může být vytvořena ve formě řetězce.
 3. Na některých modelech jsou k dispozici bleskury, speciální tipy. Jak jsou namontovány? Jsou umístěny na kulaté římsě s činky.

Někdy jsou okapy prezentovány ve formě jednoho integrálního, neoddělitelného prvku.

Jaké jsou typy návrhů?

K dispozici jsou stropní okapy i stěna. V závislosti na zvoleném typu je vhodná zvláštní možnost upevnění závěsů. První volba je zvolena pro místnosti, kde je nutné vizuálně zvýšit výšku stropů. Jak název napovídá, struktura je připojena k stropu. Široké lamely poskytují místnost slavnostní vzhled. Není-li možné připevnit stěnu římsy, strop vždy uloží den. Nasaďte ho o něco tvrdší než zeď. Při instalaci struktury je důležité nedělat chyby.

Typ stěny si vybírají lidé, kteří si doma zhotovili protažené nebo zavěšené stropy. Výhodou tohoto typu závěsných tyčí je, že mohou odolat těžším záclonům než strop.

Klasifikace opony

Když zvážíme, jaký typ je vybraná římsa, můžeme zjistit, jak správně zavěsit závěs. Obvykle jsou mistři, kteří pracují s dekorací interiéru, záclony jsou rozděleny do:

 1. Plastové a dřevěné. Tyto typy snadno zavěsit.
 2. Kov a profil - mnohem obtížnější, pokud jde o instalaci.
 3. Struny - často používané v moderních interiérech. Ty visí tyly, nebo světelné závěsy.

Celá konstrukce může být připevněna k povrchu stěny, je možné použít střechy. Některé opravují celý systém pomocí závor.

Jak zavěsit záclony na teleskopické římsy?

Teleskopická římsa má malý průměr. Má kruhový průřez. Je třeba je projít závrtnými otvory. Okapy jsou připevněny k oknu s bránou. Záclony visí s malou odrážkou od okapů.

Výrazná vlastnost upevňovacích závěsů na odklizování pneumatik

Než zavěste závěs, musíte si uvědomit, že okapy mohou být vyrobeny z plastu nebo kovu.

V plastu jsou speciální žlaby, které jsou namontovány záclony. Ukáže se to nejvíce ve dvou řadách. Připevnil tento pohled na strop. To vyžaduje šrouby. Práce s profily je možná. V některých případech proveďte další ozdobné příčky. Mnozí se zajímají o to, jak v tomto případě zavěsit oponu. Měl by mít upevňovací kroužky. Zpravidla se nacházejí v samostatné krabici. Snadno je můžete zavěsit sami.

Krok za krokem

Než zavěšujete závěsy, je třeba provést přípravné práce:

 1. Zajistěte odklízení všech pravidel. Chcete-li to provést, označte jeho umístění. Takové akce pomohou vyhnout se zbytečným otvům ve zdi, stejně jako v stropu. Tato práce je snadná. Předběžně je důležité posoudit, zda vybrané části odpovídají celkovému vnitřnímu prostoru apartmánu nebo místnosti. Profesionálům doporučujeme posoudit, zda jsou dekorativní prvky vhodné pro byt, bezprostředně před jejich zakoupením. Chcete-li to udělat, musíte mít vynikající chuť a pochopit nejnovější módní trendy.
 2. Než zavěsíte záclonu na strop, musíte se ujistit, že se vejde do vnitřku bytu. Jinak musíte dělat dvojnásobnou práci.
 3. Lidé často nevědí, jak zavěsit stropní závěsy. Nemusíte zakoupit brackets pro toto. Instalace probíhá pomocí vrtání otvorů ve stropu. S jejich pomocí se okapy upevňují. Požadovaný počet otvorů lze připravit pomocí perforátoru. Je důležité, aby záclony visely větší než vybrané okno a byly rovnoměrně rozloženy po okrajích.
 4. Je třeba zkontrolovat, zda byly všechny podprocesy skutečně vázány.
 5. Chcete-li záclony vypadat krásně, je důležité získat sestavu. Pásky pro tuto potřebu shromažďovat od okraje.
 6. Když je záclona připravená, musíte na ní viset háčky. Nejlepší je umístit je ve vzdálenosti asi 10 cm od sebe. Háky je třeba zasunout do speciálně upravených drážk.

Jak zavěsit závěs na sádrokartonu?

Prvním krokem je zjistit, jaký typ upevnění sádrokartonu na beton byl použit. Často se stává, že:

 1. Sádrové omítky jednoduše přilepte na strop. Poté, co k upevnění okapů budete potřebovat, budete potřebovat hmoždinky.
 2. Sádrokarton je umístěn na kovové konstrukci díky spojce římsy a rámu budovy.

Chcete-li zjistit, který uzávěr se používá, musíte zaklepat na strop. Můžete okamžitě slyšet, kde je prázdnota. Často použitý magnet.

Musíte také správně vypočítat výšku závěsů. Záleží na tom, jak do interiéru celkově zapadají esteticky příjemné závěsy.

Jak zavěsit záclonu s protáhlými stropy?

Pokud jsou ploché stropy v bytě, pak odborníci doporučují dělat značku, která bude připojena k záclony a jejich nosné konstrukce. Zpočátku jsou tyče fixovány pro podporu.

Někteří lidé neinstalují zavěšené stropy po celé oblasti. Oni opustí okenní vzdálenost, která bude použita k zajištění okapů.

Výhody následujících doporučení krok za krokem

Pokud budete striktně dodržovat všechny pokyny, zavěsit závěsy bude snadný úkol. Prostor kolem něj se díky svému obratnému uspořádání stává volným.

Otázka, jak zavěsit závěs na zeď, nebude pro začátečníka těžké. Je důležité dodržovat pouze pokyny. Upevnění se provádí pomocí šroubů a šroubů. Pokud neporušujete pravidla instalace, dostanete vynikající výsledek, který potěší majitele bytu po celá léta.

Jak je konečná instalace záclon?

Když jste přesvědčeni. že všechna měření jsou provedena správně a značky jsou na správných místech, můžete začít vrtat otvory pro hmoždinky. Hmoždinka o požadované velikosti je instalována ve vrtané díře. Upevnění je upevněno šroubem. Důležité je, abyste nezapomněli zarovnat závěs se stěnou. Je vše hladké? Nyní můžete prvky zcela opravit. Je hotovo. Nyní můžete viset záclony nebo záclony.

Pokud má dům dřevěný strop, budete potřebovat silné šrouby, které upevní závěs. Je důležité okamžitě vypočítat, jakou vzdálenost musíte viset závěs. Zpravidla dodržujte minimální vzdálenost. Aby se zabránilo otevření okna, je lepší nechat mezi těmito prvky nejméně 7 cm. Vzdálenost od stěny k povrchu závěsu by měla být nejméně 8 až 10 cm, vzdálenost od stropu může být stanovena z osobních preferencí. Mnoho konstruktérů se domnívá, že čím bližší bude strop k stropu, tím víc vizuálně vypadá.

Závěr

Takže jsme zjistili, jak instalovat odkapy a zavěsit závěs. Jak můžete vidět, tato práce může být provedena vlastním rukama. Stačí pouze pochopit nuance operace.